Πανελληνιες

Αφήστε τις βιταμίνες ρε! Αν είναι να πιείτε κανένα χυμό! Διάβασμα με μέτρο και χωρίς υπερβολές είναι το σωστό. 21:00 τα βιβλία κλείνουν! Ξενύχτια και τα σχετικά είναι ό,τι χειρότερο.
Όσο για το Πολυτεχνείο, η καλύτερη σχολή με διαφορά είναι οι Μηχανολόγοι. Αν και γενικά όσοι θέλετε να πάτε Πολυτεχνείο θα πρέπει να ξέρετε από πριν πως πολλές φορές θα χρειαστεί να βάλετε το κεφάλι μέσα…πολύ μέσα!! 8)

[quote=“bluezlick”]

ασε τις βιταμινες…
κατι να κοψεις το βραδυ κ ολα καλα! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :smiley: :smiley: :wink:[/quote]Pane vale kammia exrwmh fwto esy deinosayre kai ase tis symvoules… :lol: :lol: :lol:

Βασικα μην κανετε το λαθος να ξενυχτησετε για να διαβασετε,ιδιαιτερα το βραδυ πριν γραψετε…Περσι μια συμμαθητρια μου δεν κοιμηθηκε ολο το βραδυ πριν τη φυσικη γενικης και την ωρα που γραφαμε επαθε κριση,λιποθυμησε και παραλιγο να της γυρισει η γλωσσα…Ολοι μεσα στην ταξη τα παιξαμε,τα κοριτσια αρχισαν να κλαινε και η κοπελα ξαναδινει φετος…ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ.
Εφοσον φετος σας βγαλαν και την ιστορια που σφαζει κοσμο κατα παραδοση,ειστε μια χαρα.
Μονο να ευχεστε η επιτροπη που βαζει τα θεματα Φυσικης να μην ειναι η ιδια…Οσοι ειδατε τα περσινα θεματα της κατευθυνσης θα καταλαβατε τι εννοω…(καλα ρε ζωα τι τα γραφετε τα βιβλια αμα μας εξεταζετε σε ασχετα πραγματα??2 απο τα 4 θεματα ηταν εκτος βιβλιου…!)
Καλη επιτυχια παιδια,δεν ειναι τπτ, 2 βδομαδες σας εμειναν…Μετα ερχεται το καλυτερο καλοκαιρι της ζωης σας(περιπου 4 μηνες διακοπες) και μετα το 1ο εξαμηνο,δλδ Ο χαβαλες…
Α,και μην παιρνετε χαπια,αμα σας φερουν κανα χεσιμο τη μερα των εξετασεων θα κλαιτε μετα!!

:wink:

8O Για να επαθε κριση,λογικα θα ειχε και καποιο προβλημα με την υγεια της.
Δεν νομιζω να εφταιγε η αυπνια… :roll:

Btw, συμφωνω με τον/την Therion.
Οταν διαβαζεις βραδυ,την επομενη μερα δεν σου μενει τιποτα.

βασικα το αν θα διαβαζει καποιος το βραδυ η το πρωι ειναι θεμα που εχει να κανει με αυτον και μονο,γιατι αυτος 3ερει ποτε αποδιδει καλυτερα.εγω γουσταρω το βραδυ.φτιαχνω και ενα καφεδακι κατα τισ 12 και τη βγαζω μεχρι τις 5 χωρις χασμουριτο.καλα σημερα ενοειτε πως θα κοιμηθω απο τις 10.παιδια παρατηρω το απιστευτο επανω μου,καθολου αγχος!και βλεπω τους αλλους να τρεμουν σαν ζελεδακια!χτες διαβαζα εκθεση και γουσταρα!εβλεπα 8εμα"θανατικη ποινη"(θα πεσει παιδια!),“εγκληματικοτητα και βια"και γουσταρα!ελεγα"ποπο πολυ ενδιαφερον 8εμα!”,ειμαι καλα γιατρε?

aurio 1o mathima…
mexri tote dire straits 8) 8) k aragma
kali mas epityxia…

ότι διαβάσατε, διαβάσατε. Τελευταία στιγμή δεν γίνεται τπτ. Μην τρελένεστε με το άγχος. Εμένα μια συμμαθήτριά μου από το πολύ άγχος έπαθε στο τρίτο μάθημα νευρικό κλονισμό, έχασε όλες τις εξετάσεις και αναγκάστηκε να ξαναδώσει.

Εγώ για εμψύχωση άκουγα το Flight Of Icarus από Maiden. A και το πρωϊ για να ξυπνήσω εντελώς έβαζα slipknot. 6.30 το πρωϊ !!!

Οχι δεν ειχε προβλημα με την υγεια της,πρωτη φορα το παθαινε.Δεν κοιμηθηκε ολο το βραδυ,ηταν καρααγχωμενη και νομιζω δεν ειχε φαει και τπτ την προηγουμενη μερα(επισης τεραστιο λαθος…να τρωτε καλα και ιδιως πολλα γλυκα).
Ironboy οντως καποιοι αποδιδουν καλυτερα το βραδυ,αλλα το να διαβασεις ολη νυχτα πριν γραψεις ειναι λαθος,θα στο χουν πει σιγουρα και οι καθηγητες σου.
Οσο για το θεμα της εκθεσης,ποτει μην εισαι σιγουρος…Δες τι ακυρο εβαλαν περισυ…(ομαδικο παιχνιδι νομιζω…ΑΣΧΕΤΟ).Οπως και για τη βαθμολογια σε αυτο το μαθημα ποτε δεν μπορεις να σαι σιγουρος,μπορει να περιμενεις ενα 16-17 και να σου’ρθει ενα 13 και να ψαχνεσαι.Ή ακομα χειροτερα να σου βαλει ο ενας βαθμολογητης 15 και ο αλλος 8…!(συνεβη σε εναν φιλο μου,ο 3ος του εβαλε κατι ενδιαμεσο,δλδ 11 και γι’αυτο δεν περασε εκει που ηθελε και ξαναδινει…)

Btw, συμφωνω με τον/την Therion.

Τον Therion :wink:

Ρε εγω δεν εχω καθολου αγχος ρε και εχω αρχισει να ανησυχω… :lol: Για να καταλαβετε πιο πολυ αγχος ειχα περσυ που δεν διναμε… :lol:

απο το πρωι το εχω ριξει στο ποδοσφαιρακι…2 κυπελα εχω παρει με την ιταλια :lol: :lol:

εγω λεω οτι θα πεσουν τα ανθρωπινα δικαιωματα η οι υπολογιστες…

Θα συμφωνήσω με ironboy. Ο καθένας να διαβάζει τότε που είναι πιο παραγωγικός και του αρέσει. Εννοείται ότι δεν πρέπει να υπάρχει άγχος, έτσι κι αλλιώς το σημαντικό δεν είναι πως θα τα πας στις Πανελλήνιες. Όπου και να σε βγάλει η ζωή (πως τα λέω!!!) αν δουλέψεις θα πετύχεις.

Μία συμβουλη μόνο. Τουλάχιστον 3,5 ώρες ύπνος και το πρωί μία πολύ γρήγορη επανάληψη (κυρίως ξεφύλισμα βιβλίου) για να θυμηθείται όλη τη δομή του βιβλίου. Βέβαια δε δουλεύει για όλους…

Ρε εγω δεν εχω καθολου αγχος ρε και εχω αρχισει να ανησυχω… :lol: Για να καταλαβετε πιο πολυ αγχος ειχα περσυ που δεν διναμε… :lol:

απο το πρωι το εχω ριξει στο ποδοσφαιρακι…2 κυπελα εχω παρει με την ιταλια :lol: :lol:

εγω λεω οτι θα πεσουν τα ανθρωπινα δικαιωματα η οι υπολογιστες…[/quote]
ειμαστε μισανθρωποι!δεν νοιωθουμε ουτε καταλαβαινουμε τπτ…
η καθητητρια μου στα αγγλικα μου ειπε “αγχοσου και λιγο,δεν θα παθεις τπτ.η μανα σου εχει περισσοτερο αγχος”.
μακαρι και αυτο το θεμα καλο ειναι,φανταζεσαι να πεσει κανα μεσσιανισμος?
λοιπον παιρνω:
εκθεση:11.25
μαθ.γεν.:17.65
μαθ.κατ.:11,01
φυσικη:14
αοθ:17.5
αοδε:17
πληροφορικη:18(αν δεν εχει συναρτησεις στο 4)
αγγλικα:13
και περασαααααααα αλλα εχω περιθωριο και για πιο χαμηλα.

εχω και setlist στο mp3 του κινητου μου με τραγουδια μου με πορωνουν ειτε μου φερνουν τυχη:
only for the weak-in flames
evil in a closet-in flames
the quite place-in flames
take this life-in flames
dead eternity-in flames
i don’t believe in love-queensryche
eyes of a stranger-queensyrche
haven-dark tranquillity
on your time-dark tranquillity
sentinel-judas priest
rainbow in the dark-dio
rainmaker-iron maiden
voices of the dead-kreator
house of sleep-amorphis
hallowed be thy name-iron maiden
back against the wall-helloween
i want out-helloween
don’t belong-paradise lost
close your eyes-paradise lost
red shift-paradise lost
last time-paradise lost
mystify-paradise lost

Σαν παλιοσειρά θυμάμαι ότι το άγχος κορυφώνετε όταν έρχονται τα θέματα ζεστά ζεστά.

Αφού όμως βάλεις το κεφάλι κάτω και αρχίσεις το άγχος σιγά σιγά φεύγει.
Το 1ο μάθημα είναι που σε φοβίζει περισσότερο.
Μόλις αρχίσουμε οι 2 βδομάδες θα περάσουν σαν μια μέρα…

Εγώ για Έκθεση φαντάζομαι κάτι μεταξύ Τέχνης - Παγκοσμιοποίση - Δημοκρατιά.

Σήμερα σε μια εκπομπή ιατρική στο Αλτερ είπαν το καταλληλότερο είναι 7 ώρες ύπνου, μουσική της αρεσκείας μας και χυμούς , από γλυκά βοηθά η σοκολάτα υγείας και όχι πολλοί καφέδες!!!

Καλή μας τύχη, και μια παράκλιση:
Μην ποστάρουμε αργότερα τους στυλ τι έβαλες στο Θέμα 2, γιατί θα αγχωθούμε παραπάνω…

μαζι σου φιλε!!ειδικα στο τελευταιο.

[quote=“ironboy-7-”]

μαζι σου φιλε!!ειδικα στο τελευταιο.[/quote]

Εγώ πάλι πέρσι που έγραφα αν δεν έβλεπα τα αποτελέσματα το μεσημέρι δεν ησύχαζα…

Egw pali edwsa mono stin deytera… Stin trith thn kopanisa Agglia kai ta edwsa ola endosxolika… :lol: :lol: :lol:

Λίγες ώρες έμειναν λοιπόν…Καλή σας τύχη boys and girls! Εύχομαι να διδάξετε όλοι σας! :smiley:
(Περιμένουμε ενημέρωση, έτσι;)

hell yeah!!εγραψα καλυτερα απ οτι ειχα υπολογισει,για να μην πω πολυ καλυτερα.
το θεμα ηταν οτι ερχονται κατι παιδια στο δημο μας και επρεπε να τα στηρι3ουμε ψυχικα λογω των φυσικων καταστροφων του τοπου τους και να προτεινουμε και στην πολιτεια διαφορα και κατι τετοιες μαλακιες.νομιζω ηταν εκτος υλης.5 φορες διαβασα ρε πουστη τις σημειωσεις και τα διαγραματα του φροντηστηριου αλλα δεν πειραζει.το θεμα βολεβε του αδιαβαστους και αυτους που δεν ειναι καλοι στην εκθεση(οπως εγω).ηταν εκτος υλης το 8εμα.ελπιζω μονο στην ορθογραφια να μην τα σκατωσα πολυ…δεν ειμαι καλος :oops:
πιστευω ενα 12 με 13 το εχω…

Indeed.Ουτε εγω περιμενα να πεσει αυτο το θεμα.Ημουν σιγουρη για Παγκοσμοιηση - Τουρισμο και ολα τα σχετικα.
Ευκολο θεμα απλα με νευριαζει που πανε και βαζουν ολα τα anti-sos! :?

για να ειναι αντι-σοσ πρεπει να ειναι μεσα στην υλη ομως…

ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΣΟΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙ-ΣΟΣ.ΟΛΑ ΠΕΦΤΟΥΝ…
ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΔΙΝΑ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΠΑΘΑΜΕ.ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΑΛΑΝΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ Η ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΑΝ ΘΕΜΑ.

ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΓΡΑΨΑΝΕ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΙΣΤΕΟΥΝ ΠΩΣ ΟΧΙ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΤΕ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ!