Συμβουλες για αγορα κινητου

Ωπ ευχαριστώ. Θα το εγκαταστήσω και θα το δοκιμάσω

Για πειτε στα 250-300 ευρω ποιες ειναι οι καλυτερες επιλογες?
Εχω στο μυαλο τα Sony Xperia T και LG Optimus 4X HD αλλα δεν ξερω ποσο αξιζουν τα λεφτα τους.
Οσοι κατεχετε το θεμα ριχτε καμια προταση, και απο Samsung θα με ενδιεφερε να μαθω τι ειναι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα.

Εγώ στην θέση σου θα έπαιρνα ένα Galaxy S2 :smiley:

Nexus 4

To S2 το εχω υποψην
Mackintosh αυτο λες? http://www.skroutz.gr/s/2911050/LG-Nexus-4-16GB.html
Αν ναι ειναι πολυ πανω απο τα λεφτα μου…

Ναι, αυτο.

Ε τοτε το S2 ειναι καλο, ή και καποιο απο την σειρα mini.

S II,το κινητο ειναι θηριο.

Το Xperia T είναι πολύ καλύτερο από το s2.

με 60 ευρω ακομα(αν διαθετεις δεν σε πιεζω:p)παιρνεις και το s38)

Ναι αυτο το ξερω,αλλα δεν μπορω να ξεφυγω τοσο…

Πρόβλημα αλλά δεν βρήκα θρεντ

Εχω xperia arc (χωρίς s) και android 2.3.4

Εδώ και κατι μερες μου εχει notification οτι απομενει λιγος αποθηκευτικος χωρος στο τηλεφωνο. Πέρασα διαφορες εφαρμογες στην sd, εσβησα καποιες, εκανα εκκαθαριση δεδομενων σε αλλες και είχα ελευθερα γυρω στα 45mb. Την επομενη μερα ειχα καπου στα 30. Προχθες ειχα 29, πιο μετα 28 και τωρα 33.

Τι φάση;

κανε εκκαθαριση cache για ολες τις εφαρμογες
μπορεις να χρησιμοποιησεις αυτη την εφαρμογη
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jovaeye.android.cachecleaner&hl=el

Στις ρυθμίσεις του play store βάλτο να μην κάνει αυτόματα update τις εφαρμογές όταν είσαι συνδεδεμένος σε wifi. Και στις εφαρμογές που είναι εγκατεστημενες στο κινητό και δεν μπορείς να στήσεις, κάνε unistall τα updates τους για να απελευθερωσεις λίγο χώρο.

ετσι κι αλλιως το εχω να μη τις κανει αυτοματα. Περισσοτερο παραξενευτηκα οταν ελευθερωσε χωρο ενω δεν ειχα κανει τιποτα. Το να τρωει συνεχως χωρο το καταλαβαινω και μαλλον την δουλεια την κανει το facebook που καθε φορα που συνδεομαι σε wifi χρησιμοποιει 11mb δεδομενα παραπανω.

Σβησε τιποτα σοβαρο ρε. Μεταφερε τιποτα φωτογραφιες, ας πουμε.

Μου το έκανε και εμένα. Η εφαρμογή του facebook είναι

πιθανοτατα εχετε θεσει αυτοματο συγχρονισμο με το facebook οταν συνδεεστε στο ιντερνετ
δεν εχω facebook αλλα απο οσο ξερω τραβαει επιπλεον δεδομενα

Λεπόν, το κινητό μου είναι έτοιμο να κουνήσει μαντήλι και θα ήθελα λίγο τη βοήθεια κανενός ριπνούμπ ή κάποιου που είναι μέσα στα πράγματα να μου πει τη γνώμη του. Το μπάτζετ είναι σούπερ γάμησε τα περιορισμένο δηλαδή 100 - 130 στο πολύ μάτωμα (με άλλα λόγια δε θέλω προτάσεις του στυλ "μα γιατί να πάρεις φιατ, χώσε 30 εκατομμύρια ακόμα και πάρε φεράρι να ησυχάσει το κεφάλι σου’). Είμαι ανάμεσα σε κάποια μοντέλα της Huawei και Samsung (κυρίως γιατί ώπου και αν έχω ακούσει ή διαβάσει για Huawei, τα μοντέλα της θεωρούνται πολύ τούμπανο και value for money και η samsung είναι απλά η πιο μεγάλη στο χώρο μετά από το μήλο).

Τα μοντέλα είναι αυτά

Αυτά που θέλω είναι
αξιοπρεπή οθόνη, GPS, καλή ποιότητα και ένταση ήχου γιατί θέλω να το χρησιμοποιώ και σαν μπ3 πλέιερ, ευχρηστία, όσο το δυνατόν καλύτερη ποιότητα κατασκευής μπορεί να παίζει σε αυτές τις τιμές, wi-fi / hotspot (απόσο είδα όλα το υποστηρίζουν αυτό), ταχύτητα και μελλοντικά με ενδιαφέρει και να ασχοληθώ με προγραμματισμό εφαρμογών για Android.

To λοιπόν αυτό που με προβληματίζει είναι ότι κάποια από αυτά έχουν παλιά έκδοση android αλλά φαντάζομαι ότι αυτό θα λύνεται με αναβάθμιση λογισμικού αλλά δε θέλω να την κάνω εγώ μόνος μου γιατί δε θέλω να χαθεί η εγγύηση και απλά θέλω υποστίριξη για τη συσκευή σε αυτό το θέμα. Στα Samsung με ψήνει πολύ το dual sim γιατί δε θέλω να κουβαλάω το τελειωμένο δεύτερο κινητο μου μαζί για να έχω και το δεύτερο νούμερο αλλά ας πούμε ότι αυτό είναι σχετικά δευτερεύων.

Ακούω γνώμες και αν υπάρχουν και άλλες εναλλακτικές που σας έρχονται στο μυαλό αντί για αυτά τα μοντέλα ρίχτε τες με μια Α πληροφόρηση πάνω σε αυτές.

Γιατι δε δινεις 500 ευρω παραπανω να παρεις το S4? ( :stuck_out_tongue: )

Στη θεση σου ή θα παιρνα καποιο απο τα χουαγεη που ειδες, ή θα κοιταζα προς αμαζον uk που εχουν κατι κινεζικα με καλες κριτικες σε τιμη κανονι.

px http://www.amazon.co.uk/STAR-N9770-SANDWICH-smartphone-supported/dp/B008MKGNF6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1376103536&sr=8-1&keywords=android+phone

πρόταση για κινητό στα 100-150??