Περί σειρών γενικά

Φοβερη αρμοσφαιρα στο προτελευταιο επεισοδιο του Πενι Ντρεντφουλ. Μου δημιουργησε την αναγκη να ξαναδιαβασω το shadow over innsmouth

Με το τελευταιο δε τρελαθηκα.

Συνολικα φοβερη τριτη σεζον παντως, κορυφαιο το επεισοδιο στη κλινικη

Συμφωνώ για τα 2 τελευταία Penny Dreadful αν και δεν είμαι 100% σίγουρος αν ήταν η ξενέρα που έφαγα λόγω τρελών spoilers η όντως το τελευταίο δεν ήταν και τόσο καλό όσο περίμενα.

Νομίζω η καλύτερη σεζόν ήταν η 2η πάντως, συνολικά μιλώντας. Στην 3η υπήρχαν μερικές εξαιρετικές στιγμές (όπως το ανεπανάληπτο 4ο επεισόδιο) αλλά και αρκετές μέτριες.
Από την μια λες καλά έκαναν και το τελείωσαν πριν αρχίσει η ποιοτική πτώση, όπως γίνεται με όλες τις δραματικές σειρές μετά από την 3η σεζόν, από την άλλη δεν νομίζω να με χαλούσε μια ακόμα :stuck_out_tongue:

Δυστυχώς δεν έχει 2η σεζόν Vinyl, κόπηκε από το HBO [-X

wut? γιατί? απο τις καλύτερες φετινες σειρες

κ ειχα σκοπο να το ξεκινησω απο βδομαδα.
αξιζει να το δω τωρα που ξερω οτι τελειωνει?

Γαμω το penny dreadful, έκλεισε και ωραία το στορυ. Εμένα γενικά μία χαρά μου φάνηκε και η τρίτη σεζόν, με μοναδική παραφωνία την λιλη / η κόρη μου η σοσιαλιστρια που ζαλιζε αρχιδια κάθε φορά

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Γενικά το Vinyl δεν έκανε τα αναμενόμενα νούμερα ενώ και μερικές κριτικές δεν ήταν και οι καλύτερες (τις οποίες κριτικές σε σειρές δεν τις εμπιστεύομαι και τόσο πλέον, πολλά τα παραδείγματα). Για μένα η σειρά ήταν εξαιρετική αν και μπορούσαν και πολύ καλύτερα. Κρίμα, πολύ κρίμα θα μπορούσαν να κάνουν ωραία πράγματα αν κρατούσε.

Εξαιρετικότατο το φινάλε του Manhattan. Άνοιξαν οι πύλες της κολάσεως και απελευθερώθηκε ο Απόλυτος Όλεθρος.

[B]Orange Is the New Black [/B] παλι ξεκινησε χαλαρα ίσως και βαρετα αφου εχουμε ηδη δει τοσα για τους χαρακτηρες συν το οτι τα flashbacks δεν ειχαν και τοσο ενδιαφερον φετος αλλά στα τελευταια επεισοδια εχει καποιες απο τις πιο δυνατες σκηνες που εχει παραδωσει η σειρα απο την αρχη της. Δεν ειμαι ετοιμος να δω το τελευταιο επεισοδιο.

Προσπαθώ να δω το Voltron αλλά δυσκολεύομαι, συνέχεια κάτι μπαίνει στο μάτι μου

[SPOILER][/SPOILER]

τελικα το ειδα και το τελευταιο oitnb. Μεγαλα πραγματα.

Ναι, γενικά πολύ καλή σεζόν αν και όπως είπες ξεκίνησε χαλαρά.

ξεκινάω penny dreadful… με πείσατε…

Νομιζω με μικρη διαφορα απο τις 2 πρωτες, η 4η ειναι η καλυτερη.
Ολα τα επεισοδια ηταν ωραια και ενδιαφεροντα νομιζω, δε θυμαμαι βαρετο επεισοδιο.
Η τριτη σεζον ηταν καπως κατωτερη.

ενταξει το θεμα ειναι οτι στα περισσοτερα επεισοδια αναπτυσσονται τοσες ιστοριες που δεν γινεται να τα χαρακτηρισεις μονο θετικα η μονο αρνητικα. Φετος ακομα και στα τελευταια που ειχαν τοσο δυνατες σκηνες, εσκαγε καπου αναμεσα το τριο τζουντι-λουστσεκ-τζοουνς και χανόταν η κλιμακωση. Ετσι αντιστοιχα στα πρωτα μπορει να ειχε καποιες καλες περιφερειακες ιστοριες αλλα το φλασμπακ να μην ειχε να προσφερει τιποτα ουτε σε σχεση με το σημερα ουτε σε σχεση με τον καθε χαρακτηρα και ετσι καταληγω σε αυτο το χαλαρο ισως βαρετο που ειπα.

τωρα για να συγκρινω συνολικα τις σεζον θα πρεπει να τις ξαναδω ολες που δεν παιζει αλλά η τεταρτη ειναι σιγουρα συνολικα καλυτερη της τριτης (που ειναι κατωτερη ολων) και τα τελευταια επεισοδια ειναι σιγουρα απο τα καλυτερα της σειρας

Το αυτό. Γενικά πολύ καλοφτιαγμένο. Ντάξει, το πρώτο επεισόδιο ήταν ανατριχίλα σκέτη (κυρίως λόγω νοσταλγίας)αλλά και όλα τα επεισόδια είναι πολύ καλά. Netflix, εγγύηση.

Εμένα απο τις νέες σειρές με έχει κερδίσει το outcast στο fox.

Είδα τον πιλότο στο Facebook που το streamαρανε και μου φάνηκε τέρμα αδιάφορο.

Sent from my D5803 using Tapatalk

Peaky Blinders αξίζει να ξεκινήσω;

Με τα χίλια, σήμερα κιόλας.