Φημες για συναυλιες #2

νομικός δεν ειμαι, αν και συναναστρεφομαι πληθώρα τετοιων στην επαγγελματική μου καθημερινότητα. δεν ειμαι όμως και αγραμματος μωρε να μην ξερω δυο λεξεις! δεν ηταν και οι πιο λογιες που ξερω, αν ειναι να αρχισω να αραδιαζω μπας και σε εντυπωσιασω κι αλλο χεχε!

1 Like

Δυστυχώς δεν την έχω ακούσει εγώ αλλά o Weikath, έκανα copy paste από συνέντευξη του…:wink:

A OK, το διαβασα βιαστικα. Αντε να δουμε…

Κι εγώ την περιμένω πως και πως αυτή την ανακοίνωση…

Μιας και πιάσαμε τις μοτοσυκλέτες

1 Like

Μέσα έπεσες φίλος!

http://straightonmusic.com/2017/03/rockwave-festival-2017-trith-mera-kai-neo-onoma/

Και το έχει διαβάσει από εδώ λέει :stuck_out_tongue:

14/12 στη Σόφια οι Helloween…έλα κοντά είμαστε!!!

άψογα . Την ίδια νύχτα είναι Θεσσ/κη και την επόμενη παίζουν . Μετά καπάκι Αθήνα , την επόμενη παίζουν κ.ο.κ. :slight_smile:

ελα αφου παιζουν βουλγαρια τουλαχιστον εχουμε σιγουρο οτι θα τους δουμε ερθουν δεν ερθουν απο δω…
HELLOWEEN ΡΕ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ!

Παρασκευή 30 Ιουνίου στο ROCKWAVE FESTIVAL OFFICIAL!
Tα μεγαλύτερα συγκροτήματα της ελληνικής σκηνής συναντιούνται στο TerraVibe Park!
Stay tuned!
More info soon

Καλά κρασά!

2 Likes

Τώρα ανυπομονώ να αγοράσω εισιτήριο τριημέρου!

Οχι, αστο καλυτερα, θα κανει κανα 100αρικο, με τα ιδια λεφτα πληρωνεις το 1/5 ενος ταξιδιου σε καμια αλλη χωρα να δεις Metallica ξανα

1 Like

Μπα είναι αισχροκερδεια τα λεφτά των αεροπορικών

2 Likes

Τεραστια αληθεια

Καλά κρασιά όπως το είπες! Ρε ποια μεγαλύτερα συγκροτήματα της ελληνικής σκηνής? Οι τύποι μάλλον έχουν μείνει στη δεκαετία του '90 με Τρύπες, Ξύλινα Σπαθιά, Διάφανα Κρίνα, Ενδελέχεια, Πυξ Λαξ (στα καλά τους με Ξυδούς) κτλ. Γελάει ο κόσμος!

Ρε Γατάκια όλοι σας/μας . Όταν όλοι οι ανθυποανύπαρκτοι κάνουν 3 μέρες συνεχόμενες sold out με χιλιάδες κόσμο , όπως έκανε ο ΧΑΡΟΥΛΗΣ, τότε να κράξετε και να γελάσετε :grin:

Όσο γέμισε πέρσι ο Αγγελάκας με τους VIC και τον Παυλίδη δε γέμισαν 2 HBTS

ΥΓ : Εντάξει σκάω, δεν έχει πλάκα εξάλλου :expressionless:

Για να κάνει μια τέτοια μέρα θα έχει νόημα επιχειρηματικα … εμάς εδώ μέσα μάλλον δεν μας τραβάει το ενδιαφέρον .

Δεν θα πήγαινα πάντως Μαλακάσα για να δω Χαρούλη ή πχ κίτρινα ποδήλατα . Δηλαδή πως να το πω αλλιώς δεν θα πήγαινα στο rockwave για να δω καλλιτέχνες που μπορώ να τους πετύχω σε μαγαζιά ή σε λαϊβαδικα στην Αθήνα , σχετικά τακτικά .
Από την άλλη για κάποιον που είναι από την επαρχία θα τους δει μαζεμενους και με καλό εισιτήριο.

Αν έλεγε για ελληνικές μπάντες τύπου 1000mods , planet , innerwish, christ και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο (και πιο μικρές όπως είναι οι need ή οι furor ή οι mahakala ) θα έτρεχα . Αλλά αυτές οι μπάντες χωράνε και στις υπόλοιπες μέρες και μάλιστα σε καλή θέση .

Γιατί αν ανακοινώσει Tardive Dyskinesia, Universe 217, Μahakala, Agnes Vein, Dead Congregation, Need και τίποτα θρασοκαταστάσεις θα σας χαλούσε;;;;

Όχι ότι θα το κάνει (το μεγαλύτερα παραπέμπει σε σούπες), αλλά χωρίς σκέψη βρήκα 5-6 μπάντες που θα έκαναν φεστιβαλάρα (για λίγους βέβαια)

Εξαρτάται το line up για το πόσο καλή θέση μπορούν να πιάσουν. Δηλαδή ακόμα και οι Rotting Christ που είναι η κορυφαία ελληνική metal μπάντα, στο Rockwave του 2001 είχαν παίξει σαν 5ο όνομα κάτω από Judas Priest, Megadeth, Cradle of Filth, Savatage. Πόσο καλή θέση τη λες αυτή?

Επίσης στο φετινό Rockwave αν έβαζαν Rotting Christ σε τι θέση θα έπαιζαν? Σίγουρα κάτω από Evanescence, Gojira, Paradise Lost και πιστεύω και από Anathema/Epica.