Περί σειρών γενικά

luke cage για πεταμα, με το ζορι το τελειωσα
βαρετο και ανουσιο, μονο το soundtrack αξιζε
κριμα, ειχε δυνατοτητες

αντε να βγει και ο αηρον φηστ και μετα να δουμε τι θα δουμε με το ανσαμπλ τημ τους

Τελειωσα τη 2η σεζον Φαργκο, και εχω τωρα stand by για ΣΚ τα Black Mirror ( θελουν τελετουργια και το χρονο τους).
Στα του Fargo, ενω ειναι πολυ καλογυρισμενο και με καλους χαρακτηρες, προς το τελος χανεται η μπαλα και ξεφουσκωνει αποτομα.

Aυτο που λες eviL για το Φαργκο, κατε με ισχυε και για την πρωτη σεζον

η β σεζον φαργκο για μενα καταπιε την πρωτη σχεδον αμασητη
mike milligan and the kitchen brothers.-

Η πρωτη ειχε την αποκαλυψη των Billy Bob και η δευτερη των Mike/Ινδιανο/τη Dunst που μπηκε τελειως στο Coenιστικο πετσι και γενικα ολοι οι supporting ηθοποιοι ηταν γαματοι.
Απλα τα UFO references μου φανηκαν παντελως αχρηστα ( οκ το καταλαβαινω οτι ηταν λιγο λογω εποχης ) αλλα ηταν λιγο πασαλημα.
Παντως μιλαμε για μια γαματη δευτερη σεζον ( σε αντιθεση με True Detective πχ) και εχει αποκτησει το δικο του χαρακτηρα.

Παντως αυτη η Cristin Milioti θα γινει η θηλυκη Sean Bean τι λεει ?

I think, therefore I am.
I think too much, therefore I am not.
I am not, therefore I am nothing.
I am nothing, therefore I am dead.
And if I am dead,
then why am I still so goddamn lonely?

Επέστρεψε

1 Like

^^ Ειμαι στην μεση της δευτερης σεζον και την βρισκω πολυ καλη. Και απο οτι καταλαβαινω γινεται και καλυτερη.
Ενα επεισοδιο την μερα

αφού πέρασες αυτή τη σκηνή και μπορείς και σηκώνεσαι από το κρεβάτι, είσαι σε καλό δρόμο

Because I know you

1 Like

μας γαμησες…

Μεγαλη στιγμη

Ξεκίνησα το 12 monkeys μιας και χθες ξαναείδα την ταινία μετά από αρκετό καιρό.
Αύριο ξεκινάει η δεύτερη season του humans, δεν ξέρω άμα το είδε κανείς από εδώ.

Ξεκινησα Fortitude γαμω φαινεται
Το γεναρη ξεκιναει η 2η σεζον

όλα τα λεφτά το The Young Pope και σκηνοθεσιάρα από Paolo Sorrentino

*Μονο για JTN

1 Like

The Young Pope καλύτερη σειρά του 16*

ένα αχανές μείγμα House of Cards με The Knick

*εντάξει μαζί με Stranger Things, The Get Down, Fleabag αλλά ήδη φαίνεται να έχει περάσει καιρός από αυτά.

Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events απο Netflix !

1 Like

Από τα 45 λεπτά του νέου επεισοδίου rectify, τα 30 τουλάχιστον με βρήκαν να μην θέλω να πάρω καν ανάσα…

*Βρίσκω πολλά κοινά με τον χαρακτήρα του τεντ(τον μικρο) σε μενα, και με κάνει να νιώθω άβολα…
**Άλλαξα γνώμη για το τι μπορεί να δούμε το τέλος(3 επ ακομη). Δεν τα γλιτώνουμε τα κλάματα

Δεν έχω ιδιαίτερο χρόνο για σειρές λόγω φόρτου εργασίας και πολλών προσωπικών υποχρεώσεων.
Υπέκυψα στις πιέσεις κ ξεκίνησα το Game of Thrones. Πάω να τελειώσω την 1ή Σεζόν. Καλό είναι, αλλά στην αρχή ο όγκος πληροφοριών ήταν τεράστιος κ κούραζε: ονόματα, πόλεις, ιστορικά γεγονότα, παράληλα γεγονότα.
Τώρα που έχουν αρχίσει να ψοφάνε διάφοροι, μειώνονται οι χαρακτήρες κ υπάρχει πιο συμπτιγμένη πλοκή, οπότε έχιε ενδιαφέρον.
Stranger things s1 είδα πρόσφατα. Καλό επίσης.

Μόνη σειρά την οποία πραγματικά λάτρεψα ως ενήλικας ήταν το lost μέχρι την σεζόν 5.5 διότι τα τελευταία επεισόδια καλύτερα να μην τα είχα δει ποτε.

Με τους άλλους νέρντουλες στο γυμναστήριο που συζητάμε περί κόμιξ, βιντεοπαιχνδιίων, σινεμά κτλ Προτείνουν: Preacher k Mr. robot.

Μολις τελειωσα τη 3η σεζον You’re The Worst… :cry:
Καλη σεζον και μου αρεσαν οι νεοι χαρακτηρες!
Γενικα εχω την αισθηση οτι το εκαναν λιγο πιο κυνικο και in your face αυτη τη φορα , αλλα πολυ καλο show που κανει re-define τα rom coms.

εγώ δεν πολύ-τρελάθηκα.

Στα πρώτα επεισόδια ήταν πραγματικά the worst όλοι τους. Σε φάση αντιπαθητικοί κι όχι πια χαριτωμένοι. Στη συνέχεια πήγαν να επαναλάβουν κάτι από την περσινή σεζόν με το δράμα μια με τον edgar και το ptsd, μια με τον Jimmy και τον μπαμπά του, ή πάλι με την Gretchen και την κατάθλιψη και στο τέλος είχαμε όλο αυτό με τους χωρισμούς σε κάθε ζευγάρι. Δηλαδή λίγο από πολλά στοιχεία με κάπως άγαρμπες εξελίξεις.

Όχι ότι ήταν κακό, είχαμε πάλι μεγάλες στιγμές και σε δράμα και σε κωμωδία αλλά ένιωσα ότι δεν έδωσαν το απαραίτητο focus σε κανένα storyline. Απλά πηδούσαν από το ένα στο άλλο και κάπου κάπου επέστρεφαν για να δικαιολογήσουν τις, έως και αδικαιολόγητες, κινήσεις των χαρακτήρων.
Μπορεί να γίνομαι και αυστηρός αλλά οι ίδιοι έθεσαν τέτοια στάνταρ μετά την περσινή σεζόν.

εκτος της poussey ποιους λες νεους χαρακτηρες;