Φημες για συναυλιες #2

Δε νομιζω να υπαρξει αλλη δυνατη προσθηκη στο ροκγουειβ αρα ελπιζω για helloween :pray:

Να χώνουν τπτ Rotting Christ μας βλέπω!

Αν και ξέρω ότι οι πιο πολλοί εδώ μέσα δεν πολυγουστάρετε, στοιχηματίζω Ghost. Αύριο βγαίνει και το νεο single, και μαζί με αυτό , ίσως και ανακοινώσεις

Αλήθεια οι περισσότεροι δεν γουστάρουν;

Προσωπικά, έχω να πω μακάρι!

1 Like

Με Ghost θα ειμαι υπερευχαριστημενος,Helloween θα ηθελα κ ας παιζαν στη λαμια,αλλα μαλλον ασχετο εντελως θα ανακοινωθει

1 Like

Εγώ πάντως είμαι Ghostάκιας πιο πολύ και από τις ρουβιτσες :grin::grin: . Τους έχω δει λαιβ Γλασκωβη και ήταν φοβεροί. Μακάρι να έχει να κάνει η ανακοίνωση με αυτούς.

2 Likes

Εγώ πάλι τους βρίσκω αδιάφορους. Λογικά θα κάνω διάλειμμα για μάσα μπύρα αν παίξουν σε φεστιβάλ

Αλλά καλό θα κάνει να έρθουν. Μακάρι είναι καλό όνομα

Όπως είχα πει και τότε με deftones. Δεν πήγα αλλά η κίνηση ήταν σωστή

κατι μεταλ φανταζομαι θα ειναι.τωρα θα πονταρα σε ghost και megadeth…helloween δε νομιζω εκει…παει πολυ το μαλλι.ισως τους φερουν μονους τους.μπορει να ειναι και τπτ που δε παει το μυαλο μας.ξερω γω θα επαιζα ghost ασσο,χι τελικο

1 Like

Βασικά αν ανακοινώσει Ghost πάνε και τσέκαρε τους, έστω με τη μπύρα σου από απόσταση. Ειδικά live, δεν είναι καθόλου μα καθόλου κακοί.
Δεν είναι για όλους, κάποιοι τους βρίσκουν cheesy και ο Papa είναι λίγο love or hate σαν frontman (δεν εννοώ σαν απόδοση, φωνή κλπ αλλά καθαρά σαν σκηνική παρουσία και “θεατρική” προσέγγιση) αλλά θα πόνταρα πως θα σου αρέσουν, ακόμα κι αν δε σου αρέσουν οι δίσκοι τους.

3 Likes

Είτε μας αρέσει, είτε όχι, οι Ghost είναι το νεο big thing στον χώρο. Αυτοί θα γεμίζουν αρένες σύντομα ( σε πολλές χώρες και σε Αμερική το κάνουν ήδη) Εγώ έγινα οπαδός τους μετά την εμφάνισή τους στο graspop το '16. Στην Ελλάδα σε 8 χρόνια ίσως να τους εκτιμήσουμε. Πάντως αν όντως τουςφέρουν καλύετρα να μπουν την ημέρα των maiden, γιατι την ημερα ων priest βλέπω να φευγουν ντοματες στην μάπα του Papa

2 Likes

Ghost εχω δει τρεις φορες εως τωρα, μπορω να πω αυτη που μου εμεινε ειναι η πρωτη το 11 στο Fuzz (στο τρομερο εκεινο μινι φεστ ας πουμε με Candlemass, Hell, Trouble και Lord Vicar).
Support στους Maiden στην Σοφια, δεν ειχαν και τον καλυτερ ηχο και νομιζω η ολη τους παρουσια χανοταν σε μεγαλυτερο κλειστο.

1 Like

Βέβαια μπορεί να πετάξουν rotting christ/septic flesh, και εμείς να λέμε πίπες εδω μέσα

Παρα πολυ πιθανον…Ρε πουστη μου,εκεινη την γκελα πως την ειχε κανει το γκαζετα ομως?Που ειχε γραψει για Volbeat-Ghost και το κατεβασε μετα αρον αρον

2 Likes

Μακάρι να είναι Ghost !

2 Likes

Μακάρι να είναι Megadeth!

2 Likes

Ο Χακος ποσταρει Ghost και Rotting Christ στο anniversary του TV War, για να δούμε…

Sabaton ειναι

1 Like

Γαμω το κεφαλι μου, περιμέναμε σαν μαλάκες

Παίζουν την μέρα των Priest

Επ’ ουδενί δεν ήθελα Sabaton, αλλά σίγουρα θα φέρουν κάποιο κόσμο που δύσκολα θα ερχόταν στις 19

1 Like