Φημες για συναυλιες #2

Παιδια υπενθυμιζω οτι αναμενουμε ανακοινωση για Μetallica σε καποια απο τα μεγαλα summer fests, OK ??? Ποιος ειπε για Ελλαντα, μην μπερδευεστε μερικοι !!!

Δεν λέμε για εδώ . Κουβέντα κάνουμε .

Η λογική λέει ότι θα ανακοινώσουν κάποια ευρωπαϊκά φεστιβάλ το καλοκαίρι.

Πιστεύω πως λάιβ τύπου Maiden, Metallica βγαίνουν ακόμα στην Ελλάδα. Το πρόβλημα όπως έχουμε ξαναπει είναι το ρίσκο που πρέπει να πάρει ο διοργανωτής και που αφορά το πολύ ρευστό οικονομικοπολιτικό σκηνικό, κάτι που είναι πολύ λογικό γιατί δεν μιλάμε για μερικά χιλιάρικα, αλλά για εκατομμύρια

Λέγκολας,περιμένουμε τις ανακοινώσεις για να δούμε σε πιο μεγάλο Ευρωπαικό φεστ θα πάμε του χρόνου (αν έχει μείνει κάνα φράγκο στην άκρη)

1 Like

ήταν ακριβώς μια μέρα πριν τις πανελλήνιες. Θα είχα πάει αν δεν έγραφα την επομένη

Θέλω να πω ότι έχασε κάποια εισιτήρια από τους under - 18

Σε κανένα.

maiden όμως ζηταγαν το 1 στην maiden england. Τώρα μπορεί να ναι λιγότερο.
Ευκολα ξαναπάω Βαρκελώνη, καλος καιρός, οργάνωση, καλο lineup για τα ψιλοπαλαιακά γούστα μου.

Αντι να διαφωνειτε για το ποσα λεφτα παιρνουν οι Metallica κι αν ειναι μισο εκατομμυριο, τρια εκατομμυρια, δυομιση ή 4 κιλα πατατες, μπορουμε απλα να συμφωνησουμε ολοι οτι παιρνουν πολυ περισσοτερα απο οσα αξιζουν :sunglasses:

3 Likes

Πες το μας σε γιαούρτια, όχι σε πατάτες.

3 Likes

Ως μπάντα ναι. Ως οργανισμός πρέπει να δούμε το κόστος της παραγωγής για να ξέρουμε, ρε. Μην τους αποκαλέσουμε άδικα Apple του metal…

3 Likes

Μου αρκει που παραδεχεσαι οτι η Apple βρισκεται σε αυτην τη θεση

2 Likes

οτι παραγωγη και να εχεις, που συνηθως ειχαν περα ως περα οθονη, δεν πάει τοσα μύρια. Αντε το WALL που έχει πολυ πράμμα και crew και και, και 2 ωρες ταινιά να είναι 30 μυρια παραγωγή και κάποια εξοδα, αλλά …metallica, απλά χρεώνουν για να ξεπληρώσουν τη νίλα της ταινίας που μπήκε μέσα 18 'μύρια.

στα 7 live δηλαδη εχουν βγαλει ηδη την χασουρα και απο το 8ο και μετα εχουν και κερδος.
Βασιλιαδες

2 Likes

Εκείνο το ελληνικό τουρ του ριπερ τι απέγινε τέλικα?

Ακυρώθηκε γιατί θα βγει σε περιοδεία με το ολόγραμμα του Dio

Αλήθεια τώρα?
Ήμουν από αυτούς που δεν έβγαλαν χολή για το ολόγραμμα αλλά ήρθε η ώρα να το κάνω λοιπόν…

1 Like

Ναι ρε, είχε κλείσει 4 εμφανίσεις από όσο θυμάμαι (Αθήνα, Αγρίνιο, Πάτρα σίγουρα) και που είχαν ανακοινωθεί, αλλά θα πάει για το περισσότερο μαρούλι στο τσίρκο της Wendy

5 Likes

Και πολύ φρέσκες είναι για την περίσταση

2 Likes

καποιος έλεγε οτι θα παίξει ολόγραμμα ελλάδα ? Δεν με κόφτει να πώ την αλήθεια αλλα τους μουσικούς τους έβλεπα μια στο νον χολογκράφικ μέρος.

Εγώ δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο.

Έχω δει Dio Disciples και 100 φορές τους R’n’R Children οπότε δεν μου κάνει αίσθηση να δω ακόμα μια μπάντα διασκευών

2 Likes