Τα καλύτερα άλμπουμ του 1996

Μπορείτε να ψηφίσετε περισσότερα απο ένα ε.

Οι ψήφοι μου πήγαν σε Eternity, Load, Holy Land και Άλλο (Elegy).

Ψηφισα Τοολ,Παντερα κ Νεβερμορε…λειπει ομως το In Memory.

Όλες οι αλμπουμάρες βγήκανε το '95 ρε :stuck_out_tongue:

Τεσπα απ’ το poll δεν ξέρω, ίσως Dark Saga αν και είναι και Nevermore και Pantera…Δεν μπορώ να μπω σε τέτοιες διαδικασίες αυτή τη στιγμή :stuck_out_tongue:

Απ’ το πολλ, Aenima και Holy Land. Τεράστιοι δίσκοι

Από το poll, Load & Politics Of Ecstasy. Aλλά και τα Tunes Of War, End Of All Days, Graveyard(King Diamond), Holy Land και Dark Saga έρχονται από κοντά…ωραία χρονιά.

Τα 3 πρώτα του poll είναι μες στους αγαπημένους μου δίσκους οπότε αυτούς ψηφίζω.

:slight_smile:

Aλλο…Stratovarius - Episode!

Nevermore και Anathema για 'μένα.

σωστός ο νομιστεράκης, τους ξέχασα (και) αυτούς :stuck_out_tongue:

Χρονια και αυτή…:!:Τότε ακομα υπήρχαν οι λέξεις εμπνευση,ιδέες,δημιουργικότητα και πάθος που λείπουν απο τις πιο πολλές μπάντες του σημερα…το καλό (ισως ) τότε ηταν οτι δεν υπηρχε η υπερπληθώρα των κυκλοφοριών σημερα με αποτελεσμα ενας οπαδός να εχει τον χρονο και την ανεση να αφοσιωθεί στα album της επικαιρότητας τότε…Τωρα απο το poll αν και η επιλογή ειναι πανδυσκολη γιατι όλα ειναι φοβερά album,πιστευω οι Pantera εβγαλαν εναν δίσκο που ειναι οτι λεει το ονομα του…so simple…:slight_smile:

Συμφωνω με Davidian. Υπαρχει κυριολεκτικος βομβαρδισμος. Ψηφιζω Iced Earth ομως γιατι μου αρεσει σαν συνολο.

Nαι αλλά δεν ψήφισες Pantera…:stuck_out_tongue:

Αααα προσδιορισα που συμφωνω. Ολα κι ολα.:p:p

Tool-Aenima
Sepultura-Roots
Metallica-Load

το “αστείο” της υπόθεσης είναι πως το 96 λεγόταν “πω, τι δισκάρες βγαίνανε ρε συ το 86…”.
το μόνο σίγουρο είναι πως το 16 θα λέμε “πω ρε συ, τι δισκάρες βγαίνανε το 06” :stuck_out_tongue:

5 ξένα

Skunk Anansie - Stoosh
Sacred Reich - Heal
Overkill - The Killing Kind
Madball - Demonstrating My Style
Diary Of Dreams - End Of Flowers

5 ελληνικά

Flowers Of Romance - Brilliant Mistakes
Γκούλαγκ - Πάτα Γερά
Ωχρά Σπειροχαίτη - Πρώτος Δίσκος
Scoria - Ζωής Ένεκεν
Τρύπες - Κεφάλι Γεμάτο Χρυσάφι

Γεγονός της χρονιάς: Επανακυκλοφορία από την Wipe Out των δύο άλμπουμς των Γενιά του Χαούς σε cd.
Μεγάλη απογοήτευση της χρονιάς (το θυμάμαι σαν χθες): Λευκη Συμφωνία - Χρώματα

Δεν ηταν 97? Δεν ειμαι σιγουρος…

Διαφωνώ κάθερα, οριζόντια, πλάγια … :wink: Τότε δίσκοι όπως το Thelι το Dark Saga το Holy Land e.t.c. είχαν καθολική αποδοχή και ο κόσμος έλεγε ότι δεν το πίστευε που κάθε μήνα έβγαινε και ένα αριστούργημα. Τώρα από κάποιους εξυμνείται η μετριότητα γιατί απλά δεν υπάρχει κάτι καλύτερο

Πρώτον και κυριότερον:

και μετά…

Τώρα πόσα από αυτά τα είχα πάρει είδηση τότε είναι άλλο ζήτημα… : (

+μπόνους

Cheerz outlaw! : )