Ποστάρετε Φωτογραφίες από τα Ζωάκια σας!

πάλι αυτή μωρέ? ε τι θα γίνει κυρα μου?! ελα απο δω να τα πούμε!!!

To χελωνονιντζακι μου:

Και τα σαλιγκαρακια μου!

Ας βάλω και γω τον μπόμπιρα εδώ για τα δικά του 15 λεπτά :stuck_out_tongue:

Ωραίος ο μικρός :smiley: Pug είναι ή κάνω λάθος; Πρέπει να είναι τρελός γκομενομαγνήτης πάντως :Ρ

Ναι pug είναι ο αλητάμπουρας

εχεις κατοικιδια σαλιγκαρια?

Γιατι, τα ορεγεσαι μηπως? :stuck_out_tongue:

Λιγα λιγα γιατι ειναι και πολλα :slight_smile:

Μαγιουλης

Μιου

Φοιβος

Εκτορας (RIP) τον εχασα αρχες του χρονου φετος

Εχουν σειρα…Τσοκο (η σκυλιτσα μου), Μισσα και Ρενια (αδερφια γατες)

^ Χαριτωμενα και με ταιριαστα ονοματα. Να τα χαιρεσαι!

Ευχαριστω! :slight_smile:

Sofa φοβερή η παρέα σου. Το Φοίβο τον κόβω για μεγάλο αλήτη…με την καλή έννοια. Μπράβο σου που μπορείς και τα φροντίζεις όλα αυτά μόνος (;).
Εγώ δεν έχω ζώα αλλά χαίρομαι τη γατοπαρέα που διατηρεί η μητέρα μου. Δυστυχώς από χθες αγνοείται η τύχη μιας εκ των μικρών της, της Μπουμπουνέλας (δεν έχω φωτό) και είναι αρκετά στενοχωρημένη.

Arian, να σαι καλα.

Ναι ο Φοιβος ειναι οντως ο πιο αλητης και ο “γατομπαμπας” ολων εδω.
Δεν τα φροντιζω μονος, ειναι και η συζυγος και ο μεγαλος μου γιος, που θα παει τωρα Β λυκειου, και επομενως υπαρχουν πολλα "χερια¨ (εχω και αλλα δυο πιο μικρα παιδακια, 6 + 2,5) και εκτος απο φροντιδα τους δινουν και αγαπη ,

continued…

Ρενια

και Τσοκο

Κοιτα τον! Στα στρωματα ξαπλωνει. Ενω η αλλη η καημενουλα στα κρυα μαρμαρα και τα τσιμεντα. Και μετα λετε [I]Πφ! Γυναικες! [/I] Στα πουπουλα σάς εχουμε τους σερνικους που μιλατε κι αποπανω :p:)
Arian, ελπιζω να βρηκατε τη Μπουμπουνέλα σας :slight_smile:

…Τσοκο…θυληκια… :slight_smile: (καλε δεν ειδες τη καρδουλα μας και το μωβ -οτι ειναι αυτο τελωσπαντων με τα χρωματα εμεις οι αντρες ξερεις- λουρακι :slight_smile: )

Συνηθως η Ρενια, ειναι αραχτη στην poang, χτες ειχε βγει στο μπαλκονι να παρει αερα και να κουτσομπολεψει την γειτονια. Η μαχη γινεται με το Φοιβο και την Τσοκο, που οπου ξαπλωνει η Τσοκο, παει ο Φοιβος και τις τριβεται και η Τσοκο απο τον φοβο της την κανει με ελαφρα… :slight_smile:

Sorry, δεν το προσεξα εγκαιρως #-o
Αυτο για τα πουπουλα ισχυει παντως :):stuck_out_tongue:

Κανένα σημείο ζωής από τη Μπουμπουνελα…μάλλον θα πρέπει να τη βγάλουμε από το μυαλό μας :frowning:

ήρθε πριν 3 βδομάδες απο μόνο του. το ταΐσαμε, το ποτίσαμε, το χαϊδέψαμε, το κοιμίσαμε. έμεινε ευχαριστημένο απο τις υπηρεσίες μας και δεν το κουνάει ρούπι, οπότε… welcome to the family και εσύ.
προσωρινά ονόματα “φασαρία” και “σταμάτα_να_τρως_τα_πάντα”

*οι μάχες με τον “γυμνουλη” ειναι τρομερές.

Βασικά δεν είναι φωτο, είναι θέμα για βοήθεια… Έχει κανείς γάτα με νεογέννητα που τα θηλάζει ή που θήλαζε μέχρι πρόσφατα?? Μου άφησαν ένα νεογέννητο στην αυλή, το ταΐζω με μπιμπερό και ειδικό γάλα, αλλά τρώει ελάχιστα και τη βγάζει δε τη βγάζει χωρίς μητρικό γάλα!! Αν υπάρχει κανείς να το βάλουμε σε καμια γάτα μήπως το δεχτεί σα δικό της ας επικοινωνήσει μαζί μου!! Βοηθήστε να το βοηθήσουμε!! Ευχαριστώ!!Αθήνα…