Περί σειρών γενικά

Εχεις δικιο, Justina ειναι η καινουργια τελειως αλλα γενικα μου αρεσε που ειδαμε περισσοτερα απο τους δευτερευοντες χαρακτηρες . Vermon/Paul σολο episode μαρεσε, Paul/Lindsay παρανοια αλλα βαρεθηκα λιγο τη Dorothy.
Η αληθεια ειναι οτι η προηγουμενη σεζον με σοκαρε περισσοτερο, ενω στη 3η ειδα να κανουν μια στροφη στη κωμωδια (λιγο) παραπανω. Το τελος βεβαια ξενερωτο γιατι ηταν μια απο τα ιδια, αλλα ετσι ειναι αυτο το ζευγαρι… fucked up.
Πηγε καλα επισης διαβαζω και στη τηλεθεαση : ‘You’re The Worst’ Season 3 Premiere Breaks Ratings Records For FXX"

“Secret show, HELLA SHRIMPS!”

Νομιζω βρηκα το Χριστουγεννιατικο μου δωρο…

Just a regular ole’ Plumbus…

Brit Marling και τα μυαλα στο μπλεντε :

Είδα όλα τα επεισόδια από το Would I Lie to You?
βρετανικό πανελίστικο παιχνίδι που λένε κάτι τρελές ιστορίες και η αντίπαλη ομάδα πρέπει να καταλάβει αν λένε αλήθεια ή ψέμματα.
Οι δύο αρχηγοί των ομάδων David Mitchell (Peep Show) και Lee Mack πέρα από το ότι είναι πολύ αστείοι από μόνοι τους, αλληλοσυμπληρώνουν και ο ένας τον άλλον τέλεια ενώ επίσης πολύ αστείος είναι και ο παρουσιαστής από την τρίτη σεζόν και μετά Rob Brydon.


μια λίστα με τα περισσότερα επεισόδια https://www.youtube.com/playlist?list=PLE4-InHSpklCGGYMmxosxBqzkb5LLgIUQ

Πως και δεν μιλαει κανενας για το The OA ??

Μολις το ξεκινησα και ειμαι στο 2ο επισοδειο ( 1ωρα το καθενα).
Κλασσικη Brit Marling φαση, περιμενα να δω καπου το ονομα του Mike Cahill.
Η σειρα μου θυμιζει πολυ το Sound of My Voice καθως και εκει επαιζε σχετικο ρολο.

Πολυ δυνατη παντως αλλα ειναι πολυ νωρις για να βγαλω τελικα συμπερασματα.
Το πρωτο επισοδειο παντως σε αρπαζει απο τα μουτρα και σε αφηνει μαλακα, στανταρ να περιμενετε οτι θα δειτε και το 2ο καπακια :stuck_out_tongue:

Έχει προστεθεί αρκετό υλικό στο Netflix αυτές τις μέρες και δεν ήξερα τι να πρωτοαρχίσω. Θα βάλω το OA σήμερα.

Eγω βλεπω το βραζιλιανικο 3% παραγωγης Netflix και αυτο.
Εχω δει δυο επεισοδια και φαινεται παρα πολυ υποσχομενο.


βασισμένο στο βιβλίο του Neil Gaiman

Οι αγαπημένες μου νέες σειρές του 2016

  1. Fleabag
    Stranger Things
    The Get Down
    The Young Pope
    Atlanta
    Horace and Pete
    The Girlfriend Experience
    The Night Of
    Preacher
    And Then There Were None
    The Good Place
    Westworld
    Lady Dynamite
    Search Party
    Baskets
  2. Love

o δημητροπουλος λεει κ ξαναλεει για το rectify. το εχει δει κανενας σας ; γνωμες ; αργο δραμα λεει κ τα βραδια που συνηθως βλεπω σειρες αν κατι ειναι πολυ αργο, με κοιμιζει

Εμεις παλι εχουμε καει με το πολυ καλο Ισλανδικο Trapped.
Αστυνομικο σε στυλ Fargο που σε κραταει !

εχουμε πει
ειναι καταπληκτικο αλλα δεν ειναι για ολους
υπαρχει μια αλληλουχια σκηνων που κυριολεκτικα βλεπεις την μπογια να στεγνωνει

Το ξαναβλέπω και εγώ τώρα το Trapped. Πολύ ωραία σειρά! Δεν μου θυμίζει και πολύ Fargo.Δεν έχει την μαύρη κωμωδία, αλλα συνολικά μάλλον το προτιμώ.

Ναι σιγουρα δεν εχει μεγαλες ομοιοτητε στα σημεια, απλα ακολουθει τη σχολη Fargo/Fortitude/ Twin Peaks με την απομακρισμενη κοινοτητα , το μεγαλο “αναπτυξιακο” εργο που ερχεται και ολους τους χαρακτηρες υποπτους. Ειμαι στο 4ο επεισοδιο και με εχει κρατησει απο τα μουτρα!

Του Guillermo Del Toro, βασισμένο σε βιβλίο του ίδιου, 26 επεισόδια.

ΓΟΥΑΚΑ ΤΣΑΚΑ .-

http://www.imdb.com/title/tt4047038/?ref_=nv_sr_1
πολυ ωραιο αυτο, απο σειρα βιβλιων του Νταγκλας Ανταμς.

ειδα χθες το μισο πιλοτο (δεν προλαβα να το τελειωσω).

φτιαχνει καθολου σαν χαρακτηρας o Dirk ή παραμενει ακραια εκνευριστικος;

bloodline εχει δει κανεις?

Μόνο την πρώτη σεζόν, έφυγε νεράκι σε 2-3 μέρες, ερμηνεία ζωής από τον Ben Mendelsohn και σταθερά λατρείας Kyle Chandler

1 Like

βσκ μονο για Mendelsohn θελω να την δω <3

ωραια, εφυγε για το σκ :smiley: