Φημες για συναυλιες #2

pes ta re legolas. imoun kai go sto GMM to 16. King apla 8EOS. oi ghost emena den maresoun tous 8eoro GTP (min pesete pano mou san arpaxtika it’s just my opinion) kai dustixos tous exo dei arketes fores live.

Σε εσάς που δεν αρέσουν φαντάζομαι δε θα σας σύρει κάνεις με το ζόρι!

Εγώ 2 φορές τους έχω δει και πατάνε κάτω με άνεση πολλές μεγάλες (εντός ή εκτός εισαγωγικών) μπάντες.

παλαιότερα μπορεί να τους έσερνε το κυρίως πιάτο . Την γνώμη τους λένε δεν είναι κακό . Νομίζω ούτε η “άμυνα” ούτε η “επίθεση” αξίζει πλέον για το ζήτημα Γκοστ ( γι αυτό και δύσκολα να ξαναπώ την γνώμη μου γι αυτούς )

Θέλω να έρθουν πάντως και θα πάω αν είναι λογική η τιμή του εισιτηρίου . Μπάντα στα ντουζένια της με απίστευτο hype που θέλω να αποκτήσω και προσωπική άποψη για τα λαηβ τους

1 Like

Κοίτα, η γνώμη από γνώμη έχει διαφορά. Άλλο να πεις τους είδα και δε μου άρεσε αυτό και εκείνο και άλλο να πεις ότι είναι για τον πουτσο η το χιλιοειπωμενο “δεν καταλαβαίνω τι βρίσκετε, μόνο προμο είναι”.

Επίσης, το τοπικ είναι φήμες για συναυλίες, έχει κόσμο που περιμένει να ανακοινωθούν και το να γράφει κανείς “πως κάνετε έτσι” ε δεν είναι και ότι καλύτερο. Ούτε σε υποχρεώνει κανεις να τους δεις ούτε να σου αρέσουν. Έχει δεκάδες τοπικ για μπάντες που μπορεί ο καθένας να γράφει την άποψη του και να μας ανοίγει τα μάτια, αντί να ασχολείται με μπάντες που δεν του αρέσουν. Αυτό κουράζει. Παλιότερα το ίδιο γινόταν με τους Volbeat, τους Vektor κοκ…

2 Likes

δεν ειπε κανεις να μην ερθουν , μια χαρά θα ειναι αν τους κολλησουν με κανενα καλο πακετο… . Απλα γραφω τι πιστευω και τι ειδα Live. Οκ, μου αρεσαν αλλα σιγουρα θα τους ξαναβλεπα σε φεστιβαλ μονο . Να ρθουν μονοι τους ομως ουτε για πλακα δεν πηγαινα. Αποψη μου.
Οπως και να’χει μακαρι να ρθουν και να βγει αληθινος ο μπουχεσας evolution

1 Like

Δεν πήγαινε στο δικό σου ποστ η απάντηση, για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις :slight_smile:

1 Like

to katalavame oloi pou pigene to kra3imo sou. opos eipa it’s my opinion and I’m entitled to it. sigoura den 8a tous 3anado if I can avoid it (ektos kai an einai support se band pou 8elo na do, i se festival pou 8a tous iposto opos ekana kai tis proigoumenes fores) kai den eipa na min er8oun (kai na pate na tous euxaristi8ite eseis pou tous goustarete) alla den boreis na les oti i apopsi enos einai akuri epeidi den tairiazei me tin diki sou. if something sounds shit to my ears you can’t make me change my mind. sorry

Εννοειται οτι δεν συγκρινονται οι Ghost με King Diamond. Τους εχω δει 2 φορες, την πρωτη τους στην Ελλαδα με Candlemass, Trouble και Hell και σαν support στους Iron Maiden στην Σοφια. Την δευτερη φορα μου φανηκαν καλυτεροι, πιο ενεργητικοι και πιο δεμενοι στην σκηνη αλλα και τις 2 φορες μια χαρα περασα. Δεν κοβω φλεβα αλλα αν τους εφερναν λογικα θα πηγαινα να τους δω. Γουστα ειναι αυτα, εγω ειμαι καπου στην μεση.

KIng Diamond κοβω φλεβα και επειδη δεν τον εχω δει ποτε η μερα που θα καταφερω να κλεισω εισιτηριο για συναυλια του θα ειναι μερα συγκινησης…

2 Likes

Συνεχίζετε κάποιοι να συγκρίνετε πουτσες με βούρτσες. Μουσικά ο (οι) King Diamond δεν έχει καμία σχέση με τους Ghost. Μια χαρά είχε γαμήσει ο Βασιλιάς το 2016 στο Χελφεστ μια χαρα είχαν γαμήσει και οι Ghost. Επισης το “τους ειχα δει τότε κ ήταν βαρετοι/γτπ” (όπου τότε=πριν το Meliora) πάλι δεν πολυστέκει γιατί πλεον οι Ghost είμαι μια άλλη μπάντα σε σχεση με τοτε μουσικά κ σε επιπεδο show. Το τι μαλακία έχω διαβασει στο fb αυτες τις μερες δεν λέγεται και ειλικρινά δεν καταλαβαινω την λογική με την οποια κάποιος κράζει κάτι που δεν του αρέσει/καταλαβαίνει περαν του λαικ φαρμινγκ (και καλα). κομπλεξισμο δείχνει κατι τετοιο.

7 Likes

Μόνο που βλέπεις τέτοια κίνηση στα σοσιαλ για κάποιο δίσκο ο οποίος δε γράφει απάνω μεταλλικα η μειντεν αυτό τα λέει όλα

5 Likes

fixed

2 Likes

Όχι φίλε ή κίνηση υπάρχει παντού

1 Like

τρομερα ειναι τα επιχειρηματα αυτων που δε γουσταρουν,λες και προκειται να αλλαξουν γνωμη στους υπολοιπους

o ka8enas exei tin gnomi tou, opos kai ston ka8ena aresoun diaforetika pragmata. to gegonos oti kapoiou den tou aresei o X kalitexnis einai i apopsi tou. den sugrinoume tis psoles mas edo poios tin exei pio megali and stuff (thats bullshit). tora opoios leei kati gia na parei likes sta social media he’d better get a life. ego opos eipa kai sta proigoumena posts mou den maresei i mousiki tous (den mou kanei sta autia mou re man) kai den 8a katso na po “min tous fererete gia live” epeidi apla den maresoun emena. sevomai ton kosmo pou tous goustarei kai 8a 8ela autoi oi an8ropoi na boroun na xaroun pigenodas sto gig tous. oso gia mena 8a kano apla to pio aplo kai na min pao (arkei na min paizoun me se festival i me band pou 8elo na do). se ekeini tin periptosi 8a prepei na tous anexto.

2 Likes


Το ανέβασαν και στο thread των Metallica αλλά μπορεί να μην το έχει δει κάποιος από δω

3 Likes

εγώ να κάνω κάποιες ερωτήσεις τώρα ;;

Το rocking είναι ένα φορουμ για να συζητάμε και να λέμε απόψεις ή για να ενημερωνόμαστε ;;; Ή για να αποθεώνουμε μόνο

Αφήνω το fb και στέκομαι στον δικό μας μικρόκοσμο… Γράφτηκε κάτι πραγματικά ακραίο εδώ μέσα και προσβλητικό ;; Το " δεν μ αρέσουν τα ΧΨ φωνητικά/μουσική" είναι κράξιμο και κοπμλεξισμός δλδ ;;; Το να μην κατανοείς τον ντόρο είναι κράξιμο ;;;

Δεν καταλαβαίνω γιατί θεωρούνται ως τέτοια τα αρνητικά σχόλια

Και να δεχτώ για τον εαυτό μου ότι ξέφυγα σε συζήτηση με 2 μέλη για τους Γκοστ αλλά είναι καλά παιδιά και δεν κρατάνε/κρατάμε κακίες

Αλλά συγνώμη, δεν θυμάμαι κάτι και τόσο τραγικό πια

Και πραγματικό λαηκ φαρμινγκ γίνεται κυρίως στην αποθέωση εδώ μέσα

Αν σε κάποιον δεν του άρεσε κάποιο λαηβ των Γκοστ δεν είναι ο συμπέθερος απ τα Τίρανα . ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ κάνει και το γράφει . Ούτε είναι ψαγμένος αυτός που δεν γουστάρει , ούτε είναι ψαγμένος αυτός που γουστάρει

ΥΓ : Μου έχει λείψει ρε γαμώτο αυτό το " παιδιά, έχετε ακούσει κάτι για Μεηντεν;;" . Να το κάνουμε και για Μεταλλικα , σε στάδιο θα είναι τρομερή εμπειρία

8 Likes

kai gia na eberistatoso auto pou elega gia Ghost. oute oi 'talica maresoun (plin tou kill 'em all, nai eimai ap autous no Mustain=no Metallica) alla den 8a xo kanena problem na er8oun gia na tous euxaristi8oun oi moiriades ton opadon tous edo stin ellada (kai oxi den eimai kanenas diorganotis oste na vgazo leuta ap tin fasi or else 8a xa kleisei xtes tous Ghost, gia na min po proxtes). den einai kako na xoume adi8etes apopseis kai gousta. if we all liked and did the same stuff den 8a xame logo na kouvediazoume, oute boroun na mas aresoun kai ola. opoios pali to parei arnitika ti na po. rebel u the man

3 Likes

Κραταμε το ‘‘οχι στη μαλακασα’’ και περιμενουμε ανακοινωσεις. Αν ισχυει ειμαι μεσα 100%

1 Like

Το hint είναι σχεδόν ξεκάθαρο . Και επειδή πολλοί δεν θέλουν να τραβηχτούν στο λιοπύρι του χωραφιού , το στάδιο είναι η καλύτερη επιλογή για πολλούς λόγους

κάποιος που τους έχει δει πολλές φορές και δεν θα πήγαινε Μαλακάσα , θα αράξει σε κερκίδα

θα έχουμε πρόσβαση σαν άνθρωποι ( καλά λέμε τώρα με τον ΗΣΑΠ )

θα πάνε και φασέοι που σιγά μην έκαναν 36 χιλιόμετρα οπότε όσο και να κοστίζουν οι Μεταλλικα θα βγει απ την προσέλευση ( π.χ. 80-100 ευρώ επί 60.000 = 6 μυρρια ζεστά κολλαριστά )

Μαλακία αυτό που θα πω γιατί συνήθως δεν συμφωνώ με την πρακτική , αλλά θα τα έσκαγα και για golden circle στους Μεταλλικα ( που δεν ξέρω αν έχουν με κεντρική σκηνή τέτοια πράγματα )

Μακρινά σενάρια και όνειρα αλλά μου καρφώθηκε στο μυαλό η ιδέα Μεταλλικα & στάδιο και δεν μπορώ να την βγάλω τώρα

2 Likes

Όποιος έχει τη μύγα λένε… :stuck_out_tongue:

Καλέ μου Rebel δεν πήγαινε σε εσένα αυτό αλλά γενικά μιλούσα. Όπως ειπώθηκε και πιο πάνω υπάρχουν κριτικές και κριτικές. Εγώ διακρίνω μεγάλη εμπάθεια στον κύκλο των γνωστών μου λες και ο Tobias τους έφαγε το μπιφτέκι τους (ή τους πήδηξε τις γκόμενες/μανάδες/αδερφές κλπ) και με αφορμή αυτό το έγραψα.

3 Likes