Συμβουλες για αγορα κινητου

ψαχνω να αγορασω κινητο. γενικα ψηνω κανενα απο αυτα τα smartphones αλλα με χαλαει λιγο η οθονη αφης. βασικο στοιχειο ειναι το wifi. και η τιμη να ειναι 180? max! βρηκα αυτο αλλα λεω να το ψαξω λιγο ακομα οποτε αν εχετε καμια συμβουλη κλπ πειτε την. :slight_smile:

βασικα μακρυα απο ericsson:p. εχει πεσει παρα πολυ η ποιοτητα κατασκευης τους , δεν εχουν καλη οθονη , εχουν μικρη διαρκεια ζωης και αλλα ωραια.
αν δεν σε χαλαει τραγικα η οθονη αφης υπαρχουν 2 αρκετα καλα κινητα για τα λεφτα που διαθετεις!

το blade ειναι καλυτερο και απο κινητα των 300Ε και εχει απιστευτη οθονη αλλα δεν ξερω αν μπορεις να το παρεις απο γερμανο,πλαισιο κλπ

ενα iphone παρε και θα σαι οκ φιλε μουθ!

ρε σεις, το κινητο που εχω τα τελευταια χμ… 3 χρονια, ενα νοκια xpress music αρκετα γαματο(στα νιατα του), ειναι στα πολυ τελευταια του. Βλεπει κυκλους. Εχω φτασει τα 9κ μηνυματα γιατι βαριομουν να τα σβηνω και τωρα κολλαει με το παραμικρο (και οταν παω να σβησω εστω και 1) και θελει κλεισιμο/ανοιγμα. Γενικα ειναι για πεταμα πια. Οποτε πανω που ελεγα να σκασω κανα 100σταρικο για ενα ουμπερ φανση σουπερ ντουπερ κινητο, μου λεει ενας συμφοιτητης οτι πουλαει το Blackberry Bold 9000 με θήκη- μεταχειρισμενο 4 μηνες για 120 ευρω μαζι με φορτιστη που εχει γιουεζμπι και πριζα με υποδοχη κλπ. Ειδα και πικς και ειναι κομπλε δεν εχει ξερωγω κανα κουσουρι.
Οποτε αφου ελεγα να τα σκασω ετσι κι αλλιως, να δωσω κατι παραπανω και να εχω ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΙ ΟΜΑΓΚΑΝΤ ή να παρω κανα νοκια φαση; Πειτε.

παρε το βατομουρο αν ειναι οκ. σιγα τα λεφτα

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Nokia-C3-00-Slate-Grey-002R897.htm

και

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Samsung-Chatphone-S3350-White-11060-07295003.htm

ποιο ειναι καλυτερο;

πάνω κάτω τα ίδια είναι μωρε…εγώ πάντως θα διάλεγα samsung που είναι και πιο φθηνό αλλα και επίσης δεν θα διάλεγα Nokia λόγω του γερασμένου λειτουργικού του…

Κινητό = πιο ανούσια αγορά στον κόσμο.

Όσο φτηνότερα τόσο καλύτερα.

(εκτος αν προκειται για μπιζνεσμαν/γουμαν)

Μακριά από Nokia. Κρέμασε πολύ κόσμο με το πάγωμα Symbian, Meego. Εγώ προσωπικά δεν την ξαναεμπιστεύομαι.

εγω μαγκες εχω το samsung galaxy s εδω και κανα πενταμηνο και εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος ειναι βεβαια ακριβο αλλα εγω το πηρα με επιδοτηση και εδωσα και καποια λεφτα:D

Πιο πολυ με μπερδεψατε!
@worst enemy με επιδοτηση θα το παρω,δλδ τσαμπα!σιγα μην εδινα λεφτα!!

Προτείνω να πάρεις το nokia μιας και για τα λεφτά του είναι πάρα πολύ καλό κινητό.
Μεγάλο πλεονέκτημα σε σχέση με το samsung είναι το ovi store.

Όπως και να χει, πάνε σε κάποιο μαγαζί και ζήτα να τα δεις και η ίδια από κοντά.

Θα παω αυριο το πρωι…αφου δεν βλεπω διαφορα στα χαρακτηριστικα τους… :slight_smile: (παρα μονο στην μπαταρια) το ovi store τι ειναι;

Το αντίστοιχο του appstore του iphone ή του market του android.

Από εκεί κατεβάζεις εξτρά εφαρμογές για το κινητό όπως το skype, παιχνίδια κτλ

αυτο το nokia που ποσταρα στο λινκ το εχει δλδ το ovi store?σορρυ αν πρηζω

Ναι :slight_smile:

ok!thanks!Θα παω να τα δω αυριο!

Sorry κιόλας αλλά κανένα από τα 2 :thumbdown:
Μέχρι πόσα λεφτά διαθέτεις?

Sorry κιολας αλλά το ovi store είναι μια αθλιότητα και μισή…εγώ γενικά εδώ και 4 μήνες που είχα ένα Νοκια Nokia με απογοήτευσε αφάντασα το ovi…με το appstore δεν συγκρίνεται(απο άποψη ποικιλίας,ευκολίας ευρεσης υλικού,τζάμπα υλικό κτλπ)…anyway το Nokia με ανάγκασε και γύρισα στο 3χρόνων iphone μου…η Nokia ήταν η καλύτερη κάποτε…όχι πια…

Χμμ, συγκρίνουμε το nokia των 100 κάτι ευρώ με ένα iphone των 700. Αρκετά λογικά θα έλεγα.