Περί σειρών γενικά

Γαμάει το bloodline περιμένουμε 3η σεζόν κάποτε φέτος. Μεγκ λατρεία.

Ναι αυτος κι εμενα με κνευρισε στην αρχη αλλα μετα τον συνηθισα, βοηθαει και το οτι δεν επικεντρωνεται
μονο σαυτον.

Bloodline ναι καλο ειναι, μια gritty σαπουνοπερα που ειπε πετυχημενα καποιος

Ας παρατήσουμε ό,τι βλέπουμε κι ας ξεκινήσουμε το Taboo. Αφήνει τρελές προσδοκίες από το πρώτο επεισόδιο για τελειότητα. Σενάριο ο τύπος από Peaky Blinders. Η σειρά που ήρθε να μου καλύψει το κενό από το Penny Dreadful. Αααα και ο Tom Hardy είναι ηθοποιάρα.

O Hardy ειναι credited και ως creator. Στον Steven Knight αναφερεσαι εσυ; Μεγαλος γραφιας ο μαν και εγραψε και το Locke με τον Hardy

Πρώτη σεζόν απλά το τέλειο,δυο ερμηνείες επος, δεύτερη εχει δανεικά απο άλλες σειρές ας το πούμε και χάνει την αυθεντικοτητα της, αλλά συνεχίζει να γαμάει.

*Με χάλασε που διάβασα τι γίνεται στο πρώτο επεισόδιο της νέας σεζόν. Ήθελα να χτίσω με το μυαλό μου διάφορα σενάρια.

*Καποιος πιο πάνω ρώτησε για το rectify, οχι να μην το δεις στον ύπνο, αξίζει την απόλυτη προσοχή σου.

Ναι για τον Steven Knight μιλάω, μαλλον ήρθε η ωρα να δω και το Locke

Κανουργιο Workaholics σημερα!

Επιστρεφει το απολυτο καψιμο!!!
Τελευταια σεζον, θα τα διαλυσουν ολα

ξεκίνησα americans
πολυ καλος πιλοτος

Κολληματική σειρά με πολύ εμφαση στους ιδιαίτερους χαρακτήρες, την ξεπέταξα πολύ γρήγορα, όλες τις σεζόν.

Παιδικές αναμνήσεις!

Η σειρά έχει αξία και για άτομα που δεν έχουν διαβάσει τα βιβλία βέβαια!

Μου λείπει πάρα πολύ! Στα μάτια μου είναι εξαιρετικό!!

Επιασα το supergirl για να δω τα invasion ενημερωμενος, βλεπεται ευχαριστα με το κινητο απο διπλα να τσεκαρεις facebook κ premier league χαιλαιτς κ θυμιζει πολυ arrow σε γκομενικα κ μαλακιες. Αφου καταφερα να τελειωσω πρωτη σεζον θα το συνεχισω για ενα μονο λογο martian manhunter bitchezzz

Edit. Απο βδομαδα ξεκιναω κ legends of tomorrow κ ελπιζω τα 4 του invasion story να με ανταμειψουν

Πολυ καλό το Dirk Gently’s. Εφυγε νεράκι η σεζόν. Ναι, είναι αρκετά εκνευριστικός ο Dirk αλλα παραβλέπεται γρήγορα. Κάνει κρα ότι είναι του Άνταμς μιας και το ύφος των διάλογων και τα άκυρα πράγματα που γίνονται θυμίζουν αρκέτά hitchhiker’s guide to the galaxy.

Ξεκίνησα τώρα το Taboo. Το πρώτο επεισόδιο πολύ καλό. Tom Hardy εγγύηση.

Επίσης αυτές τις μέρες τελείωσα και το TMNT του 2012. Πολυ καλό 3d animation. Κλασσικό χελωνονιντζάκια χιούμορ, οι μικροαλλαγές (π.χ 15χρονη April) καλοδεχούμενες και γενικά περνάει πολύ εύκολα η ώρα. Το μονο “αρνητικό” είναι ότι γαμήθηκα να τρώω pizza όσο καιρό το έβλεπα :stuck_out_tongue:

Ξεκίνησα προχθές το Chance, έχω δει 5 επεισόδια. Φαίνεται ενδιαφέρον μέχρι στιγμής.

Voltron s02 ειδε κανεις;
Λεω να περιμενω λιγο ακομα για gr subs

Βλέπω το 5ο. Με αγγλικούς.

iron fist trailer

Netflix Has Announced a Castlevania TV Show for 2017

Ατελειωτα wipes στον Δρακουλα μικρος στο NES.

taboo βλεπει κανεις?
καλυτερα :stuck_out_tongue: γτ διαολε ειναι βαρετο as hell, μονο ατμοσφαιρα και σκηνικα

Το βλεπω ακριβως οπως λες για την ατμοσφαιρα…
Ολο περιμενω το κατι παραπανω αλλα δεν ερχεται ποτε… ψιλοαπογοητευση απο το στορυ αλλα περισσοτερο για μενα ειναι οτι υποκριτικα πασχει ( δε μαρεσει καθολου η Chaplin).
Ενα βασικο προβλημα (εχω φιλο που δουλευε στην Scott Free) ειναι η αλλαγη σκηνοθετη γιατι ο πρωτος δε τραβαγε ΚΑΘΟΛΟΥ και αναγκαστηκαν να τον αλλαξουν αρον αρον στα μεσα της σειρας. Το editing επισης σε πολλες στιγμες ειναι απαραδεκτο αλλα οπως εμαθα μετα ηταν για να καλυψουν λαθη του production.
Τουλαχιστον ειναι μικρη οποτε θα δουμε νταβαντουρι στα επομενα 2 επεισοδια.