Περί σειρών γενικά

Τεραστια σειρα το black sails, και ακομα πιο τεραστιο φιναλε!!! Σε λιγες σειρες βρισκεις τοσους χαρακτηρες να αγαπησεις.

Εφτασε η ωρα για twin peaks που λεει κι ο απο πανω αλλα κραταω μικρο καλαθι, μακαρι να διαψευστω και να ειναι εστω το μισο ανατριχιαστικο απτο πρωτο

1 Like

Ωραιο και το δευτερο επεισοδιο αμερικαν γκοντς.

Μπορει να με παιρνει τηλεφωνο τα βραδια ο McShane να με νανουριζει; Ε; Κοκσακερζ;

Ναι, ώραιο και το δεύτερο. Το καλό με το αμερικαν γκαντς ειναι ότι παίζεται σε ό,τι να ναι κανάλι οπότε δεν ασχολήθηκαν και πολύ με το political correctness και τους άφησαν να δημιουργήσουν κάτι ιδιαίτερο (βέβαια και το βιβλίο του Gaiman είναι από μόνο του ιδιαίτερο).

Ian McShane λατρεία <3. Peter Stormare λατρεία <3. Ricky Whittle θεούλης. Γενικά καλό κάστινγκ.

1 Like

Is good? :smile: φοβερά και τα 2 επεισόδια

Εχει πολυ ωραια σκηνοθεσια, διαλογους και καστινγκ. Δεν εχω διαβασει το βιβλιο. Αναρωτιεμαι αν ειναι πιστη μεταφορα

σαν πολυ μεγαλος φαν του βιβλιου, και σα μεταφορα ειναι πιστο και σα σειρα εξαιρετικο

προφανως αλλιως ειναι να διαβαζεις Gaiman -που κανεις δε γραφει σα κι αυτον στο χωρο- και αλλιως να το βλεπεις σε σειρα, παραταυτα το American gods ειναι οτι καλυτερο εχω δει so far εδω και καμποσα χρονια σε σειρα

βεβαια, σε λιγες μερες…

και αντε γεια ΚΟΣΜΕ

Και εγω ανεβηκα στο hype train του American Gods… Οντως πολυ ιδιαιτερη σειρα - οτι καλυτερο παιζει atm.

αξιζει παντως να διαβασετε και το βιβλιο
οσο καλη και να ειναι η σειρα-που ειναι-, η γραφη του Gaiman -για οσους ειδικα εχουν διαβασει και αλλα εργα του και τον γνωριζουν απο sandman κτλ- δεν συγκρινεται με τιποτα…και φυσικα εχει ενα σωρο λεπτομεριες -λαογραφικες,μυθολογικες κτλ- που θα απορροφησουν κατευθειαν οποιον θελει να επενδυσει…

Και το Handmaid’s Tale πολύ καλό

2 Likes

Ειδα προσφατα σειρα μετά απο καιρό.
American crime story. Αξιολογοτατη. Ομολογω πως δεν ειχα ιδεα για αυτη την τοσο διασημη δικη.

Το American Gods ομολογώ είναι η ευχάριστη έκπληξη της χρονιάς μέχρι στιγμής. Αντίθετα από την φόλα του πρώτου κύκλου του Preacher που έχεσε το πρωτότυπο υλικό και άλλαξε την υπόθεση και τις προσωπικότητες των ηρώων, το Α.G. είναι πολύ πιστό στο βιβλίο του Neil Gaiman, χρησιμοποιώντας μέχρι και αυτούσιους διαλόγους σε σημεία.Το casting επίσης είναι τέλειο με κορυφαίο φυσικά τον Ιan McShane .

1 Like

παίζει ρόλο ότι το ανταπτέισιον έγινε με τη βοήθεια το Gaiman

το βιβλίο κλασικά γαμάει

Better call Saul επισης πολυ καλο, σταθερη αξια.
Ξεκινησε και το Silicon Valley αλλα δε τα εχω πιασει ακομα.
Περι Doctor Who, θα γραψω αργοτερα στο θρεντ του.

1 Like

ωπ, who εχω δει μονο το πρωτο, περιμενω να βγουν τουλαχιστον αλλα 4-5 να τα δω ολα μαζι γτ με σκοτωνει σε αυτη τη σειρα το 1-1 επεισόδιο :stuck_out_tongue:
το οποίο πρώτο ήταν συμπαθέστατο

Προς το παρον δεν εχει κανει καποιο τεραστιο μπαμ, ιδιες ιδεες πανω κατω. Ολο κατι σκεφτονται, ολο κατι παει στραβα και τουμπαλην.

Για τους χαρακτηρες μενεις στην ουσια, αλλα φοβαμαι μην αρχισει τα κουρασελ.

Η σειρα θελει λιγοτερο Richard, περισσοτερο Bachmann.

1 Like

Ναι - αλλά ακόμα γαμάει πολύ πολύ παραπάνω από το μέσο όρο.

Περιμενω υπομονετικα να τελειωσουν οι σεζον στα φλοκια (arrow, supergirl) και στα μετρια (gotham,flash) για να πιασω better call saul και luther απτην αρχη και τις καινουργιες fargo,twin peaks. Τιγκα ποιοτητα δηλαδη σε 2-3 βδομαδες.

Βλεπω και το αμερικανικο office σιγα σιγα το οποιο ειναι υπερεπος

2 Likes

https://scontent-lht6-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18424196_1657875141188060_5053512803925894389_n.jpg?oh=82c1ce5aa0c3c77d49eab9381b242b6a&oe=59BCAF2E

1 Like

Ποσο μα ποσο γαμησε το 3ο επεισοδιο του Handmaids Tale?! Kαταπληκτικα τρομακτικο!

2 Likes

το American Gods ειναι απλά ΑΛΛΟΥ.-

Η φάση έχει ξεφύγει παντελώς ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ :smiley: