Ποστάρετε Φωτογραφίες από τα Ζωάκια σας!

Εμένα μικρούλης μου φάνηκε στις φωτογραφίες, ημίαιμο λαμπραντόρ δεν είναι;
Τον κόβω να μεγαλώνει αρκετά, αν έχει αρκετά γονίδια λαμπραντόρ μπορεί εύκολα να ξεπεράσει τα 30 κιλα!

Ούτως ή άλλως ψάρια σε γυάλα χωρίς φίλτρο ταλαιπωρούνται και ζουν πολύ λιγότερο απ’ το κανονικό οπότε δεν το προτείνω. Αν θέλεις πάντως με κανα 50ευρω στήνεις ένα πολύ μικρό ενυδρειάκι (15-20 λίτρα) και μπορείς να βάλεις ένα μονομάχο ή κανα κοπαδάκι.

Το δικό μου ενυδρείο:

οι φωτογραφίες είναι παλιές και έχει αλλάξει αρκετά. έχω πχ εξωτερικό φίλτρο πλέον (οπότε λείπει το μαύρο πράμα στα αριστερά) και έχω 27 ψάρια ξέρω γω (εκ των οποίων τα 15 ανήκουν σε δύο κοπάδια) ενώ τότε είχα λίγα. βέβαια ενώ τα φυτά πήγαιναν όλο και προς το καλύτερο (δηλαδή ήταν καλύτερα φυτεμένο απ’ τις φωτο) αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με συμβουλή πετσοπα στο να ρίξω κάτι για κάποιο λόγο και το ήξερα ρε πούστη ότι δεν κάνει για τα φυτά αλλά αυτός επέμενε ότι με μισή δόση θα ναι κομπλε. πλέον κάθε μέρα βλέπω σάπια φύλλα. έκανα μια χοντρή αλλαγή νερού σήμερα μπας και τα σώσω αλλά με κόβω να αγοράζω φυτά πάλι

edit καλά τώρα που τις ξαναβλέπω τις φωτο παραείναι διαφορετικό. κρίμα που δεν έβγαλα φώτο πριν μου γαμηθούν τα φυτά. όταν διορθώσω την κατάσταση θα το κάνω :stuck_out_tongue:

Πολυ ωραιο το χεις φκιασει ρε. Οπως το βλεπω σε μεγεθος πρεπει να ναι ισα με το δικο μου, θα ποσταρω φωτο οταν αξιωθω να το καθαρισω λιγο, τι θα πει ο κοζμος. Τα φυτα σου ειναι γαματα παντως.

ήταν ακόμα πιο γαμάτα πριν από καμιά βδομάδα. είχα φτάσει στο σημείο που πέταγαν από το υπόστρωμα κλαράκια και είχε γεμίσει ο τόπος, κάθε βδομάδα κλάδευα και ΜΠΑΜ, το τοξιβεκ μου τα γάμησε όλα :stuck_out_tongue:

γουόναμπι… [SPOILER] [/SPOILER]

deadmemories πανέμορφο είναι! Aν κάποτε αποκτήσω σκυλάκο θέλω golden retriever,είναι τόσο όμορφα και για χαδάκια!Μεγαλώνει πολύ γρήγορα όμως το άτιμο. Κι εγώ που νόμιζα ότι μόνο ο Σατανάκος μου μεγαλώνει τόσο γρήγορα. Να και μερικές φωτογραφίες του από τα Χριστούγεννα και μία που μου κάνει παρέα στο σερφάρισμα.Είναι metal λέμε και όχι!δεν το βασανίζω.Του άρεσε!:stuck_out_tongue:

Θέλω να πάρω το σκυλάκι απο το the artist, είναι απίστευτος αλήτης!

Οκ, δεν είναι “δικό μου”, αλλά πολύ θα ήθελα να είναι :arrow:

εδω ειναι η λιζα

ποζαρει για να παει για δημαρχος.

^^^^
xaxaxa,κλαίω με τη Λίζα. Είναι σαν να της έχεις βάλει ανεμιστήρα να φυσάει προς τα πίσω το μαλλί :lol:

πριν λιγο καιρο το πιο μοναδικο πλασματακι στη ζωη μου μας αφησε πριν προλαβει να μεγαλωσει και να γινει ο,τι πιο τελειο…

την ειχα 2 μηνες ακριβως και δεν εχω ξαναδεθει ετσι με σκυλακι… ηταν πανεξυπνη (ειχαμε σχεδον τελειωσει τη βασικη εκπαιδευση), πανεμορφη και εκπληκτικα καλη με ολο τον κοσμο… αν δεν την χαιδευε ο περαστικος δεν σταματουσε να του κανει ναζια! αλλα σε οσους μας κοιταγαν περιεργα γαβγιζε απο την 1η μερα!

η ΛΟΥΝΑ:
μικρη: [SPOILER][/SPOILER]

μεγαλωνοντας: [SPOILER][/SPOILER]

δεν προλαβε παραπερα…

κ επειδη με τα σκυλακια το σοκ ειναι μεγαλο κ την επομενη φορα θελω να ειμαι ακομα καλυτερα οργανωμενος, σειρα εχουν γατακια.

θα παρω λοιπον 2 μικρα ζουζουνια απο πολυ καλη κ προσεγμενη μανα με τον καλυτερο χαρακτηρα που εχω δει. αν ενδιαφερεται ο οποιοσδηποτε για γατακι-α ας μου πει εδω η με πμ γτ θα μεινουν αλλα 4 (ειναι 6 τωρα) και ειναι κριμα να μην βρουν σπιτι! εννοειται οτι εχω κ φωτο να δειξω σε οποιον θελει! (ολα θηλαζουν εννοειται και ειναι μακρια απο κινδυνους=απολυτα υγιη)

απο μαλακα οδηγο πηγε?

απο μορβα. με 2/3 εμβολιασμους… (δεν ειχε προλαβει τον τελευταιο)

πανεμορφη παντως :frowning:

Κρίμα… τελικά πριν ολοκληρωθούν τα εμβόλια, θέλει προσοχή και σε ελεγχόμενο περιβάλλον.
Σκέφτομαι να πάρω ένα κουτάβι (από αυτά τα καημένα που τα βρίσκουν κάποιοι φιλόζωοι ή οργανώσεις) και έχω πάρει βιβλίο για να μάθω τα βασικά κλπ. Περισσότερη φροντίδα και από μωρό θέλει στην αρχή…

εγω καηκα στην αρχη. περισσοτερα βιντεκια στο γιουτιουμπ δεν εχω ξαναδει. βοηθανε πολυ ομως. αν εισαι σωστος θα σου ειναι ολα αρκετα ευκολα. θελει λιγοτερο απο 1 βδομαδα για να ΑΡΧΙΣΕΙ να μαθαινει. αλλα δεν πρεπει να αφησεις με ΤΙΠΟΤΑ να σου παρει τον αερα…

εγω απλα πηγα στην κτηνιατρο μου και με ειπε καποια απλα πραματα…

δεν ασχοληθηκα και πολυ…φτανει τα 13 αισιως…:slight_smile:

Λέω να το γυρίσω στο black metal
Meet Pany



double post λόγω πολλών φωτογραφιών

[spoiler]







[/SPOILER]
Κοριτσάρα μου

εχει επικοινωνια με το ανθρωπινο ειδος η απλα υπαρχει μεσα στο σπιτι?