Φημες για συναυλιες #2

Ε, κρύψου τότε, τι μας το λες; Δε θα σε ψάξουμε κιόλας.

5 Likes

ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΞΕΡΕΤΕ… Υπαρχουν φημες για που και ποτε?

παω να κρυφτω αμεσως αφου το λεει το metallica family

Έτσι κι αλλιώς κρύψου…χώρο πιάνεις…

Χώρο πιάνεις…δεν είναι κακό. Και κάνα μήνα μετά βγες για καμιά ανάσα.

παιδιά, ο τύπος το κάνει tease μέρες τώρα… καλή χρονιά με φώτο manowar και ατάκα great things are coming, post στο άκυρο με το sign of the hammer…

Μάλλον πάμε για επανάληψη Σόφιας… και κλάαααααααααααμα η κυρία…

Σοφια;;;

Πάλι πλέημπακ…γαμώ τα σύμπαντα…

έλα τώρα αφού με πιάνεις…

Τους ειδα το 2007 ως έφηβος που τους αάκουγε μεχρι έναν χρόνο πριν, πριν βγει η γνωστή μπαρούφα δίσκος. Το Live ήταν απίστευτο αλλά αυτά που έμαθα μετά και την παραλίγο ακύρωση του με ξενέρωσε. όπως με εχει ξενερώσει και γενικά η “φιλοσοφία” των Manowar και των οπαδών τους (κυρίως) μέσα στα χρόνια. Πλέον μόνο ο Αdams αξίζει από την μπάντα. Για τον φλώρο , ούτε το όνομα του δεν μπορώ να πω. Τώρα να έρθουν δυσκολάκι. Αφου δνε νομίζω ο φλώρος να δεχθεί εισιτήριο 50 ευρώ. …Το μόνο καλό είναι ότι θα έχουν σωστό επετειακό setlist . Κατά τα άλλα 20λεπτοι σεξιστικοί λόγοι από τον φλώρο και ποζεριές από το κρυφοακροδεξιό κοινό (προφανώς όχι όλοι)

Γενικευσεις, στερεοτυπικες αντιληψεις και προκαταληψεις για κρυφοδεξιο κοινο. Οταν μεγαλωναμε με mountains πριν 20 και βαλε χρονια δεν ειχαμε στο νου μας σβαστικες και συνορα. Να σκεφτεσαι πριν το παιξεις εξυπνος για να μην γραφεις πιπες σαν τα παραπανω. Εισαι το λιγοτερο γελοιος.σβηστε τωρα το ποστ μου γιατι προσβαλει εναν ψαγμενο με αποψη σαν την κωλοτρυπιδα μου.

1 Like

Και εγω άκουγα το Mountains και το ακούω και τώρα καμία φορά Ω ανώτερε μεταλλά “αδερφέ” που αρπάχτηκες και μοιράζεις χολή. Το όλο στυλ, λόγοι (που ναι τους λογους του φλωρου δημοκρατικούς δεν του λες), και το όλο μαρκετινγκ που και καλα στο παιζουν brothers και έχουν να βγαλουν δ΄θισκπο προκοπής απο early 90s (Λεμε τωρα) με χαλάει. Και έχουμε δει το μέσο οπαδό Manowar…Αυτό δεν καίει όλους φυσικά, αλλά μάλλον εσύ το μέσο οπαδό εκπροσωπείς. Άντε έλα να μου πεις σε 10 χρόνια οταν ανακαλύψεις τους Tool (και θα νομίζεις οτι ανακάλυψες το σύμπαν)

[quote=“Alexandros_90, post:8015, topic:17117, full:true”]και καλα στο παιζουν brothers και έχουν να βγαλουν δ΄θισκπο προκοπής απο early 90s
[/quote]
σαν τη μεταλλικα φαμιλυ ενα πραμα δηλαδη

1 Like

Απλα οι Metallica ειναι fathers.

2 Likes

Λελο ποιος ειναι ο μεσος οπαδος των manowar που εχεις δει και που εγω εκπροσωπω? Και που ακριβως τον εχεις δει? Και ποιοι ειναι αυτοι οι tool?

Το έχω ακούσει απο αρκετες πηγές (ψιλοεμπιστες). Λογικα θα ριξανε τα απιστευτα πολλά που ζηταγανε, γιατι κανεις δεν τσιμπισε εκτος απο 15 (όσους κανανε συναυλιες τώρα δηλαδη).

Καλα ο Adams, εννοείτε οτι τους ανεβαζει 10 σκαλοπάτια απο τον καθε τελειωμενο επικά που φαλτσαρει επισης επικά και γουσταρει αρκει να λενε για σπαθια, τον γιαγκοναν και να ειναι και σε βινυλιο.

Τα πολιτικα σχολια είναι αστοχα το λιγότερο. Μπορεί οι ακροδεξιοι να γουσταρουν μανοβαρ, αλλα η μπαντα δεν είναι ιδιατερα “πολιτικοποιημενη”. Ποζερια του κερατα είναι.

Επισης η λογικη οτι οι tool είναι το υπερφρογκρεσιβ, που δεν καταλαβενει ο πολυς ο κοσμος είναι το λιγοτερο αστεια. Συμπαθεις ναι, αδιαφοροι ομως γενικοτερα, αν και εχουν ψαρωτικα εξωφυλλα και visuals. Πραγματικά σε περασμενες δεκαετιες υπαρχουν ΑΠΕΙΡΩΣ πιο ψαρωτικα γκρουπ. Ακομα και τώρα υπαρχουν διαφοροι βλαμμενοι απο Σκανδιναυία, που παίζουν ΑΝΤΕΡΑ(Λ). Τεσπα.

Whimps and posers leave the hall, brothers and sisters αρπαχτε τα babyoil. Demaio λογο !

@pantelis79 https://www.youtube.com/watch?v=h5o5CVbQjIg

2 Likes

Κι εγώ αυτό με τους tool δεν το καταλαβαίνω . Σιγά την κρυφή γνώση που (ίσως) νομίζουν κάποιοι ότι είναι και για λίγους

Για Μανογουορ , μακάρι

3 Likes

Ελιτιστές υπάρχουν παντού.

2 Likes

Φερτε και μανογουορ να γραφτει το '18 με χρυσα γραμματα στη συγχρονη μεταλλικη συναυλιακη ιστορια.

Αληθεια ο ντεμαιο μενει ακομα στο υπογειο της μανας του?

1 Like

εγω παντως το γουνινο παντελονι το εχω απο χτες σιδερωμενο…μανογουορ με πασοκ μανογουορ με νδ μανογουορ με συριζα

2 Likes