Ποστάρετε Φωτογραφίες από τα Ζωάκια σας!

Κλειδωμένο το έχουμε στο υπόγειο και τροφή του δίνουμε κάτω από την πόρτα
Edit: Άκυρο λάθος κατάλαβα μάλλον… :stuck_out_tongue:
Κοίτα σκυλί δεν είναι να το φωνάξεις και να έρθει ή να καταλαβαίνει τι του λες αλλά ούτε και χάμστερ ξέρω γω που κάθεται όλη μέρα στο κλουβί και μόνο του δίνεις τροφή και νερό
Εγώ 2-3 φορές τη μέρα το αφήνω ελεύθερο για ώρα/ες έξω…μακριά από τα καλώδια μόνο γιατί τα κόβει για πλάκα
Γενικά καλή φάση είναι, τρέχει, πηδάει, μασουλάει ό,τι βρει…έχει πολύ πλάκα

Αχου κι άλλη κουνελίτσα στην παρέα! :smiley: πανέμορφη είναι, να σου ζήσει! να την προσέχεις πολύ όμως γιατί είναι υπερευαίσθητα πλάσματα τα άτιμα…
Για όσους νομίζουν ότι τα κουνέλια είναι χαζά και “διακοσμητικά” ζωάκια, κάνουν μέγα λάθος. Εκτός κι αν κάνει έτσι μόνο η δικιά μου. Εκπαιδεύονται ως ενός σημείου (να κατουροχέζουν και να κοιμούνται σε συγκεκριμένα σημεία), αντιδράνε σε ακούσματα (πχ όταν ακούει την σακούλα ξέρει ότι θα της βάλω φαγητό και τρέχει σα παλαβό πέρα δώθε, σκαρφαλώνει πάνω μου για να μου πάρει από το χέρι το ραδίκι κλπ), ξύνουν με μανία με τα χεράκια τους διάφορα υφάσματα σα να σκάβουν λαγούμια, όταν τα ενοχλείς κοπανάνε με θυμό τα πίσω πόδια τους γκντουπ! και μουγκρίζουν, χοροπηδάνε και τρέχουν σα τρελά και είναι σκέτη απόλαυση…χνουδομπαλίτσες γεμάτες μοχθηρή χαρά! Τρελαίνονται να τα χαιδεύεις όλη την ώρα και ειδικά στο μετωπάκι και τρίζουν τα δόντια τους από χαρά. Μετά, αν τους δώσεις το χέρι σου,σου το γλείφουν από ευγνωμοσύνη <3 καθαρίζουν την γουνίτσα τους και σηκώνονται στα πίσω ποδαράκια και με τα μπροστινά καθαρίζουν τα μουτράκια τους, τα αφτιά τους, τις πατουσίτσες, όλα. Χτες είχα πάει στο πετ σοπ να της πάρω άμμο και ήταν ένας σκύλος και τον χάιδεψα…γυρνώντας σπίτι, μόλις την πλησίασα εσφεντονίστηκε στην άλλη άκρη του δωματίου, γούρλωσε τα μάτια και κοπάνησε τα πίσω πόδια στο πάτωμα. Μύρισε ότι έχω ακουμπήσει σκυλί και ένιωσε απειλή. Μιλάμε δε μπορούσα να την πλησιάσω. Μου πάτησε και μια δαγκωνιά,άουχ! αλλά ντάξει, της το συγχωρώ :stuck_out_tongue:

Αν δεν είσαι αποφασισμένος πως θες οπωσδήποτε κουτάβι δες την αγγελία του Hil στο θρεντ “υιοθεσία ζώου” εδώ στο off topic του forum.
Αν θέλεις κουτάβι για “να το μάθεις από μικρό πως να φέρεται” κλπ. μην ανησυχείς και τα μεγαλύτερα σκυλιά μπορούν να εκπαιδευτούν.

Τα νέα μέλη της οικογενείας :slight_smile:

Ελπιζω οταν μεγαλωσουν να γινουν το ιδιο ομορφα με την μαμα τους!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Astaldo να τα χαίρεσαι, οι λύκοι είναι υπέροχα ζώα!

Thank you both!!! :slight_smile:

Με μεγαλη περηφανια σας παρουσιαζω τον Ερμη το λυκακι μας.Ειναι της αδερφης της γυναικας μου και σε αυτες της φωτο ειναι περιπου 2 μηνων.

τα σπαουα

Γουφ!

Ρε τι κουκλί είναι αυτό??!! :smiley:

Οκ, ζήλεψα
(Λίγο χάλια η φωτό, δεν βρίσκω καλύτερη τώρα όμως…)

χαχ yours too.

13 χρονών λεβέντης. μπασταρδο-λαμπραντορ. Πανέξυπνος, τρυφερός, και ό,τι πιο φιλικό ζωντανό έχω δει απέναντι σε ανθρώπους. Στα νιάτα και τις αλήτειες του, σκώτωνε γάτες ακόμη και δεμένος. Μόνο μία γάτα τον είχε δαμάσει, η σιαμ 22 χρονών που είχαμε παλιότερα και η οποία κοιμόταν στην πλάτη του.

Κλεφτοκοτάς το παρατσούκλι του καθώς έτρωγε επίσης τις γαλοπούλες των γύρω κτημάτων στο εξοχικό για πλάκα, ενώ δεν υπάρχει σκυλί που να του έχει επιτεθεί πρώτο και μετά να μην έχει κλάψει "φωνάζοντας¨το αφεντικό του.

ΡΟΚΟ.

Πλέον είναι κουτσός. αλλά δε τα παρατάει στους περιπάτους.

Ρόκυ έπρεπε να το λέτε τότε. :stuck_out_tongue: Kλεφτοκοτάς ε, πεθαίνω!
Μπράβο ρε, να το χαίρεστε!! Δε φαίνεται να μασάει, ωραίος.

Δίας ο δικός μας, έπικ μέτσαλ κι έτσι. Σχεδόν τεσσάρων τώρα, μας το φέραν νεογέννητο, ονομασμένο και έτοιμο για παράδοση φάση σε ένα κουτί ακριβώς πριν τις πανελλαδικές. Το βρήκε φίλος του πατέρα μου σε σκουπιδοτενεκέ στη Ζαχάρω (α ρε…:(). Υποτίθεται θα το κρατούσαμε για λίγο μέχρι να βρουν κάπου να το δώσουν και μας έμεινε τελικά (κι ας λυσσούσε η μάνα μου). Μπασταρδάκι σαφώς, έχει κάτι από λύκο και λαμπραντόρ είπανε.
Και ήταν κάπως έτσι:

κούκλοι και οι 2 οι αποπάνοι.

[SPOILER][/SPOILER]

ο ΑΝΤΡΑΚΛΑΣ μου. 8) πιο μέταλ δεν πάει

Μόνο γάτες ρε!
<3

Για την πάρτη σου Νένιελ.

[SPOILER]

[/SPOILER]

Με κολάζει η Φάτσα 8O:lol:

λατρεψτε σαν αρχαιοι ελληνες

[SPOILER][/SPOILER]