Φημες για συναυλιες #2

Κι εγώ το ίδιο θεωρώ αλλά όταν φωνάζαμε πριν 3 και 4 χρόνια για Sabbath, Metallica, Maiden τρώγαμε bullying εδώ μέσα.

Nαι αλλά με το ίδιο σκεπτικό μεσαίωνας είναι επίσης και οι Metallica. Μπάντες των '80s είναι και οι δύο. Τώρα ξέρω, θα βγεις να μου πεις για το HTSD αλλά θα βγουν και οι Mεηντενάδες και θα σου πουν για το BoS.

1 Like

O κοσμος το χει τουμπανο και αυτοι κρυφο καμαρι. Βουιζει η πιατσα. Ενταξει γουστα ειναι αυτα, αλλα πραγματικα βαρεμαρα…Αυτη την στιγμη στον χωρο υπαρχουν 2 μεγαλες ιστορικες μπαντες που κανουν κατι διαφορετικο αυτη την περιοδο και δινουν πραγματικα μεγαλα σοου με πανω απο 20 τραγουδια κτλ κτλ και εδω κλασικα γινεται χαμος γτ ερχονται παλι οι Μεηντεν. Μια ζωη στην απ εξω ειμαστε και ας με κραζουν οσο θελουν μεηντεναδες κτλ

Μακάρι να έρθουν οι Maiden και επιτέλους να βλέπουμε μεγαλύτερα ονόματα στην Ελλάδα!

1 Like

Απλώς παιδιά μου να είμαστε έτοιμοι και για το 80άρι αν έρθουν τίποτα Metallica ή Maiden, έτσι;

3 Likes

Ας έρθει κάποιος από τους και θα τα δώσω τα 80€ γιατί αλλιώς με βλέπω να ψάχνω για καμιά συναυλία στο εξωτερικό.
Πραγματικά ανυπομονώ για να δω έναν από τους δύο γιατί δυστυχώς τόσα χρόνια δεν έχω καταφέρει για διάφορους λόγους να τους δω από κοντά.

2 Likes

Δεν αποκλείει ο ερχομός των Maiden τους άλλους δύο.Άλλωστε είναι άλλου μεγέθους μπάντες(και καθαρά οικονομικά να το πάρεις).

Πάντως ενώ για τους Helloween υπάρχει όντως τεράστιο ενδιαφέρον και δεν έπεσε με την ιστορία περί playback , δεν μπορώ να πω το ίδιο και για τους Manowar που έχουν ‘χάσει΄αρκετά τα τελευταία χρόνια ακόμα και στο ΄κάστρο’ της Ελλάδας.Δε ξέρω ποιος θα έπαιρνε το ρίσκο να τους φέρει.

Όσο για τους Maiden παρότι βαμμένος οπαδός και με σίγουρη παρουσία αν τελικά έρθουν , θα προτιμούσα να είχαν περάσει στην BOS περιοδεία η οποία ήταν πολύ δυνατή…δεν ξέρω με ποια λογική θα βγουν τώρα και τι setlist θα έχουν αλλά δύσκολο θεωρώ το να φτάσει στα επίπεδα της προηγούμενης.Καλά θα περάσουμε έτσι και αλλιώς βέβαια…

ΥΓ Για εξηντάρι ποντάρω !

2 Likes

Συμφώνω. Η BoS περιοδεία είχε τρομερό setlist και πολύ ενέργεια από το συγκρότημα. Μακάρι βέβαια να δούμε και τους 2 αυτό το καλοκαίρι.

1 Like

Το ξερω οτι το ενα δεν αποκλειει το αλλο. Απλα στην Ελλαδα εχουμε μια νοοτροπια μικρομεσαιας ομαδας. Ας χασουμε ολα τα παιχνιδια αν κερδισουμε μια φορα τον Ολυμπιακο πχ. Φερνουμε ενα μεηντεν καθε τρια χρονια και καθαριζουμε…Κανενα ρισκο κτλ. Ενταξει τα λεφτα τους ειναι δεν λεω. Δεν ξερω και τι ζητανε οι μπαντες. Oι Manowar πχ μαλλον παρα πολλα. Αλλα διαφωνω στην κριση σου για τους Manowar πχ. Ηρθαν το 2007 σε φεστιβαλ με αρκετο κοσμο και οποιος πηγε θα σου πει οτι ηταν το λιγοτερο καταπληκτικοι. Ξαναρθανε το 11 και παιξαν 3 γεματες βραδιες Σαλονικα και παλι ο κοσμος καραγουσταρε. Το ονομα τους συναυλιακα για οποιον ασχολειται λιγο ειναι πληρως αποκατεστημενο. Στο εξωτερικο δε, εδω και πολλα χρονια παιζουν σε μεγαλους χωρους με πολυ κοσμο. Δεν τιθεται καποια αμφισβητηση. Σε ολα αυτα βαλε και το δελεαρ του οτι ειναι η τελευταια τους περιοδεια θεωρητικα. Ειμαι σιγουρος οτι θα ρχοντουσαν και αρκετοι απο Βαλκανια, Τουρκια κτλ.
Για Helloween παλι δεν το συζηταω. Ειμαι σιγουρος οτι θα χαν αρκετο κοσμο και οτι θα εβγαινε το λαιβ.

5 Likes

Δεν αμφισβητώ την live αξία των Manowar παρότι δεν είμαι φαν.Απλά δεν είμαι σίγουρος αν θα έβγαινε η συγκεκριμένη συναυλία σήμερα που τουλάχιστον δισκογραφικά δεν είναι τόσο ενεργοί και σε νεαρό κόσμο πιστεύω έχουν χάσει.Μπορεί να κάνω και λάθος.Τώρα εντάξει αυτά περί τελευταίας περιοδείας είναι και λίγο Marketing…νέοι είναι ακόμα.

Οι Helloween θα έβγαιναν ίσως αλλά υπάρχουν και φήμες ότι έχουν ανεβάσει πολύ το κασέ τους.Και οι Maiden πάνε χρόνια που ήρθαν…νομίζω συμπληρώνονται επτά το καλοκαίρι…οκτώ για Metallica…δε τα λες και λίγα.

2 Likes

Δεν ειναι και τοσο νεοι. 65αριζουν σιγα σιγα :stuck_out_tongue:

Θύματα

2 Likes

Μακάρι. Θα σκίσουμε τα βρακιά μας και θα είμαστε παλι εκεί.

2 Likes

Το topic εχει παρει φωτια παντως και ολοι εικαζουμε ποιοι θα ερθουν με αρκετα πιθανα 2 τιτανες του metal.

Να δω ποσοι θα γκρινιαξουμε- ναι βαζω και μενα- εαν θα παιξουν στο χωραφι, για την τιμη των εισητηριων που στην Βουλγαρια ειναι τοσο και εδω τοσο και αλλο τοσο. 90 τουλαχιστον το κοβω

3 Likes

Ανακοινωσε το, το γαμημενο, δεν μπορω, δεν μπορω να περιμενω…

2 Likes

Πρωτα εχει σειρα το live stream, και μετα η ανακοινωση της Ευρωπαικης περιοδειας…

Ειτε χωραφι, που για μενα προσωπικα θεωρω οτι δεν υπαρχει καλυτερος χωρος για να γινει μια μεγαλη συναυλια, ειτε π.χ. στο ΟΑΚΑ, η τιμη του εισιτηριου θα ειναι ιδια αν ερθουν τα μεγαθηρια που λενε οτι θα ερθουν. Ας ανακοινωθουν λοιπον να δουμε ποιοι θα ειναι και το εισιτηριο οσο και να μουρμουραμε, θα το παρουμε. Θα εχουμε 8 μηνες σχεδον μπροστα μας, 10 € το μηνα στην ακρη και το πηραμε. Υπομονη λοιπον

2 Likes

Κι εγώ πιστεύω για 80-90 ευρώ το εισιτήριο, δεν το λες φθηνό ΑΛΛΑ ας είμαστε ειλικρινής, αν δεν βγει αυτή η συναυλία τότε δεν αξίζουμε να δούμε μεγάλα ονόματα στην χώρα μας.

2 Likes

iron maiden…

Ρε βαλε τριημερο με maiden-priest, manowar-helloween, guns-ozzy να γινει χαμος…

2 Likes

δώσε θάρρος που λέει κι η παροιμία :grin: