Φημες για συναυλιες #2

παίδες καλησπέρα

σχετικά με τη φήμη για Helloween Αθήνα στις 13/12…

τελικά παρέμεινε φήμη ή να περιμένουμε κάτι; μείναν 3 μήνες… τελευταία φορά ακουγόταν εδώ αλλά και αλλού που ρώτησα για Pireaus Academy μέχρι και ημερομηνίες και τιμές εισιτηρίων ακούστηκαν…

μοιραστείτε παρακαλώ τη γνώση/γνώμη σας αλλιώς να πάμε κατά Βουλγαρία μεριά…

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Μακάρι να είχαμε μια υπεύθυνη απάντηση να δώσουμε…

ναι ρε γμτ, διάβασα πολλά εδώ, ρώτησα και τα επιβεβαίωσα, αλλά από ανακοίνωση τίποτα…

δεν είμαι Χριστουγεννιάτικα να τρέχω Σόφιες, ούτε για έξοδα… σε κανά μήνα ξεκινάει η περιοδεία, άντε να δούμε αν το σετλιστ θα είναι αυτό που “διέρρευσε”…

Πολύ φοβάμαι ότι θα τον πιούμε, όπως είπες έμειναν μόνο 3 μήνες όταν στην Σόφια για παράδειγμα έχει ανακοινωθεί από Μάρτιο-Απρίλιο. Το κόβω χλωμό. Μακάρι να πέσω έξω.

Πάντως αυτά που έμαθα εγώ από άνθρωπο της πιάτσας ήταν ακριβώς τα ίδια με αυτά που πόσταρε ο φίλος Tataros123 εδώ, τέλη Ιουνίου.

Αν έχει την ευγενή καλοσύνη να μας πει κάτι νεότερο…

Οι άνθρωποι που μου είχαν μεταφέρει τις πληροφορίες αυτές λένε πως δεν γνωρίζουν τι έχει πάει στραβά…Το μόνο που ήξεραν είναι ότι όλα είχαν κλείσει

Άρα μάλλον πάμε για άκυρο;

Δεν θα μου έκανε εντύπωση πάντως να τους πάνε για καλοκαίρι στο χωράφι .

Headliners?

Και μόνοι τους θα μπορούσε. Δεν ξέρω κάτι απλά υποθέσεις κάνω

Είχα βάλει όριο αναμονής μέχρι 30/9, αλλά με αυτά που διαβάζω, μπαίνω σε ταξιδιωτικό mode.

1 Like

έχουμε γίνει μεταλλο-μετανάστες

2 Likes

Ευτυχώς με το internet, τα πράγματα είναι πιο εύκολα για να κλείσεις τα πάντα. Το 1993 εψηνα τον πατέρα μου να πάμε Αγγλία για την τελευταία συναυλία με Dickinson, σαν δώρο που έγραψα καλά πανελλήνιες και θα πέρναγα σίγουρα. Στο μυαλό μου είχα σχεδιάσει να πήγαινα στα γραφεία του Metal Hammer να συνεννοηθούν για να βρω εισιτήριο, γιατί αν πήγαινα μερικές μέρες πριν τη συναυλία θα ήταν σίγουρα sold out. Τελικά δεν ψηθηκε ο father και έμεινα με τα σχέδια. Πάντως που να φανταστώ ότι 10 χρόνια μετά θα μπορούσα να κλείσω εισιτήρια από το σπίτι μου και να πάω στο Αμβούργο για την Dance of Death tour.

2 Likes

Δυστυχώς δεν το γλυτωνουμε το ταξίδι… Αυτο καταλαβαίνω… Ηθελα να αφησω περιθώριο ως την εναρξη της περιοδειας στις 15/10 για να δω σετλιστ αλλα αν γινει sold out η σοφια τι κανουνε μετα?

Συγνωμη κιολας αλλα αν δεν περασει απο δω μιλαμε για μεγαλη ξεφτιλα
Και το λεω χωρις να ειμαι φαν

Ναι δεν ηξεραν οι διοργανωτες ναα τους φερουν αμα πιστευουν οτι δε θα βγει το λαιβ. Τι λετε μωρε; Γιατι ειναι ξεφτιλα;

1 Like

Απο όσο ακουσα - ΔΕΝ θα γίνει κάτι ΔΕΚ. Ισως, καλοκαίρι, αλλα και πάλι εν αμφιβλλω.

για πείτε εσείς που έχετε info απ την “πιάτσα” …

Από το FB του Smoke the Fuzz
Σχόλια κάτω από αναδημοσίευση του βίντεο του Children of the Eye των Amenra

Ξαναφερτους!
25 Σεπτεμβρίου στις 10:50 π.μ.
Smoke The Fuzz gigs
Smoke The Fuzz gigs ω ΝΑΙ
1 · 25 Σεπτεμβρίου στις 10:52 π.μ.
Ποτε;;;;;;;
25 Σεπτεμβρίου στις 10:52 π.μ.
Smoke The Fuzz gigs
Smoke The Fuzz gigs προηγείται άλλο έπος :wink: <3
1 · 25 Σεπτεμβρίου στις 10:53 π.μ.
Crowbar!?!?!?
1 · 25 Σεπτεμβρίου στις 10:54 π.μ.
Smoke The Fuzz gigs
Smoke The Fuzz gigs υπομονή, ανακοίνωση την ερχόμενη Δευτέρα

OM κατά πάσα πιθανότητα…

3 Likes

Γεια σας,
Έχει βγει ο Roger Waters στην παγανιά, γνωρίζουμε κάτι; προσπάθησα να έρθω σε επαφή με τους διοργανωτές να δω τι παίζουν και πήρα μια απάντηση τύπου “who knows”. Eίδα το πρόγραμμα του, δεν έχει βάλει Βαλκάνια και Τουρκία που σίγουρα θα πρέπει να περάσει…να ελπίζουμε; την Ελλάδα πάντα στο τέλος την ανακοινώνει.