Τι ακούτε τώρα; #5

[B][I]Squarepusher ? Endless Flamethrower v1.0 (Mix)[/I][/B]

Oathbreaker-Eros|Anteros [2013]

H καλη μερα…

…απο το ντεθρας φαινεται.

Άθλιο φωτοσοπ αλλά, είναι ο νέος δίσκος Trouble.

Kαλα, αυτα τα ακουτε και το χειμωνα. Τωρα φοριεται κατι πιο αναλαφρο…

[B][I]Galimatias - Young Chimera[/I][/B]

Αυριο και τα υπολοιπα κομματια του νεου EP στο soundcloud.
[B][I]AOSOON - Under[/I][/B]

Με ευστοχο εξωφυλλο ,μακρια απο ζωγραφιες προνηπιακου.

Αμερικανικο power που ΓΑΜΑΕΙ!τους εκανα και φιλους στο fb γιατι θελω να τους ρωτησω αν εχουν φασιστικες αποψεις μιας και απο το εξωφυλλο δεν διακρινεται τπτ.Μην την πατησω και μου αρεσει η μουσικη απο φασιστομουτρα.

Ακομα περιμενουμε το "Lifetime in Hell’…

Ποιο νηπιο (αντε, μεχρι δημοτικο τον κανω) ζωγραφισε μια κιτρινη μπανανα και ποιος ηλιθιος με εξυπναδα νηπιου την εβαλε αραγε για εξωφυλλο? Επιπλεον, τι νηπιακο μυαλο πρεπει να κουβαλουσαν οσοι αποφασισαν να δωσουν λεφτα για να αγορασουν και να ακουσουν ενα δισκο με ενα τοσο απλοικο εξωφυλλο? 8O

Και νομιζα οτι δεν κρινουμε ουτε τους δισκους ουτε τους ανθρωπους απο το “εξωφυλλο”! Don’ t judge a book by its cover, λενε οι Αγγλοι. Να ξεφλουδιζουμε τη μπανανα και να βρισκουμε τη λαχταριστη σαρκα που κρυβεται κατω απο τη φλουδα, αυτο δεν ειναι η μαγκια?
Γιατι η μουσικη, πρωτα και πανω απο ολα, ειναι θεμα ψυχεδελειας (ψυχη+δηλος=φανερος, φανερωνω την ψυχη ή δειχνω τη συνείδησή μου). Ειναι να χανεις την επαφη με το περιβαλλον και να περιερχεσαι σε πνευματικη εκσταση. Ενας πνευματικος οργασμος, σα να λεμε, μια αποδραση απο την πραγματικοτητα, που ανεκαθεν την ειχε αναγκη ο ανθρωπος. Οταν ακουμε τη μουσικη που μας ανεβαζει ειναι σα να σπαμε τα δεσμα του νου που τον περιοριζουν και να να ζουμε μια φαντασιωση σαν να ηταν η μονη μας πραγματικοτητα. Μην ξεγελιεστε: η ιδια η μουσικη ειναι η ψυχεδελικη ουσια που μπορει και το καταφερνει αυτο. Δεν ειναι καθολου θεμα ποιος γ@μ@ει ποιον (συγγνωμη, αλλά άλλος το ξεκινησε ολο αυτο ή μηπως ημουν εγω? μπορει, αλλά εγω ενα σχολιο θυμαμαι να εκανα, δε θυμαμαι να εβρισα κανεναν).
Το εχετε παρει στραβα οσοι νομιζετε οτι κανουμε κόντρα μουσικων επιλογων εδω. Δε θα σου πω εγω με τι θα φαντασιωνεσαι εσυ! Ας ειναι κι ενα μωρο που καπνιζει στη μητρα της μανας του (νομιζω οτι εκεινο που προεξεχει στο κατω μερος της κοιλιας τού εμβρυου δεν ειναι αυτο που θα περιμενε κανείς, αλλά αναμμενο τσιγαρο - βλεπω και το συννεφο καπνου εμπρος του). Ας ειναι και μια αξεφλουδιστη μπανανα, βρε αδερφε!

The Velvet Underground & Nico

*Αφιερωμενο εξαιρετικα σε οσους εχουν ενοχλησει οι μουσικες επιλογες μου. Θα πρεπει να με ανεχτουν οπως τους ανεχομαι κι εγω.:slight_smile:

Αυτος ειναι καφες

Anthrax - Among The Living:):!:

[SIZE=“3”]Τσίτα[/SIZE]

Τελειώνει σιγά σιγά:

και μπαίνει:

Ομορφιές κύριοι, ομορφιές.


Aγγλικο indie rockλιγο πριν ξαναχαθω σε πιο ηλεκτρονικους ηχους…

Aκουσαμε πρωτα [B][I]αυτο το podcast[/I][/B]

μετα [B][I]αυτο το αλμπουμ[/I][/B]

και τωρα… παω να κοιταξω στη δισκοθηκη για το επομενο…

Ευρηκα! Καιρο ειχα να το ακουσω [B][I]αυτο[/I][/B]

Αυτό έχει τους καλύτερους στίχους του Άλαν Πόε μέσα! :thumbup:

Οντόπικ:

Autopsy - Mental Funeral…όπως πάντα καλά περνάμε στο γραφείο:):!: