Φημες για συναυλιες #2

απορώ γιατί γουστάρουμε Motley Crue τότε :stuck_out_tongue:

δεν σκέφτηκα ότι το έλεγες για μένα , απλά μου γεννήθηκαν κάποιες απορίες . Εντάξει το δέχομαι , στον δικό μου κύκλο αρέσουν σε όλους ( κάποιους λιγότερο κάποιους περισσότερο )

2 Likes

Ετσι κι αλλιως το τουρ που θα κανουν το αλλο καλοκαιρι στην ευρωπη θα ειναι σε σταδια οποτε δεν υφισταται terra vibe

Σιγά μην έχουν τόσο κόσμο ρε.

Καλά, μόνο με ΦΛΩΡΟΥΣ κάνεις παρέα;;;;;;

Το τι θα κάνουν το καλοκαίρι στην Ευρώπη δε νομίζω ότι έχει και ΤΟΣΟ μεγάλη σημασία ώστε να αποκλειστεί το venue το οποίο είναι του promoter που μάλλον θα τους φέρει :stuck_out_tongue:. Ας παίξουν και στη Μαλακάσα, μια χαρά θα είναι.

1 Like

Αν έρθουν κι αν γίνει στο στάδιο, δε νομίζω τα εισιτήρια να έχουν 60 και 80. Η λογική είναι φθηνότερο εισιτήριο και περισσότερος κόσμος.

ήταν πολύ αισιόδοξο ε ;;

re man 60000 den eixan oute oi AC/DC pou tous akouei kai pio polis kosmos (vasika borei na kano kai la8os tora pou to skeutomai alla eimastan i moni xora ston planiti pou den egine sold out)

1 Like

man exeis dikio auto leei i logiki, ftinotero ticketo more people=more moneys, alla den sumainei pos 8a epikratisei (most of the times den opote ligo duskolo)

Τι στάδιο ρε πατε καλα? Λες και εχει όρεξη ο Λώρης και ο κάθυε Λωρης να μπει μέσα αντί να τον κάνει στον χώρο του που κια θα γεμίσει και δνε θα του στοιχίσει τα κέρατά του.Επισης απο θεμα ακουστικης το ΟΑΚΑ… άμα δεν εισια μεχρι τον πυρο μετλα το χαος. Ειδικά για τις κερκίδες δεν το συζητώ. Σίγουρα άκλη εμπειρία το στάδιο αλλά και από θέμα ζέστης καλύτερο το χωράφι. Επισης οι Metallica δεν γεμιζουν ΟΑΚΑ ρε παιδα. Κακα τα ψέματα. για την Ελλάδα μιλάμε

2 Likes

Μπορεί να γίνει σε κανένα Καραϊσκάκης ή σε καμιά Ριζούπολη, το δεύτερο ειδικά μια χαρά θα γεμίσει αρκεί να υπάρχουν και σωστές συνθήκες. Τώρα ΟΑΚΑ ναι δεν παίζει να γεμίσει εκτός αν η Ελλάδα είναι ο μοναδικός σταθμός τους στην γύρω περιοχή και έρθουν πολλοί απέξω, χλωμόν

Εγω δεν το δενω οτι θα ειναι σε σταδιο αλλα αν παει ετσι η φαση στο Καραϊσκακης θα ηταν ιδανικη επιλογη. Αν ειναι μαζι με Slayer γιατι οχι και παλι μαζι με Megadeth και Anthrax?

γιατι “ο Lars φοβάται να παίξει με τους MEGADETH.”

6 Likes

υπάρχει πλέον καταγεγραμμένο περιστατικό παραδοχής από τον Κ.Ε.

Κ.Ε. ο Mustaine ? Με τετοιο καημο που εχει ανετα θα μπορουσε να παρει τη θεση.

αυτός ο τίτλος είναι δικός σου και δεν στον στερεί ούτε ο Μαστεην

τα γραπτά μένουν . Κάνε εντιτ :stuck_out_tongue:

1 Like

το εχω βαλει σε εισαγωγικα , λογια του ιδιου του Dave ειναι.
Γενικα μας εχει χαρισει πολλα διαμαντια ολα αυτα τα χρονια.

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι λατρειας ο Mustaine (μετα και το cryptic , δεν με ξανακερδισε ιδιαιτερα).

2 Likes

ναι εξήγησε μου κιόλας ενώ εμφανώς σου κάνω πλάκα

2 Likes

βρε νομιζεις οτι τα γραφω για σενα ;

ξερεις τα διαβαζουν και αλλοι εδω μεσα και δεν θελει και πολυ για να εχουμε “μουρμουριτσες” .

2 Likes

Η μονη λογική να το πάει σε στάδιο αντί για το χωράφι, είναι γιατί στο χωράφι για να βγει η συναυλία θα θέλει 70 euro εισιτήριο και φοβάται πως θα του κόψει πολύ κόσμο.

Αν πάει σε λογική σταδίου, το OAKA είναι μεγάλο και ακριβό μεν, αλλα θα του επιτρέψει να βάλει κάνα 50άρι εισιτήριο με front of stage και κάποιες θύρες πιο ακριβές και να ελπίζει σε 30-35000 κόσμο.

Η Pιζούπολη και Νέα Σμύρνη είναι μικρές πλέον για τους Metallica, το Kαραϊσκάκης είναι ιδανικό αλλα έχει νωπές τις μνήμες από τη συναυλία του Μanu Chao στη Θεσσαλονίκη η των Sex Pistols στο ίδιο γήπεδο που δε νομίζω να ρισκάρει να έχει πάλι οπαδικά μπάχαλα και ένα βραδυ στο τμήμα.

Γενικά, νομίζω πως όλη η “φήμη” προέρχεται από το γεγονός πως οι Metallica ανακοίνωσαν Stadium Tour για του χρόνου στην Ευρώπη και κάποιοι το έδεσαν κόμπο ότι θα παίξουν και εδώ σε στάδιο (ποσο μάλλον ότι θα παίξουν εδώ ευθύς εξαρχής).

Επίσης, όπως αναφέρθηκε: ήχος στο χωράφι >>>> ήχος σε στάδιο. Όσο μάγο ηχολήπτη και αν έχουν οι Metallica, σε όσα στάδια και αν έχουν παίξει και έχει εμπειρία, πάντα ο ήχος χάνει σε μεγάλα γήπεδα

4 Likes

man ola auta in theory einai sosta alla prepei na laveis upopsin (pou standard ta xeis lavei apla to skeutesai opos ego kai oloi oi alloi pou den exoume sxesi me diorganotries eteries) kapoious paragodes pou to kanoun pio duskolo gia ftines times.

1st: to kase tis bandas to opoio einai stade, so an einai 1000$ (px) o diorganotis prepei na to vgalei oso pio grigora ginete (diladi poulodas oso pio liga ticketa ginete) kai oxi na podarei pos 8a er8oun moiriades 3ekarfotoi pou akousane autin tin a8lia diaskeui tou unforgiven sto radio (autoi einai added bonus if they show up)

2nd: to kostos enikiasis tou xorou (an den ginei sto xorafi pou tou anikei) opou an milame gia kapoio gipedo den 8a nai kai liga, poso malon an milame gia to OAKA to podosferiko (vlepe demi nikolaidi pou prospa8ise na bei stin bizna kai patose?)

3rd: auto pou ta skotonei ola (in my opinion) to FPA. o foros pou 8a prepei na pay einai megalos kai 8a prepei na ton exei yperkalipsei gia na boresei na vgei to gig

4th: to kerdos tou. den ginete na ferei mega8irio san tous Metallica (mega8irio leme tora) kai na min 8elei na gvalei kerdos? den to kanei gia tin psixi tis manas tou to event oute gia mas tous fans. xestike. muria 8elei na vgalei and I understand that, so what he will do is try to maximize to kerdos tou oste na fugei me perisotera stin tsepi kai pos to kanei auto? vazodas mia timi pou 8eorei oti ap tous fans (autous pou 8a pane kai me to 1 podi ston tafo na nai) 8a vgalei to pay tin band, to kostos tou gipedou, to FPA, kai to kerdos tou.

persi (to 2017) eida tous Maiden sto Manchester arena (auto pou anatina3ane 2 vdomades meta to gig ton Maiden) kai milousa me kosmo stin porta prin boume mesa. mou pan oti oi Metallica erxodan gia gig sto idio venue ton septemvri kai pos to poio ftino ticketo (kerkida pano terma 8eou) eixe 115 pounds (den to psa3a so den 3ero). if this is true it means oti oi Metallica exoun poli megalo kase (kai me tin a3ia tous) so giauto einai kai pio akriva ta ticketa gia gig tous. me auto os gnomona einai logiko na valei pio tsibimeno ticketo kai o diorganotis.

opos pada den leo oti exo dikio kai su adiko (or vice versa) alla oti malon einai poli diskolo to senario gia pio ftina ticketa.


Μην ξεχνάμε κι αυτό

1 Like