Μουσικές Μπουρδολογίες

Οκ ναι είμαι υπερβολικός, απλά είναι πολύ μέτριοι στα αυτιά μου. Το θέμα της tribute φάσης είναι καλό, σε ένα δίσκο και όχι τόσο φανερά. Όταν πχ στον πρόσφατο δίσκο τους σε κάθε κομμάτι περίπου έβρισκα και ένα αντίστοιχο ριφ sabbath, οκ σταματάει η διασκέδαση.

Λίγα τα λόγια σου για τους Screamo ήρωες Orchid. Μεγάλη μπαντάρα

Ετσι! Καλά για mogwai δεν ξέρω. Aλλά για Growlers τι να πεις. 1-4 διχάλα και jim morrison.

E, τωρα τι μου τον μπλεκεις τον αλλο και με ξενερωνεις. :lol:

Βασίλη ζούμε για να σ’ακούμε :lol::lol:

Όπως βλέπετε το συγκεκριμένο ποστ το τσίμπησε η Ταλιμπανική Δημοκρατία της Ελλάδος. Η πλάκα είναι ότι αυτος που εκανε το αρχικο ποστ (οχι το υπογραμμισμένο σχόλιο) παίζει σε μια τρισάθλια ποζερομπάντα, ονόματι heart attack. Μάλιστα έχει συμμετάσχει στο Rock ‘n’ Roll Children-Tribute to Dio, το 2011. Ετσι για να ξέρουμε τι κυκλοφορεί και εντός “ροκ” (καλά ροκ δεν τους λες τους παλιοποζέρες, αλλά λέμε)

Heart attack… τι λές τώρα… έβλεπα διάφορες πίπες που ποστάρει ο τραγουδιστής τους…νούμερα πραγματικά… George Drimilis απλά ψάξτε τον :lol:

JJ Cale Has Passed Away JJ Cale passed away at 8:00 pm on Friday July 26 at Scripps Hospital in La Jolla, CA. The legendary singer / songwriter had suffered a heart attack. There are no immediate plans for services. His history is well documented at JJCale.com, rosebudus.com/cale, and in the documentary, To Tulsa And Back. Donations are not needed but he was a great lover of animals so, if you like, donations can be made to your favorite local animal shelter. Πηγή: www.lifo.gr

Αλλος ενας θρυλος μας αφησε…

Ευρωπαϊκή περιοδεία Alcest/Hexvessel/The Fauns αρχές 2014. Μας διαβάζουν διοργανωταί;

ποιος τα χεζει αυτα, παλι ουλβερ. στο μεγαρο μουσικης.

σκαλωσα γερα οτι ειμαστε στο Φημες και ψαχνω λινκ ενα τεταρτο τωρα.Τρου στορι

Η εναλλαγη Witch Hunt-Vital signs στο Moving pictures παιζει να ειναι στα κορυφαια γεγονοτα της μουσικης

[B]Black Yo)))ga[/B]

Πόσες πιθανότητες υπάρχουν να είναι το Dragon’s Breath των Bathory το πιο κολασμένα επικό γαμημένο έπος στην ιστορία;
Τουλάχιστον για όσο παίζει;

αν και σε ειχα για [I]Foreverdark Woods[/I] ειμαι μαζι σου.

επισης γι’ αυτο που λεγαμε πιο πισω, [I]ΠΑΡΤΕ ΔΩ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!![/I]

Μπόρει η Lady Gaga να κάνει ό,τι κάνει και μπορεί να μην είμαι φαν της μουσικής της, αλλά η καργιόλα έχει ταλέντο και φωνάρα



αγαπαμε γκαγκα



Nεο τραγουδι απο το επερχομενο album του Andi Deris!!
[B]Andi Deris And The Bad Bankers-Blind[/B]

το έβαλες εδώ γιατί είναι μπούρδα?

Πώς τα πάτε με τη dubstep? Να ακούσω γνώμες.
Η reggae dubstep πάντως απίστευτη αρκεί να μη διαρκεί πάνω από 4 ώρες η ακρόαση της :smiley: