Μου τη σπάει

Εγω να συμπληρωσω

πολυ πολυ καλο συμπληρωμα, αρκετα trash σελιδα του θρεντ

Χυσαποθηκη…

Κλαμα μονο

…κομματάρα:):!:

Θες να κάτσεις στο μπαλκόνι σου τώρα που έχει δροσούλα, να πιεις μια μπιρίτσα, να ακούσεις λίγο μουσική να χαλαρώσεις και αρχίζουν οι απέναντι να παίζουν με ζουρνάδες και νταούλια γιατί έχουν γαμο. Γαμώ την επαρχία μου.

βαλε wolverine blues

Δεν καταλαβες. Δεν έβαλαν μουσική. Εχουν μουσικούς. Ζωντανά. Με νταούλια και ζουρνάδες. Λιτεραλι. Ούτε τη σκέψη μου δεν μπορώ να ακούσω.

Και δεν προλαβαινεις εσυ να φερεις τους Entombed, I feel you bro :frowning:

Καταλαβαίνω , οι ζουρνάδες -παράφωνοι κιόλας- δεν παλεύονται, όπως επίσης στο απέναντι μπαλκόνι να κάθεται η αρχικουτσομπόλα του χωριού “που βλέπει μόνο την οικογένειά της” μαζί με 8 φίλες της και να κακαρίζουν. Ούτε μουσική, ούτε καφέ, ούτε βιβλίο δε χαίρεσαι.

Σε τετοιες περιπτωσεις βγαινεις εξω με το σλιπακι η με το σουτιεν (αναλογως φυλου) και απλα το ευχαριστιεσαι απο τις αντιδρασεις. Στο τελος κλεινονται σπιτια τους.
Μια αναλογη φαση μου ειχε τυχει και μενα σε διακοπες καποτε. Βγηκα στο μπαλκονι με την δικη μου και ριξαμε ενα καθως πρεπει χαμουρεμα. Πεσανε κατι απειλες του τυπου “δε ντρεπεστε, θα καλεσω την αστυνομια” κλπ μα δε μασησαμε. Στο τελος κλειστηκαν στο μικροαστικο σπιτακι τους μουρμουριζοντας τα γνωστα τροπαρια που συνηθως ακους απο τετοια μυαλα.

ΕΔΙΤ
Τωρα αν παιζει γαμος, δεν βαριεσαι, μια μερα ειναι, θα περασει. Αν σπαζομουν σε υπερβολικο βαθμο, θα βαζα καμια πανκια στη διαπασων (κατα προτιμηση εγχωρια) και θα χορευα!

Θα το θελα αλλά εκτός του ότι αυτή ελέγχει τη γειτονιά και σιγά μη μπει μέσα (ακόμη χειρότερα μπορεί να έρθουν και όλα τα εγγόνια και να φωνάζουν ενώ αυτή έχει ανοιχτό το λάστιχο και καθαρίζει επί ώρες), άσε που με γονείς και συγγενείς γύρω δεν είναι να δίνεις δικαιώματα. Αναγκαστικά ακουστικά στα αυτιά.

…και να τους φέρει οι Entombed AD θά’ρθουν:D :slight_smile: :!:

Ξερεις ο καθενας απο μας εχει διαφορετικη αποψη για το τι ειναι open minded και δηθεν.

Σαφως,δεν αμφιβάλλω…αλλά υπαρχουν και ορισμένα στανταρ στην κοινωνία μας.

Αυτή είναι μια σχετικά κλόουζ μάιντεντ λογική :slight_smile:

Φαινομενικά…

Άρα σου τη σπας :!:

Δεν ξερω αν είμαι κλοουζ μαιντεντ εγώ αλλά μάλλον εσυ γιατί νομίζεις πως εγω ειμαι…δίχως να εχεις ολοκληρωμένη άποψη…

Και μόλις σχημάτισες λάθος εντύπωση για μένα :frowning: