Πανελληνιες

Κλασσικουρα το θεμα, δηλαδη ανθρωπια(ανθρωπισμος). Οτι κοινωνικο θεμα μεσα στην χρονια εγινε, ειχε αμεση σχεση με αυτο οποτε καποιος ειχε να γραψει. Τωρα οσον αφορα τα βατα/ευκολα/τα εγραφε και ο παππους μου(που εχει καταρρακτη και ανοια) θεματα δεν θα το πω αφου ειναι υποκειμενικο.
Απο την επομενη βδομαδα ξεκιναει το πανηγυρι. Επιτυχια σε ολους οσους δινουν και καλμαρετε.

χεχε
έδινε και ο μικρός bro χτες … καλά λέει τα πήγε, αλλά όταν αρχίσουν τα κατεύθυνσης να δείξει το πράγμα …
βέβαια με το ΜΗ διάβασμα που έχει κάνει όλη τη χρονιά σε καμιά ανωτάτη σκουπιδιαρική τον βλέπω να περνάει …
μακάρι να γράψει καλά αλλά ελαφρός χλομό … :stuck_out_tongue:

Ενα πραγμα για το οποιο δεν εχω μετανοιωσει ποτέ στη ζωη μου, ειναι που παρατησα το πανεπιστημιο. Απορω γιατι πηγα και Λυκειο κιολας. Χασιμο χρονου ολα αυτα τα χρονια.
Και ολα αυτα για να γινεις στρατιωτακι η καλυτερα ρομποτακι. Η Ελλαδα ειναι μια απο τις λιγες χωρες οπου ολοι οι γονεις θελουν τα παιδια τους να σπουδασουν στα ΑΕΙ και το δυστυχημα ειναι πως τα πιο πολλα παιδακια τρωνε τετοια πλυση εγκεφαλου που αναγκαστικα ακολουθουν την πεπατημενη…

[SPOILER][/SPOILER]

Οι γονεις θελουν τα παιδια τους να σπουδασουν σε ΑΕΙ,μπας και κανουν προκοπη… Γιατι εδω καλα-καλα δεν τα βγαζουν περα αυτοι που σπουδασαν,σιγα μην τα καταφερουν αυτοι που εβγαλαν ενα λυκειο.

Το να σπουδάσει κάποιος είναι καλό, αρκεί να σπουδάζει αυτό που γουστάρει, και όχι αυτό που του επιβλήθηκε από γονείς και κοινωνικο-οικονομικό περιβάλλον. Όσο για το σχολείο, εδώ που είναι υποχρεωτικό, με κτιριακές εγκαταστάσεις, δωρεάν βιβλία κλπ, δυστυχώς δεν εκτιμάται όσο θα έπρεπε (φταίνε εν μέρει οι στρεβλώσεις και τα λάθη του εκπαιδευτικού συστήματος, αλλά δεν είναι αυτό το κυριότερο). Ειδικά το λύκειο, που έγινε απλά προθάλαμος των πανελληνίων, έχει χάσει τον πραγματικό σκοπό που θα έπρεπε να έχει.
Η μάθηση, ακόμα και με τον τρόπο που γίνεται, βοηθάει στο να ανοίγει ορίζοντες στα μυαλά αρκετών. Ο καθένας μαθαίνει να φιλτράρει τη γνώση/πληροφορία που του παρέχεται, αν δεν θέλει να είναι στρατιωτάκι/ρομποτάκι… αλλιώς στο δρόμο, εκτός σχολείου, γίνεται χειρότερο ρομποτάκι άλλων. Επίσης, μην υποτιμούμε αυτά που μας παρέχονται, γιατί αλλού είναι ακόμα ζητούμενο, μη φτάσουμε πάλι εκεί…

[SPOILER][/SPOILER]

μπηκα φυσικο απθ με το 10% να ουμ μετα απο 2 χρονια.καλη αρχη.καλο αυγο στο κωλο.επιτελους !

Εγω μπηκα στο Πα.Πει στο τμημα Διεθνων και Ευρωπαικων Σπουδων,5ος στην καταταξη,αυτο που ηθελα,μια χαρα!Οποιος εχει μπει Πα.Πει,τι κατασταση παιζει εκει?

Συγχαρητήρια και στους δυο σας, αλλά και σε όποιον άλλον/όποια άλλη προσπάθησε σκληρά και κατάφερε να ανταμειφθεί. Μπράβο σας!

Περασα ΑΠθ-Ποιμαντικης και Κοινωνικης Θεολογιας…ξερει κανεις για το τμημα;γνωμες;

Μονο για τους καθηγητες ειχα ακουσει απο μια φιλη οτι μερικοι ειναι περιεργη φαση.αλλα νταξ σε ανεκτα πλαισια.καλη αρχη!

A malistaa :stuck_out_tongue: ligo kolhmenoi fadazomai…daksei kalh fash plaka 8a xei…:pfxaristw!

Κι εμένα το πήρε το αυτί μου αυτό.

κάπως αλλιώς νομίζω

Καλή αρχή, από ότι ξέρω έχει μπόλικη θεωρία άμα σαρέσει θα είσαι οκέι!

Fxaristw…exei arketh theoria nai…alla prepei n ein efkola…auto einnto kalo alliws dn me endiafere idiaitera

Τα greeklish απαγορεύονται.

συγχαρητηρια παιδια!(ξεχασα να το πω :stuck_out_tongue: )
εγω περασα στο παμακ εφαρμοσμενη πληροφορικη…ξερει κανεις τι παιζει εκει; μ φαινεται ωραια σχολη :slight_smile:

Έχω ακούσει ότι έχει υπολογιστές, πρέπει να μετράει άπειρα.