Περί σειρών γενικά

Τσεκάρετε το la casa de papel. ΓΑΜΑΕΙ.

To Counterpart βλεπω και ειναι ενδιαφερον.
Μυστηριο/detective/Sci Fi με πολυ καλες ερμηνειες(2) απο J.K. Simmons.

Είναι αυτό με τον κλώνο του?

οχι ακριβως κλωνος, ειναι 2 ομως…

Ποιος ήρθε??

Πλάκα κάνεις?? Τι είν’ τούτο???
Αυτός είναι όντως ο πιτσιρικάς που έκανε το karate kid? Πάλι καλά που έχει πεθάνει ο γέρος!

αυτος ειναι οντως οπως και ο αλλος ο ξανθος ειναι εκεινος που τις εφαγε!

και σειρα κιολας?
δεν θα ελεγε πιο πολυ να γινοταν ταινια?

Ομαδα cobra,οι αρχοντες του bullying

Μου θυμισατε αυτο :

Μολις ειδα και το 10 απο altered carbon, κανει λιγο κοιλια στα 6-8 αλλα τα δυο τελευταια ειναι αποθεωση και το φιναλε της σεζον εξαιρετικο. Σιγουρα θα εχει μεγαλο ενδιαφερον η δευτερη που ξεκιναει η αναζητηση.

Βλεπει κανεις black lightning? Χωρις να εχω επαφη με τον υπερηρωα ειδα χτες το πρωτο και ενω στο πρωτο μισο με εχει κανει να σκεφτομαι οτι μπορει να αγγιξει τη σοβαροτητα των marvel superhero series απ οταν βαζει τη στολη χανονται ολα αυτα και γινονται κατι ‘‘σκηνες δρασης’’ φαση χαβαλε b-movie. Θα δω 2-3 ακομα αλλα δε με κερδισε

Culture?on tv?
Να υπαρχει αραγε ελπιδα για σοβαρη ε.φ στην τηλεοραση του σημερα?

Δεν τα χω διαβασει, αλλα εχω ακουσει πολυ καλα λογια. Γενικα ειναι να βγουνε πολλα πραματα βασισμενα σε βιβλια επιστημονικης και οχι μονο φαντασιας. Ειδικα το Amazon ανοιγεται παρα πολυ. Consider Phlebas, Dark Tower, Wheel of Time, Lord of the rings και δεν ξερω και τι αλλο.

Αυτο το βλεπει κανεις?

Ειδα το πρωτο χτες και μ αρεσε αρκετα

Αμα ειναι να κλαιμε παλι που πεθανε ο Sean Bean, ε ας μην το ξεκινησω και δεθω συναισθηματικα…

Ακομη ενα πολυ αστειο επεισοδιο για το Superstore σημερα. Θα επρεπε να συζητιεται οσο και οι υπολοιπες workplace κωμωδιες

Είδα τον πιλότο του The Deuce

Με κέρδισε απ τα πρώτα λεπτά

Τυχαία παρατήρησα στα opening credits να αναφέρει written ή created by D. Simon & G. Pelakanos

τουτέστιν the wire

Και έχει το ίδιο γαμημενο vibe ώρες ώρες

Έχω δει 6 επεισόδια Altered Carbon. Όλα καλά μέχρι στιγμής, αλλά μόνο εμένα με ενοχλεί άπειρα που το “Kovacs” το προφέρουν “Κόβατς” ;; (ναι, οκ, αντιλαμβάνομαι ότι μπορεί όντως να προφέρεται Κοβατς γτ είναι μισός Σέρβος( ; ) αλλά όταν βλέπω στους υποτιτλους Kovacs και ακούω “Κόβατς” κάτι παθαίνει το ocd μου)

Παντως και στα Ουγγρικα, Ουγγρικο ονομα ειναι, Κοβατς προφερεται. Το ψαξα λιγο γτ μου κινησες την περιεργεια.