Φημες για συναυλιες #2

Τι μακάρι ρε παιδιά;; Ποιο Ηρώδειο ;;;

Αυτή η γαμάτη μπάντα είναι για χωράφι ή πλατεία νερού

Στα μάρμαρα θα χοροπηδάμε;;

Όπως και να έχει … μακάρι να έρθουν , μπορεί έτσι κάποιος διοργανωτής να σκεφτεί σοβαρά να τους φέρει.

Καλά προφανώς απλά αν κατάλαβα καλά , θα είναι ένα event στα πλαίσια εκπομπής/ντοκυμαντέρ

Συνεπώς δεν θα είναι λαηβ όπως έχουμε στο μυαλό μας από τους FF

Για μένα παντελώς αδιάφορη είδηση

Εάν κάποτε ανακοινωθεί συναυλία , θα πάω γονατιστός γιατί είναι κορυφαία μπάντα στο mainstream rock

Βασικά δεν με νοιάζει που είναι κορυφαία. Είναι κορυφαία και τέλος .
Και όπως λέει και ο Παντελής είναι η πιο διασκεδαστικη μπάντα της εποχής μας .

Σαν είδηση δεν το βλέπω αδιάφορο . Ίσως με τον ντόρο που θα γίνει ( αν γίνει ) να αρχίσουμε να βλέπουμε καλύτερα πράγματα . Θετικά το βλέπω . Τώρα από την στιγμή που μπορεί να μην έχει κοινό και να μην είναι κανονικό live , οκ πέρασε και δεν ακούμπησε φάση.

Τους έχουμε δει λαιβ με τον Χρήστο και ήταν πραγματικά συγκλονιστικοί. Δυόμιση ώρες παίζανε με τέρμα τα γκάζια

θα ειναι σα συναυλια αλλα δε θα ειναι συναυλια

https://www.youtube.com/watch?v=4R0EhbZRAr8 λοιπον θα ειναι κανονικο λαιβ.και ντοκιμαντερ παραλληλα για ελλαδα αξιοθεατα κτλ.οπως κανουν και σε αλλες χωρες.παρουσιαστης θα ειναι ο ντραμερ των πεπερς.το θεμα ειναι ποσο θα εχουν εισητηρια και ποιος θα προλαβει να παρει.ετοιμαζω απο τωρα τα σλιπινγκ μπαγ για τα ταμεια.χαχα

Από τις πιο υπερεκτιμημένες μπάντες στην ιστορία της ανθρωπότητας…

Φίλε μου είχα την ίδια άποψη (υπερκετιμημένοι κλπ) αλλά όταν δυο χρόνια πριν είχα την ευκαιρία να τους δω ζωντανά, αναθεώρησα πλήρως… Και μάλιστα ήταν και η συναυλία τους στο Γκέτεμποργκ όπου ο Grohl έσπασε το πόδι του στο 2ο κομμάτι, αλλά προς τιμήν του επανήλθε και έβγαλε όλο το live έστω και καθιστός… Φοβερή κα με πολύ ενέργεια μπάντα live… :wink:

Μπορώ να καταλάβω ότι μουσικά περνάνε από μέτριοι έως αδιάφοροι κατά ένα μεγάλο ποσοστό αλλά έχουν μια θετική αύρα και ενέργεια ρε παιδάκι μου , που σε κάνει να τα προσπερνάς όλα .

κατά ένα μεγάλο ποσοστό τι;

Σπουδαία μπάντα live, καλό songwriting, εμπορικοί με την καλή έννοια, φανταστικός drummer και ένας υπερχαρισματικός τραγουδιστής/συνθέτης/frontman/χαρακτήρας

Υποθέτω ότι η ένσταση του @shadowking69 είναι για το song writing . Ότι του είναι κάπως αδιάφορο άρα επειδή γίνεται και ένας σαματάς γύρω από αυτούς , τους θεωρεί και υπερεκτιμημενους .

Απλά καταφέρνουν να κερδίζουν και αυτούς που τους θεωρούν υπερεκτιμημενους . Αυτό λέω

Ποτέ δεν με κέρδισαν λόγω μουσικής (καλά και ο Grohl είναι μεγάλος μαϊντανός αλλά τεσπα).

Ηρώδειο λοιπόν με κανονική εμφάνιση των FF ( αμφιβάλλω )

Άρα τα εισητήρια θα τσούξουν και θα εξαφανιστούν άμεσα .

Τρομερή ροκ μπάντα. Ναι, μαϊντανός ο Γκρολ. Αλλά όταν ανέβει στη σκηνή, θερίζει κεφάλια. Τους είχα δει κι εγώ το 2011 στην περιοδεία του Wasting Light και ήταν εκπληκτικοί.

γιατι ηρωδειο ρε πουστη μου?βαλτο εκει ενα οακα η χωραφι να γουσταρουμε

Ποιο ΟΑΚΑ ρε και ποιο χωράφι. Ούτε 5 χιλιάρικα Έλληνες δε θα πάνε.

Το '11 κι εμείς. Είχε βγει Roger Taylor στη σκηνή και παίξανε το Cold Day In The Sun και ο Alice Cooper και παίξανε I’m 18 και school’s out αν θυμάμαι καλά. Σύνολο 25 τραγούδια

Από το 1996 στο πρώτο Rock of Gods τους έχω άχτι.

Όπου και αν παίξουν ( με το καλό να γίνει κάτι τέτοιο ) εκεί θα είμαστε .

Ναι είναι μαϊντανός ο Ghrol αλλά οι Foo Fighters είναι μπαντάρα. Έτερον εκάτερον. Μόνο στην Ελλάδα δεν είναι ιδιαίτερα δημοφιλείς γιατί ο παραδοσιακός Έλληνας μεταλοροκάς έχει μείνει ακόμα στους Nirvana και στον traditional metal ήχο των Iron Maiden, Saxon κτλ.