Φημες για συναυλιες #2

Τι Monkeys και τι Volbeat παιδιά, ευρώπη γίναμε. Αν κι ακόμα δεν έχω πειστεί ότι τα 7 γράμματα δεν είναι Γκόουστ :exclamation:

Επίσης στηρίζω δυναμικά τη γκρίνια για την απουσία ονομάτων πλην χεντλάινερς. Τη μια μέρα πέρσι είχε 4 (τουλάχιστον) πολύ πάνω από το απλά καλό και την άλλη 3 (περίπου). Μακάρι να μας τα γυρίσει, αλλά φέτος πάει με το ζόρι για δύο.

Και ναι, καταλαβαίνω ότι άλλο μέγεθος οι Maiden κι άλλο οι Evanescence, αλλά όταν μου λένε φεστιβάλ θα το δω ως φεστιβάλ. Έστω κι ελληνικό. Και ναι, αν τους έφερναν μόνους τους θα τα έλεγα διαφορετικά, αλλά δε φταίω που technically δεν τους φέρνουν μόνους τους.

Ο @separss διαφωνεί.

Από την άλλη βέβαια, τώρα που το ξανασκέφτομαι, αν εννοείς ότι οι Evanescence είναι μεγαλύτερο όνομα από τους Maiden, ίσως και να συμφωνεί.

Btw @separss, πέρσι δεν πήγα στις τριτοδευτεράτζες που έφερε το Rockwave. Φέτος τα μέχρι στιγμής σχέδια λένε το ίδιο, απλά και μόνο λόγω γούστου :sunglasses:.

1 Like

Δεν είναι θέμα μεγέθους. Το είπες και μόνος σου ότι είναι θέμα γούστου. Και βασικά -κακά τα ψέματα- όλοι έτσι σκεφτόμαστε. Εάν μας αρέσει η Χ μπάντα θα πάμε στη συναυλία να τη δούμε. Είτε είναι μεγαθήριο είτε είναι μεγέθους six dogs.

Τώρα οι “δευτεράτζες” Evanescence μην αρχίσω πάλι και γράφω ποιες μπάντες βάζουν από κάτω τους στα line up.

1 Like

Θέμα γούστου είναι το αν θα αποφασίσει κάποιος να πάει να τους δει. Το θέμα “μεγέθους” δεν έχει να κάνει με το γούστο. Ανεξαρτήτως γούστου, οι Maiden και οι Arctic Monkeys είναι μεγαλύτερα ονόματα από τους Placebo και τους Evanescence. Μη μας πέσουν και τα μαλλιά, ε.

1 Like

Να σας πέσουν, να μην νιώθουμε μόνοι!

3 Likes

Τι μονοι, περισσοτεροι ειστε μου φαινεται!

metallica? βράζει ο τόπος από φήμες έδω και κανά μήνα

Ίσως για καλοκαίρι του 2019 αλλά είναι νωρίς ακόμα, θα ακουστούν πολλά μέχρι τότε

1 Like

στο χωράφι τον ιούλιο.

Του 2007;

2 Likes

AM απο τα καλυτερα rock n roll shows.

Σίγουρα οι Maiden είναι ακόμα μεγαλύτερο όνομα από Evanescence. Αλλά εντάξει τώρα, μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας. Ο λόγος που γκρίνιαζες για Evanescence δεν ήταν ότι δεν είναι μεγάλο όνομα. Ο λόγος ήταν ότι δεν τους γουστάρεις μουσικά. Σεβαστό. Εξίσου σεβαστό όμως είναι και το δικαίωμα του MetalBulldog να μη γουστάρει μουσικά τους Artic Monkeys και να προτιμάει κάτι άλλο στο Rockwave. Και χέστηκε ας πούμε εάν οι Artic Monkeys είναι μεγάλο όνομα.

1 Like

Φιλε το πρωτο πραγμα που πρεπει να καταλαβεις ειναι οτι το Metallica family εχει παντα δικιο στο forum.
Και ας λεει στο ενα post ετσι και στο αλλο γιουβετσι.

2 Likes

Και στο ίδιο ποστ ακόμα.

2 Likes

ναι και στο ιδιο γιατι το Metallica family κανει οτι θελει και εχει παντα δικιο

Εμ, τα βλέπεις και μόνος σου, αλλά μένεις με τους Maiden!

1 Like

Δεν ειμαι αρκετα ζορικο και σκληρο αντρακι για το Metallica family ακομα.

1 Like

Τι έγινε με την ανακοίνωση για Rockwave; Τους πήρε ο ύπνος; :stuck_out_tongue:

4 Likes

Αντε πάλι…

1 Like

μια ετσι μια γιουβετσι…το βαζω χ ημιχρονο χ τελικο…μπερδεμα