Πανελληνιες

και μας τι μας νοιαζει?:?:

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝΕ

ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΠΟΚΕΦΑΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΒΕΒΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΠΤΩΜΑΤΟΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΔΥΟ ΕΛΑΦΙΑ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΣΜΟ

Προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός αδέρφια μαθητές;

προτείνω για αλληλεγγύη να τυπώσουμε κανά τ-σερτ στο οποίο θα έχουμε με μικροσκοπικά γράμματα όλη την ύλη.

ε ντάξει, δεν είδα μίσος εγώ. καλά να πάθουνε όντως, διαφωνείς?

Ναι!!

λαέ της θεωρητικής,
παρά τη λάσπη που δέχομαι για την αμφισβήτηση των μαντικών ικανοτήτων μου από τη Wretch, συνεχίζω ακάθεκτος για την πρόβλεψη των θεμάτων. Αρχικά λοιπόν
από πρωταγορά: δείτε 1+2 ή 6, από πολιτεία: 11, από ηθικά: 9-10, από πολιτικά: 15-16 με μεταφρασμένο το 14 ή το 18.
από εισαγωγές: δίκη και θάνατος σωκράτη, μέρη της κατά πλάτωνα ψυχής και αριστοτέλη διαβάστε την όλη.:stuck_out_tongue:

Ε εντάξει άμα γράφει κάποιος “Καλά να πάθουνε” με κεφαλαία και bolt,στον γραπτό λόγο του forum τουλάχιστον,το μόνο συναίσθημα που μπορώ να εισπράξω είναι εκδίκηση,μίσος και ευχαρίστηση.
Δεν λέω ότι είναι σωστό να αντριγράφουμε αλλά εντάξει…
Κακό του κεφαλιού αυτή η πράξη της αντιγραφής που κάνανε τα παιδιά,αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το βλέπω μόνο ορθολογιστικά το θέμα,μιας και είμαι και μαθητής που δίνει φέτος και γνωρίζοντας το πέος που έχουμε φάει όλοι μας,θα γούσταρα πιο πολύ να γράψουν κανονικά ή ακόμα και να γράψουν κανονικά δια της αντιγραφής!!

Μια χαρα σωστο ειναι!!!

ε δε θα γράφανε κανονικά δια της αντιγραφής :slight_smile:

Σύλα πιστεύω πως είναι προφανές ότι θα πέσει κάτι από το σχολικό βιβλίο!

Με την λέξη κανονικά ήθελα να προσδιορίσω στο προηγούμενο ποστ ότι δεν θα τους έπιαναν οι επιτηρητές.Κανονικά ναι δεν θα γράφανε,αντιγραφή θα έκαναν αλλά δεν με πολύ ενδιαφέρει κιόλας.

μπορεί και να σε ενδιαφέρει και να μη το ξέρεις.

Μηπως θα επρεπε να χαιρομαι κι ολας που αλλοι μαθητες γραφουν το ιδιο καλα ή και καλυτερα απο μενα χωρις να εχουν διαβασει οσο εγω;:-k
Διαβασα και για μαθητες που ειχαν κανονισει με τους καθηγητες τους απιστευτα πραγματα. Στα μαθηματικα λεει τους στειλανε τις λυσεις σε μηνυματα και τετοια ομορφα.
ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΑΟΔΕ, οπου αν διαβασεις=>γραφεις, θα επρεπε εγω να λεω “αχ τι καλα παιδακια, αυτοι δεν ειχαν αγχος ολο το προηγουμενο βραδυ επειδη ηξεραν οτι θα αντιγραψουν”;
Εγω περιμενα οτι στις πανελληνιες θα διαχωριζοταν αυτος που διαβασε απο αυτον που τα εξυνε. Και επειδη εγω δεν ημουν στη δευτερη κατηγορια, διαβαζοντας το παραπανω αρθρο σκεφτηκα “ο καθε κατεργαρης στον παγκο του”. :slight_smile:

εγω αντεγραψα σε ολα
τα μαθηματα 8)

Εγω μονο ΑΟΔΕ ρωτησα τον πισινο μου ενα πραγμα, πηγε να μου το πει αλλα καρφωθηκε του εκαναν παρατηρηση και δεν το τραβηξα αλλο…
Απο κει και περα στα αλλα ειτε δεν χρειαστηκα, ειτε επειδη κατανοω οτι στα μαθ κατ πρεπει να εισαι ΑΠΟΛΥΤΑ συγκεντρωμενος και δεν ηθελα να αποσπαω προσοχες…
Ρε σεις με sms πως γινεται να αντιγραψεις; Σε μας οι επιτηρητες ο ενας ειναι πισω πισω και ο αλλος μπροστα… Μονο στην τουαλετα μπορεις αλλα και τοτε πρεπει να προσπαθησεις να μην εχει φουσκωμα η τσεπη σου… Και να κανεις γρηγορα φυσικα

ρε αυτοι που αντιγραφουν θα πανε μπροστα…αυτοι ειναι οι γατες της κοινωνιας και εσεις που διαβαζατε ολοι τη χρονια,μια ζωη θα δουλευετε για αυτους και αυτη θα γελανε στη μουρη σας…

εφοσον τα πιασαν τα παιδια να αντιγραφουν,καλα καναν και τα μηδενισαν φυσικο επακολουθο ηταν…

αλλα οσοι περασαν σε καλες σχολες μονο και μονο απο αντιγραφη,μαγκια τους…ουτως η αλλως δεν υστερουν σε τιποτα σε σχεση με καποιον αλλον που θα περασει με διαβασμα…το συστημα εξετασεως ειναι απλα παναθλιο και δε μπορει αξιολογησει σωστα τους μαθητες…

αμα εγω που εγραψα σε ολα 18 και εγραψα 14 στο αοδε δεν αξιζω να μπω ΗΜΜΥ,τοτε γαμω τη κοινωνια μου…

αν δεν τα γράφεις αυτά για να ανέβεις επίπεδο στο “αγαπάμε 2”, μια πράσινη ροχάλα από μένα.

μ’ άρεσε και στο σχόλιο περί “συστήματος”, μπράβο.

αυτο που θελω να πω ειναι οτι το συστημα με κλεβει που με κλεβει,γιατι να μη το κλεψω και γω?

εκτος αν θεωρεις πως καποιος ο οποιος εβγαλε 18 ειναι ουσιαστικα καλυτερος απο καποιον που εβγαλε 17 για να μπει σε καποια σχολη…τριχιες σου λεω

HMMY 19 θελει…
Κλασσικη νοοτροπια ελληναρα παντως αυτη που εχεις… Να μαντεψω δεν σκοπευεις να φυγεις εξωτερικο ποτε των ποτων ε;

ΗΜΜΥ θα περασει ενας φιλος μου που γαμιεται απο περσι τον Ιουνιο να διαβαζει πιεζοντας τον εαυτο του αν και δεν την παλευει με πολλες ωρες γενικα.
Εξυπνο παιδι, αλλα το ΑΟΔΕ ξερεις ποσο καιρο του πηρε να το μαθει ολο τελεια; Απο Μαρτιο και μετα αφου τελειωσε η υλη ακομα και στα μαθ κατ δεν διαβαζε ΤΙΠΟΤΑ αλλο εκτος απο ΑΟΔΕ για πολλες ωρες την μερα. Ειναι εξυπνος αλλα στην αποστηθιση ηταν σκατα…
Ναι, αυτος αξιζει να περασει και οχι καποιος που αντεγραψε. Ειδικα αν του φαει την θεση, τοτε μιλαμε για χοντρη αδικια.
Να συμπληρωσω οτι το παιδι φετος αρχισε να διαβαζει τοσο, δεν ειναι φυτο, πηγαινε μεχρι και γυμναστηριο
και εβγαινε παρασκευες αν οχι και σαββατα(μεχρι Ιανουαριο)
Αυτο που λεω ειναι, αν ειχες τον χρονο και εκανες σωστο προγραμμα, ας μαθαινες και συ το ΑΟΔΕ τελεια οπως αυτος για να μην διαμαρτυρεσαι τωρα
Αλλα ειναι να θελεις πραγματικα να μπεις στο πανεπιστημιο, οπως αυτος…

Απλά να πω ότι δεν με πείραξε που τους πιάσανε…Καλώς ή κακώς έτσι έπρεπε.Το σχόλιο με ενόχλησε από το οποίο εισέπραξα μίσος.Εδώ να πούμε στα σχολεία καταστρέφουν προσωπικότητες και ιδέες μας πείραξε το αν αντέγραψε κάποιος;
Και για κάτι που έγραψε ο Paoktsis σχετικά με το"αν με κλέβουν θα κλέψω και εγώ" και είδα απαντήσεις πέρι “πράσινης ροχάλας”(:?) και περί κλασικής ελληνικής νοοτροπίας.
Εγώ συμφωνώ σε κάποιο βαθμό όμως.Θα πρέπει ν φέρεσαι τίμια και σωστά σε καταστάσεις που σου φέρονται και αυτές το ίδιο,τότε ναι.
Άμα τώρα σε καταπιέζουν,σε διαλύουν νοητικά(και σωματικά,εδώ βλέπουμε παιδιά που παίρνουνε κιλά λόγω του διαβάσματος και της αποχής από την γυμναστική) συγγνώμη αλλά κάπου πρέπει να αντιδράσεις.Δεν λέω ότι το να αντιγράφεις είναι κάποια αντίδραση.Αλλά έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα δεν μου φαίνεται καθόλου μα καθόλου περίεργο το ότι πατάμε επί πτωμάτων για να πιάσουμε τον στόχο μας.
Και ας είμαστε λίγο σοβαροί.Δεν γίνεται ένας που αντιγράφει να γράψει 20 και να φάει την θέση κάποιου που θέλει Νομική π.χ.Το πολύ πολύ να γράψει καμιά άσκηση.Μην λέμε ότι θέλουμε.Εκτός αν είναι αόρατος όποτε πάσο.