Νέες κυκλοφορίες 2012

Το Old Man Gloom ειναι εξω

Όπως και το νέο Aldebaran. Διαλογισμός θα πέσει σήμερα.

Νέος Jenkinson

[B]Squarepusher - Ufabulum[/B]

Omar Rodriguez Lopez ? Un Corazon De Nadie

[B]wtf ρε ομαρ[/B]… :?

δεν κανεις για ηλεκτρονικό ήχο!!!

Τον ωραίο δίσκο, όμως, δεν τον έβγαλε ο Ομαρ φέτος. Ο Bixler τον έβγαλε…

Πες τα ρε Μανο. Τον εχω ποσταρει δυο φορες στη προηγουμενη σελιδα

ωραια για στείλτε και ενα λινκ γιατι δεν βρήκα τιποτες…

K το καινούριο Coffinworm “κυκλοφόρησε”

To οποίο στην ουσία είναι επανέκδοση του ντέμο τους του 2009, από την Profound Lore, συν 2 καινούρια κομμάτια. Ακόμα δεν έχω προλάβει να το ακούσω (έχει 2-3 μέρες που λίκαρε), θα το τσεκάρω τις επόμενες μέρες.

Ωραίος αυτός ο δίσκος. Έχουμε και νέο [B]Clark[/B] εκεί έξω.

Oι μεταλλάδες απλά οφείλουν να ακούσουν αυτό το δίσκο. Παίζει να είναι κάποιο next best thing οι τύποι. Θυμίζουν πρώιμους Opeth ενώ πιστεύω ότι το βιολί σπανίως έχει ακουστεί τόσο μα τόσο καλά στη σκληρή μουσική. Χωρίς να έχω επαφή με μεταλ κτλ νομίζω ότι σίγουρα θα είναι άνετα στις κυκλοφορίες της χρονιάς.

[B]And Plague Flowers the Kaleidoscope[/B]

Έτσι. Πρόκειται πραγματικά για πάρα πολύ καλή κυκλοφορία. Και το κλου είναι η ψυχεδελική μαρς βολτική παράνοια στις κιθάρες από τον κιθαρίστα των Triclops! -οι οποίοι είχαν βγάλει μια δισκάρα που δεν την άκουσε η μάνα της τότε το 2010. Αν ακούσεις προσεκτικά, καταλαβαίνεις τη σύνδεση.

Το [I]“Rosa Rugosa” [/I] παίζει στο ρηπήτ.

δεν υπήρχε καν στο γιουτιουμπ, για κρυμμένο διαμαντάκι πάει ο δίσκος.

[B]Botanist - III: Doom in Bloom[/B]

Ο ψυχοπαθής βοτανολόγος ξαναχτύπησε.
Το περσινό του δισκογραφικό ντεμπούτο μάς ξάφνιασε, μας έκανε να απορήσουμε και μας άφησε μια περίεργη, πρωτόγνωρη γεύση (είχε γίνει κουβέντα [I]εδώ[/I] για όποιον ενδιαφέρεται).
Για να δούμε πού θέλει να το πάει το πράμα ο Αμερικανός.

Το στρημάρετε ολόκληρο και διαβάζετε και στίχους στο αγαπημένο μας [B]bandcamp[/B].

καινούργιο κομμάτι Ihsahn αν ενδιαφέρεστε [B]εδώ[/B]

[I]amazing_journey[/I]
[B]Ne Obliviscaris - Portal of I[/B]
[SIZE=“1”]Oι μεταλλάδες απλά οφείλουν να ακούσουν αυτό το δίσκο. Παίζει να είναι κάποιο next best thing οι τύποι. Θυμίζουν πρώιμους Opeth ενώ πιστεύω ότι το βιολί σπανίως έχει ακουστεί τόσο μα τόσο καλά στη σκληρή μουσική. Χωρίς να έχω επαφή με μεταλ κτλ νομίζω ότι σίγουρα θα είναι άνετα στις κυκλοφορίες της χρονιάς. [/SIZE]

Must για όσους έχουμε καεί με τα speed-άτα κομμάτια των agalloch αλλά και όσους προσκυνάμε το παρακάτω αριστούργημα

[SPOILER][/SPOILER]

A Place To Bury Strangers - Worship

Το περίμενα πως και πως άλλα δυστυχώς δεν μαρεσε. Το ep που κυκλοφορήσαν πριν είναι καλύτερο.

οι καινουργιοι cult choice of weapon einαι φανταστικοι και καποια καλα στo νεo primitives

επισης βγαινει(βγηκε?)νεο ereb altor το οποιο ψιλοεθαψαν στο νεο χαμερ επειδη θυμιζει bathory της black metal era.χμ:-k

@amazing_journey: To nickname σου χαρακτηρίζει τον δίσκο ΑΠΟΛΥΤΑ, είναι ένα Amazing Journey into sound…δεν ξέρω τι έχουν κάνει οι τύποι αλλά είναι τόσο τέλεια δοσμένο που σε χαζεύει…πολλοί λένε ότι είναι άνισο ή οτι δεν καταλαβαίνουν τι να πρωτοπροσέξουν γιατί έχει σχεδόν ισόποσες δόσεις από Black και Death και Progressive…νομίζω απλά πέφτουν στη παγίδα του να κάνουν focus σε ένα είδος και περιμένουν ανάλογη συνέχεια κλπ κλπ…η παραγωγή όχι απλά δίνει ρέστα…πάει ένα βήμα παραπέρα τον ήχο…νόμιζα ότι οι Enslaved με το Axioma Ethica Odini ήταν τρομερά προοδευτικοί με τον ήχο τους και μαζί με τους Opeth είχαν βάλει τον πήχη αρκετά ψηλά στο πώς ακούς και λαμβάνεις αυτού του είδους τον σκληρό ήχο γενικά…αλλά εδώ πήγε ακόμη παραπέρα…κι όπως και νά χει μπορεί το τελικό αποτέλεσμα να μην μπορεί να χωνευτεί από κάποιους που ίσως ψειρίζουν λίγο παραπάνω την κάθε κυκλοφορία αλλά αυτή η προσπάθεια και μόνο της μπάντας να σε ταξιδέψει είναι καταπληκτική…ένα κομμάτι δε λέει τίποτα…μπείτε στο youtube έστω και ακούστε το όλο…

@sokin: Lacrimas Profundere τσεκαρίζεται άμεσα βεβαίως βεβαίως

Για όσους βαριούντε να ψάξουν μπείτε εδώ και μετά θα τα βρείτε δεξιά όλα…
[B]Xenoflux[/B]