Φημες για συναυλιες #2

νομιζω εβρεχε και πολυ εκεινη τη μερα

Λίγο οφφ, όμως η Θεσσαλονίκη, την οποία ζούσα συναυλιακα από το 2008 μέχρι και το 2016, πέφτει σταδιακά πάρα πολύ. Παλιά θυμάμαι sold out Anathema, Firewind, My Dying Bride, να έρχονται Uli John Roth κλπ κλπ και να πηγαίνουν αξιοπρεπεστατα, ενώ τα τελευταία χρόνια μόνο στους φελλους της stoner θυμάμαι να γεμίζουν τα μαγαζιά. Μεγάλο κρίμα, αλλά φοβάμαι ότι τα περισσότερα λαιβ πάνω πρέπει να μπαίνουν και μέσα…

6 Likes

Περιορισμενες ευρωπαικες στασεις λεει, παιζει να γινει καμια προσπαθεια για αθηνα;

Οντως μπαινουν μεσα, ιδιως οταν κανουν συναυλιες με πιο αντεργκραου μπαντες. Ulcerate παιζει ναμασταν 30 ατομα πχ, στα μπλακ που ειναι πιο τρεντι μουσικη εχει πιο πολυ κοσμο

2 Likes

Μάλλον από εσένα για Αγγλία πρέπει να γίνει προσπάθεια :stuck_out_tongue:!

1 Like

μαζευετε ευρω…μου ειπε ενας φιλος μου,που ολο μιζεριαζει.

4 Likes

Το πιάσαμε το υπονοούμενο, μήπως τυχαίνει ο φίλος σου να είναι ο ήρωας της μέρας; Ο Βασιλιάς τίποτα; Ο Λεπρός Μεσσίας ξέρω γω;;;

6 Likes

Αν δε γίνει αυτό που λέει πάντως, θα είναι ο Θεός που απέτυχε…

3 Likes

Και θα μας έχει δώσει το φιλί του Ιούδα…

3 Likes

Μετα απο 2-3 google search για σιγουρια το πιασα, γατα ειμαι. :joy:

4 Likes

Κάνουν πλάκα με αυτά ρε; Και το Rockwave ανεβάζει ότι σε 1.5 ώρα έρχεται κάτι καλό, και εσείς κάνετε πλακίτσα με Metallica?

Αμα ερθουν οι ταλικα δεν ανακοινωθεί μέχρι Σεπτέμβρη όπου θα ανακοινώσουν οι ίδιοι το καλοκαιρίνο ευραωπαικό τουρ του 19

Ε λίγο νωρίς είναι για να ανακοινωθεί κάτι για του χρόνου :stuck_out_tongue:.

Νωρις ειναι ακομα για το επομενο καλοκαιρι(Metallica πχ). Eλα,σταυρωνουμε τα δαχτυλα για Pumpkings United ή Ghost !!!

3 Likes

Μακάρι!! Ότι και να ναι παντως, θα είναι headline show. Μην περιμένετε άλλη προσθήκη στο rockwave

Ακυρο… Mods/…

2 Likes

Λήξη συναγερμού. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

3 Likes

1000mods τελικά, εντάξει κοντά πέσαμε όσοι λέγαμε κάτι για Χαρούλη - Μποφίλιου

2 Likes

Μπορει να ειναι κολπο και σε 5 λεπτα να πεταξουν helloween

1000mods σε ποια μέρα ;;

Εν τω μεταξύ μεγαλύτερη έκπληξη θα είναι να ΜΗΝ έρθουν οι Μεταλλικα παρά να έρθουν . Πλέον τουλαχ.