Τί ομάδα είστε;

Porca εξεταστική!!!
Δε θα είμαι στο Καραϊσκάκη να δω την ταπείνωση της Βαλένθια :cry: :frowning: :cry: :frowning:

Ο Καμπάνης θα βγάλει από τον ΠΑΟΚ πολλά λεφτά… Έχω την εντύπωση ότι είναι γάμος με την ευλογία μπλε κόμματος (ξέροντας το background του)…

Έτσι να βλέπουμε Νέρι με υπόκρουση Thunderstruck…
Αυτά είναι… :smiley: 8)

Τί λέτε με τη Σαχτάρ, θα τον πιούμε και πάλι;
Πάντως βρήκα κόλπο για να μη στεναχωριέμαι…
Θα παίξω στο στοίχημα το Θρύλο κόντρα, και σε κάθε περίπτωση είμαι κερδισμένος… :wink:

Θα είμαι εκεί… Οπότε οι οιωνοί λένε ότι θα χάσουμε πολύ δύσκολα…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Εκτός αν σπάσει η παράδοση και χάσουμε πιο εύκολα

Θα είμαι εκεί… Οπότε οι οιωνοί λένε ότι θα χάσουμε πολύ δύσκολα…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Εκτός αν σπάσει η παράδοση και χάσουμε πιο εύκολα[/quote]
Έλα ρε θα πας;
Πως και έτσι στο κρύο;
Αφού θα πας εσύ δε φοβάμαι τπτ…
Θα φέρεις Europe άνεμο!!!

Ο μόνος τρόπος στην Ευρώπη για να πας καλά, είναι να τρέχουν 11…
Και στον Ολυμπιακό αυτό έχει εκλείψει από το 1999…
Χωρίς Ρίμπο και Τζόλε και με 3-4-3 ίσως είναι καλύτερα…

Ιδανική ενδεκάδα…

Νικοπολίδης
Σεζαρ
Ουαντού
Ανατολάκης
Πάντος
Ντομί
Στολτίδης
Μάριτς
Καστίγιο
Κωνσταντίνου
Καφές

Όποιους και να βάλεις Τέλη πάλι ο Στολτίδης θα τρέχει μόνος, δυστυχώς…

Aυτό λέγεται κακή νοοτροπία… Έβλεπα το Σάββατο τους Οκκά και Καστίγιο και ήθελα να τους σφαλιαρίσω… Λέμε για κενά στην άμυνα… Όταν οι κεντρικοί αμυντικοί τρέχουν σαν Βέγγοι να καλύψουν κενά, λογικό είναι στο τέλος να κάνουν και λάθη… Αν δεις τη φάση που σφύριξε οφσάιντ τον Λαγό θα καταλάβεις τι εννοώ… Το ένα στέντερ μπακ (ο Ουαντού μαζί με τον Στολτίδη και τον Πάντο είχαν πάει να μαρκαρουν 3 της ΑΕΚ)… Βγήκε η κάθετη μπαλιά και στο κέντρο της άμυνας μόνο ο Ανατολάκης… Οι υπόλοιποι ψωλαρμένιζαν…

Ο Καφές αποκλείστηκε από την αποστολή.

Βάλε Πάντο σε θέση Ντομί, Πάτσα σε θέση Πάντου και κανέναν γρήγορο στη θέση του Καφέ (π.χ Παππά) να τους πεθάνει στο τρέξιμο μέχρι να γίνει αλλάγή και έχεις την ενδεκάδα που θα κατέβαζα.

Στο 70 μπαίνει ο ερχόμενος από τραυματισμό Ρίμπο και κανένας Οκκάς, ενώ το σκορ είναι 0-0 και ελπίζουμε να κλέψουμε το τρίποντο…

Αν γίνουν αυτά που είπα και ο Θρύλος κερδίσει, την επομένη ασπάζομαι τον Βon-Jovισμό…

Ελα ρε κοουτς!!! :smiley:
Παντως ελληνικη ομαδα για να περνει αποτελεσματα στην ευρωπη πρεπει να παιζει με 3 σεντερ μπακ.

Ελα ρε κοουτς!!! :smiley:
Παντως ελληνικη ομαδα για να περνει αποτελεσματα στην ευρωπη πρεπει να παιζει με 3 σεντερ μπακ.[/quote]

Να φανταστείς στην αρχή είχα βάλει 12 (μαθητής του Αλέ), αλλά το πήρα γρήγορα χαμπάρι…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μεγαλος ο Αλε, 11αδα του ζητανε και κατεβαζει αυτος 15 παιχτες!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Με λύπη βλέπω οτι δεν υπάρχουν και πολλοί ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ…αλλα τί να κάνουμε…Όπως καταλάβατε είμαι οπαδός του Δικέφαλου του Βορρά!
Τα μυαλά μας πονάνε!!!
Εσείς εκεί κάτω είσαστε πολύ τυχεροί…απο πολλές πλευρές…Θα πώ μόνο δύο…Απο την αρχή αυτού του κράτους η Αθήνα ήταν κάτι παραπάνω απο πρωτεύουσα της Ελλάδας…ΗΤΑΝ Η ΕΛΛΑΔΑ…Το περίφημο ΠΟΚ (που υφύσταται ακόμη και σήμερα) έκοβε τα φτερά, τις ελπίδες και τα όνειρα της οποιαδήποτε επαρχιακής ομάδας…όχι μόνο της Θεσσαλονίκης…αλλά και άλλων ομάδων που προσπαθούσαν να βγούν απ’το καβούκι τους…έιτε με τις αγορές των αστεριών τις κάθε ομάδας ή με την εξουσία που είχαν…Δεν θα αναφερθώ σε περιπτώσεις…όποιος είναι ανοιχτόμυαλος θα καταλαβαίνει τι εννοώ και τί λέω…
Και δεύτερον να πώ οτι για τον παραπάνω λόγο…ποτέ δεν σας φορτώσανε προέδρους μαριονέτες…όπως καλή ώρα Γούμενος (παλιότερα Μπατατούδης κτλ)

Anyway…να μην σας πρίζω άλλο… ΠΑΟΚΑΡΑ και τα μυαλά στα κάγκελα…
χαιρετώ όλους τους φιλάθλους κι οπαδούς που σκέφτονται αγνά και ενεργούν με ηθική!

Aυτό λέγεται κακή νοοτροπία… Έβλεπα το Σάββατο τους Οκκά και Καστίγιο και ήθελα να τους σφαλιαρίσω… Λέμε για κενά στην άμυνα… Όταν οι κεντρικοί αμυντικοί τρέχουν σαν Βέγγοι να καλύψουν κενά, λογικό είναι στο τέλος να κάνουν και λάθη… Αν δεις τη φάση που σφύριξε οφσάιντ τον Λαγό θα καταλάβεις τι εννοώ… Το ένα στέντερ μπακ (ο Ουαντού μαζί με τον Στολτίδη και τον Πάντο είχαν πάει να μαρκαρουν 3 της ΑΕΚ)… Βγήκε η κάθετη μπαλιά και στο κέντρο της άμυνας μόνο ο Ανατολάκης… Οι υπόλοιποι ψωλαρμένιζαν…[/quote]
Δεν πιστεύω να μην το ξέρουν αυτό στην ομάδα τόσα χρόνια…
Οπότε κάτι άλλο παίζει σίγουρα…

Είναι άποψη μου, ότι όταν σε μία ομάδα με κόσμο, υπάρχει παρατεταμένη αποτυχία, τότε για το πρόβλημα ευθύνονται κυρίως οι οπαδοί. Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ, πιστεύω ότι θα πρέπει να επαναπροσδιορίσουν τους στόχους τους και πως θα τους πετύχουν. Δε τους φταίει το κέντρο που η Θεσσαλονίκη δεν ικανοποιούσε τις φιλοδοξίες του Κούδα, ή ότι μία 11αδα καλοί παίκτες έφυγαν από ΠΑΟΚ τα τελευταία χρόνια στο τζάμπα και ο σύλλογος αν δε πουλούσε το Σαλπιγγίδη φέτος δε θα έβγαζε τη χρονιά.

Πριν από χρόνια στη Θεσσαλονίκη υπήρχαν Κοντομηνάς, Μυτηλιναίος και Μπατατούδης (πριν μπατιρέψει) και έριχναν λεφτά στις ομάδες (οι 2 τουλάχιστον μπλέχτηκαν γιατί τους το είπε το “ΠΟΚ”). Ακόμα θυμάμαι τα επεισόδια των οπαδών σε κάθε ήττα ή στη πώληση με 3 εκκ. ευρώ (1 δις. δρχ!) του Βενετίδη.

Το μεγαλύτερο κέρδος κατ’ εμέ από την ενασχόληση του Κόκκαλη με την ομάδα, είναι ότι χάρη στις πλάτες που μας έκανε το πορτοφόλι του, ο σύλλογος έγινε αυτοδύναμος. Πλέον δεν εξαρτάται από κανένα πρόεδρο και τα έξοδα του είναι ισοσκελισμένα με τα έσοδα του (φέτος ειδικά θα υπάρχει και μεγάλο κέρδος).

Η κουβέντα είναι γιγαντιαιά για αυτό σταματώ εδώ…

Αυτα που ειπες συνοψιζονται με την παρατηρηση πως η καρδια της οικονομιας χτυπαει στην Αθηνα. Ειναι μακραν η πολυπληθεστερη πολη αρα εχει και τις περισσοτερες και πιο ευρωστες επιχειρησεις. Οσο πιο ευρωστη ειναι μια επιχειρηση, τοσο περισσοτερο επεκτεινεται και διογκωνεται. Επομενως τοσο περισσοτερο προσωπικο απασχολει, τοσες περισσοτερες θεσεις εργασιας δημιουργει, τοσοι περισσοτεροι “επαρχιωτες” εγκαθιστανται στην Αθηνα να βρουν δουλεια. Φαυλος κυκλος για τον οποιο δεν ευθυνεται η Αθηνα οπως μπορει να φωναζουν μερικοι γραφικοι συμπολιτες μου (δεν απευθυνομαι σε σενα προφανως) αλλα η εκαστοτε κυβερνηση, οποιουδηποτε χρωματος, ειτε μπλε, ειτε πρασινου, ειτε κοκκινου που δεν τολμα την αποκεντρωση. Φυσικα οι συνεπειες ειναι αρνητικες για πολλους τομεις, το ποδοσφαιρο ειναι ισως το τελευταιο. Αλλα επειδη ειναι αυτο που μας απασχολει σ’αυτο το τοπικ, σταματω εδω. :stuck_out_tongue:

Τούμπα-Ιράν-Κούβα-Βιετναμ και καπάκι το Run For Your Lives apo Saxon που τραγούδαγε όλη η 4 στα 80ς.

Έλα ρε αλήθεια;
Αυτό βάζω κι εγώ καμμιά φορά όταν κερδίζει ο Θρύλος…
Δεν ήξερα ότι ήταν γνωστό για τέτοια φάση…
Cool… 8)

to Run For Your Lives, dhladh th melwdia pou exei, emeina ekplhktos otan ematha oti einai tragoudi twn Saxon, prin to mathw hmoun sigouros oti einai proion ths kerkidas.