Φημες για συναυλιες #2

μπαααα

Καλά αν κάτσει και παίξουν την ίδια μέρα θα θρηνήσουμε θύματα…

Δεν θα μείνει Αγιαντρέας που λένε και οι Πατρινοί

4 Likes

Iron Monkey για να είναι πιο πιστευτό…

4 Likes

Πάντως αν σκάσουν Maiden/Priest (και Helloween λέω εγώ, γιατί όχι; ) στο Rockwave, τότε μιλάμε για μεγάλη πετυχεσά και πραγματικά ελπίζω να γίνει κάτι τέτοιο γιατί μπορεί τελικά και να μην πεθάνω τελείως ποζέρι και να προλάβω να τους δω και τους 2 (με Ripper έχω δει, ήταν καταπληκτικά, αλλά δεν ήταν Priest πραγματικά). Μεσαίωνας δεν είναι να βλέπεις τους τιτάνες ενός είδους. Δεν ξέρω κανέναν να μιλάει για μεσαίωνα όταν πάει να δει τον Springsteen πχ.

Μη γίνει καμιά μαλακία πάλι μόνο και πέσουν ίδια μέρα Rockwave με τα Χανιά…

2 Likes

Άρα, δεν έχεις δει. Καλά τα λες.

Από τα καλύτερα live shows που μπορεί κανείς να δει.

3 Likes

Προσοχη μονο, μην παιρνουν και πολυ τα μυαλα μας αερα και ακουσουμε τιποτα Prodigy,Lana Del Ray,Rotting Chsrist,Iced Earth παλι και τραβαμε ολοι μαζι τα βυζια μας. Παντως απο τις φημες που διαβαζω και αλλου, το RW φετος ετοιμαζει πολυ μεγαλα ονοματα και λενε οτι θα μεινει στην ιστορια το φετινο ( σ.σ. γελανε και τα τσιμεντα ).
Εν αναμονη λοιπον…

Ξερει κανεις τιποτα για ημερομηνιες? Απ’ ο,τι εχει ακουσει δηλαδη?

Ιούλιο θα είναι, δυστυχώς δεν ξέρω κάτι άλλο

1 Like

Ακουσα για Amenra επιστροφη την Ανοιξη , ξερει κανενας τιποτα ?

1 Like

Και θέλετε να πέσει πάνω στο over the wall; Μια χαρά…

Kαμία αντίρρηση αλλά άσχετο με το θέμα μας… εκτός και αν θεωρείς ότι είναι κακό το show των Maiden;

Πού είπα κάτι τέτοιο ρε; Μια χαρά είναι το show των Maiden, απλώς ανέφερες ένα όνομα που για μένα είναι στα top ever στη μουσική.

4 Likes

Ναι ρε συ αλλά ήταν και απάντηση στο θέμα “μεσαίωνας” και έκανα το πόιντ ότι δεν θα έλεγε ποτέ κανείς το ίδιο για τον Springsteen που είναι και παλιότερος. δηλαδή τέτοιους μεσαίωνες μακάρι να ζούμε για αρκετά χρόνια ακόμα. Εγώ μεσαίωνα θεωρώ να έρχονται μόνο μικρομεσαίοι και μάλιστα οι ίδιοι μικρομεσαίοι (βλ. κάτι Ανάθεμα πχ).

Καλά κάνεις και σου αρέσει ο Springsteen! :slight_smile:

4 Likes

Φάε την γλώσσα σου παιδί μου!

1 Like

+1 για Springsteen προσωπικά το καλύτερο live που έχω δει στην ζωή μου.

1 Like

Πότε τον είδες; Νομίζω πως είναι αδύνατο για κάποιον μουσικόφιλο να τον δει και να μη μαγευτεί, ακόμα κι αν δεν είναι μεγάλος οπαδός.

1 Like

Αντι να φερουν Ηelloween Και τελευταια περιοδεια Manowar μου φερνουν Priest k Maiden. Να πατε :stuck_out_tongue:

3 Likes

Το 2013.Αλλά είμαι και fan :sunglasses:

1 Like

κατσε ντε, περιμενε να ανακοινωθουν πρωτα τα ονοματα και μετα τους βριζεις…