Περί σειρών γενικά

Ναι, δεν αμφιβάλλω, απλά είχα συνηθίσει από την τραγουδίστρια που προφέρεται “Κόβακς” και τώρα παθαίνω ένα μικρό ανεύρυσμα κάθε φορά που το ακούω/βλέπω

2 Likes

ζουμε την ιδια δυσκολη ζωη, εκοψα τη σειρα εγω.

1 Like

Προς το παρόν βρήκα άλλη λύση. Μπήκα στο αρχείο των υπότιτλων και έκανα αντικατάσταση του Kovacs με Kovac. Ξέρω, ζω σε ένα ψέμα αλλά έχει αποτέλεσμα.

Όπως την El( με Λ- λάμδα) από Stranger Things από κάτω μετάφραση, γιατί έπρεπε να μεταφραστεί και αυτό, Εντ! :joy:

Αγγλικους υποτιτλους τοτε?

Καλά αυτό εννοείται, ελληνικούς υπότιτλους πότε και για κανέναν λόγο

1 Like

Εννοειται ελληνικους υποτιτλους οποτε βρισκω. Θυμαμαι σε μια σεζον του its always sunny in philadelphia που πετυχαινα συνεχεια υποτιτλους που εφτιαχναν παοκια και εκλαιγα απτα γελια. :joy: ‘‘πως ετσι ετσι ρε φιλε, σα γαυρος’’ και αλλα τετοια ωραια

2 Likes

ωπ τι έχουμε εδώ??!!

το ειδα εχθες το trailer και φαινεται να εχει ενδιαφερον!

Πολυ sci fi φετος και γουσταρουμε φουλ!
Φαινεται να ειναι βασισμενο στο παλιο Lost in Space των 60ς , για να δουμε!

1 Like

και οχι στο θρυλο των 90ς με τον Τζοει;

1 Like

Ξαναεριξα μια ματια στο καστ και ειχα ξεχασει τελειως οτι επαιζαν William Hurt και Gary Oldman :smiley:

Ειδα δυο επισοδεια Altered Carbon, ψιλομαλακια φανηκε, πολυ κλισεδουρα και το μελλον φαινεται πολυ ιδιο με το τωρα.
δευτερη σεζον Dirk Gently ειδα προσφατα, καλη ηταν αλλα κατωτερη απο την πρωτη, οχι οτι εχει πολυ σημασια αφου ακυρωθηκε

hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

SAPILAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

den vlepo new seires genika alla to akolou8o me psinei poli. Hope it’s good.

Μετριότητα η 2η σεζόν Jessica Jones μέχρι και το 11ο επεισόδιο που έχω δει και αν δεν γίνει κάτι εκπληκτικά εκπληκτικό στο τέλος δεν νομίζω να μου αλλάξει τη γνώμη. Γενικά, είχε κάποιες καλές στιγμές. κάποιες κακές, κάποιες (πολλές) cringy, αλλά αυτό που πραγματικά έλλειψε ήταν ένας main villain. Επίσης, το “τουίστ” με την μάνα της μου φάνηκε της πούτσας και ψιλοέκανε “μπαμ” ότι πάει προς τα εκεί..

Γενικά αρνητικό πρόσιμο (μέχρι τώρα) και προσωπικά νομίζω είναι ό,τι χειρότερο στο universe των defenders στο netflix (ναι, χειρότερο και απο Iron fist κατ’ εμέ).

P.S. με σπόιλερ

Ακόμα και η εμφάνιση του Tenant δεν ήταν αρκετή για να ανεβάσει την σειρά έστω και λίγο

To Terror το δε κανεις?

1 Like

malon 8a ta spaei

2 Likes

Το δα εγω τελικα. Φοβερη ατμοσφαιρα

1 Like