Περί σειρών γενικά

ναι, και ερμηνειες πασχει αλλα και σε editing, pacing κτλ… γενικα αποκλειστικα και μονο ατμοσφαιρα, τπτ αλλο… αλλα ναι, 8 επεισοδιακια δεν ειναι πολλα…παραδοξως λοιπον, ακομα το πρωτο επεισοδιο μου φαινεται το καλυτερο ως τωρα :stuck_out_tongue:

Αν δεν κάνω τρομερό λάθος, από αρκετά νωρίς είχαν ανακοινώσει ότι θα χει δύο σκηνοθέτες, νοτ?

Κατά τα λοιπά, +1 στο πρώτο επεισόδιο, το είχα δει και μου πέσαν τα σαγόνια κι από τότε ακόμα περιμένω να γίνει κάτι. ;p +1 και στην Chaplin, πόσο δεν μπορεί να παίξει… Συνήθως απλώς γελάω με την προσπαθωναδειξωοτιμενοιαζεικαιπαιζωσοβαρααλλαμονοναγελασωμουβγαινει φάτσα της, άλλες φορές με εκνευρίζει ένα τσακ (φετς μη σαμ ααααραντζιζ!!), γενικότερα φάουλ.

η fox ψηνει reboot του firefly, ωστοσο θελει τον whedon να το κανει.

Expanse ρε παιδιά! ΧΑμός! Μπήκε πολύ δυναμικά η 2η σεζόν

Ναι, ας τολμούσε να το έβγαζε μόνο του το κωλοκάναλο να γίνει της πουτανάρας.

Να βγει πρώτα να ζητήσει συγγνώμη για εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας και μετά να πλησιάσει τον μάστερ Γουίντον.

1 Like

Legion εχει δει κανεις το πρωτο?

μου φανηκε γαματο

Xmen universe + πσυχεδελια + δημιουργος Φαργκο + λιγο Ντεηβιντ Ληντς ωρες ωρες + πολυ, παρα πολυ ιδιαιτερη αισθητικη + γρήγορο

cant wait να το κανουν tie in με xmen universe καποια στιμγη

8 επεισοδια μονο νομιζω η πρωτη σεζον

Το ξεκίνησα και είμαι ήδη στο 8ο επεισόδιο της 1ης. Πολυ καλό sci-fi. Γουστάρω πολύ αυτήν την total recall αισθητική που έχει


:smile:

1 Like

Αντε επιτελουςς ! Τα εχω δει ολα τοσες πολλες φορες, θελω κιαλλα!

ακου το βιντεο

Rick Rolled :smiley:

Είδε κανείς το Taken χθες;

!!!


Ξεκίνησε η 5η σεζόν επιτέλους

στο Americans βαρεθηκα λιγο στη δευτερη σεζον περα απο καποια δυνατα επεισοδια που πηρε πανω του ο Rhys. Ευτυχως εριξε τη σπιθα στο τελος για πολλα υποσχομενη τριτη

πολυ καλες σεζον εκαναν/κανουν τα Portlandia και Man Seeking Woman

το New Girl κουραζει οσο ψαχνει τροπους για να καθυστερησει το Ness αλλα οταν ειναι τελειως random ή δινει χωρο στον Winston βγαζει γελιο

Το Last Man on Earth εχει καλα επεισοδια μονο οταν ξεφευγει απο την καθημερινοτητα τους και προσθετει μπολικο δραμα

Το Workaholics απαραδεκτο φετος

μετριοι οι καλεσμενοι του Comedians In Cars Getting Coffee για την 9η σεζον

Το Inside No. 9 ειχε χαλια χριστουγεννιατικο αλλα τα δυο επομενα ηταν πολυ καλα. Το 4 δεν το εχω δει ακομα

Μου αρεσε το Jon Glaser Loves Gear. I know I know

Ευχαριστη εκπληξη* με τελειο φιναλε το The Good Place
*Απο τη μια ειναι εκπληξη γιατι εχει λιγο χαζο θεμα. Απο την αλλη οχι γιατι απο πισω ειναι ο Mike Schur των office, parks and rec και b99

οχι κατι το σπουδαιο το Search Party αλλα φευγει γρηγορα και εχει ωραιο φιναλε

Σε μια εβδομαδα ξεκιναει η τελευταια σεζον απο το Review -> η δευτερη καλυτερη σειρα που δεν βλεπετε

στο επερχομενο star trek το οποιο θα εινια prequel Οπως καταλαβα, κεντρικο ρολο θα εχει ο jason isaacs. ωραια επιλογη.

Καλο το τελευταιο Workaholics αν και θα θελα να δω και καποιους απο τους αλλους χαρακτηρες στο φιναλε.
Ειναι αληθεια οτι τελειωνουν τη σειρα?

LEGION

twin peaks meets fargo meets x men meets inception

Α-Ρ-Ρ-Ω-Σ-Τ-Ο

κόλλημα της χρονιάς so far

1 Like

Καλό δηλαδή ε; Το έχω στα to-watch. Να τελειώσω το Expanse πρώτα.

1 Like

Aπό το πρώτο επεισόδιο με κόλλησε, αλλά από το 4ο μέχρι το 6ο που έχω δει so far παίρνει φωτιά κυριολεκτικά!

1 Like