Μουσικές Μπουρδολογίες

Αυτό που εσύ λες προσαρμογή εγώ το θεωρώ ότι ακόμα και έτσι και σε πείσμα των καιρών συνεχίζουν να κάνουν την καύλα τους. Και ας μπαίνουν μέσα.

Η φώτο έκανε πολύ καλό γιατί κοίτα πόση ζωντάνια πήρε το Forum. Μια χαρά χρειαζόταν :stuck_out_tongue:

Τώρα για τα ευρώ χαίρομαι να τιμώ και τους εμπόρους και το εργοστάσιο (μαζί με τον καλλιτέχνη πάντα) γιατί χωρίς και αυτούς δε θα είχα (έτσι όπως θέλω) στα χέρια μου αυτό που γουστάρω.

Αυτό βασικά.

Κατα τ’άλλα η μόνη μου ένσταση ήταν στην “δηθενιά” που βγάζουν όσοι λένε “είμαι συλλέκτης, και εσύ δεν πρόκειται ποτέ να είσαι τρου φίλος της μουσικής αν δεν έχεις όλη τη δισκογραφία σου σε cd και βινύλια…” και λοιπές πίπες. Μαγκιά σου να μαζεύεις και να συλλέγεις αλλά μην νομίζεις ότι έχεις πιάσει και τον πάπα απ τ’αρχίδια επειδή ξοδεύεις τα λεφτά σου στη μουσική που ακούς. Ό,τι έχεις ακούσει εσύ από τον δίσκο έχω ακούσει και εγώ από το πισί μου.

Ρε συ ειλικρινά δε θυμάμαι τι έχει γράψει σε όλα τα τεύχη ο Χρονόπουλος. Ίσα ίσα που είπα πως καταντάει γραφικός γιατί άλλο να λες κάτι μια φορά σε κάποιο τεύχος και άλλο συνέχεια. Αλλά αυτό δεν μου στερεί το δικαίωμα να έχω παρόμοιες απόψεις.

ΥΓ Και όχι δεν τα παίρνω από το metal hammer. Για την ακρίβεια, φατσικα μόνο τον Περβανίδη έχω δει. Όλους τους άλλους και να τους έβλεπα δε θα τους αναγνώριζα. Αλλά ναι, χαίρομαι που κυκλοφορούν ακόμα το περιοδικό.

Εγώ πάλι θα σταθώ σε αυτό. Σήμερα μπορείς να κατεβάσεις όλες τις κυκλοφορίες της χρονιάς και απλά να τις ακούσεις 1-2 φορές την καθεμία (και αν). Και επειδή έχω ζήσει και την εποχή που για να ακούσω μια νέα κυκλοφορία έπρεπε να την αγοράσω κάπου καταλαβαίνω τον ρομαντικό τύπο αλλά Χρονόπουλος, ακόμα και αν γίνεται λίγο γραφικός που και που. Κάποτε αγόραζα 20-25 cd την χρονιά (νέες κυκλοφορίες) και τις μάθαινα απ’έξω (και ναι άνοιγα το βιβλιαράκι, το μύριζα κτλ κτλ :stuck_out_tongue: ). Ε σήμερα δεν αφιερώνομαι σε τόσο μεγάλο βαθμό. Δεν είναι η εποχή του mp3 που κάνει κακό, είναι η εποχή της ευκολίας. Δυστυχώς σε ένα βαθμό έχω γίνει και εγώ θύμα αυτής.

Καιρό είχε να εμφανιστεί σ’ αυτά τα μέρη κάποιος σταυροφόρος κατά των Κλεφτών Της Μουσικής Και Του Μόχθου Των Καλλιτεχνών, μάλιστα ήταν ευπρόσδεκτη (αν και κάπως κλισαρισμένη) η προσθήκη του κατακεραυνώματος των “ψευτοεπαναστατών” με φρασεολογία - σχεδόν - Χρυσής Αυγής. :thumbup:

ΑΙΜΑ-ΤΙΜΗ-ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ LP!

ΚΛΑΙΦΤΑΙΣ - ΠΡΩΔΩΤΑΙΣ - ΤΖΑΜΠΑΤΖΟΙΔΑΙΣ

ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΤΑΝΕ ΕΤΣΙ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ. ΔΕΝ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΑ 3 ΣΕΝΤΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΝΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥ.

ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΟ ΚΑΤΟ ΤΗΝ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΣΑΣ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕ ΤΖΑΜΠΑΤΖΗΣ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΡΟΕΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑ ΠΕΔΑΚΙΑ

ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΣΤΕΡΕΙΤΕ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΜΟΥ; ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΩΝ ΠΟΡΤΡΑΙΤ. ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ, ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΟΡΘΙΟΣ ΜΕ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΑ. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΚΡΑΙΕΣ ΤΖΑΜΠΑΤΖΙΔΙΚΕΣ ΤΑΣΕΙΣ, ΤΟ ΜΕΤΑΛ ΧΑΜΜΕΡ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΣΥΛΛΕΚΤΗ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ;;; ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ;;;;;;;;;;;;;;;;;;

το ψιλογαμήσατε τώρα :lol:

Γαμημένο εξ’ αρχής φοβάμαι πως.

Χαίρομαι όταν μου απαντάτε σε επιχειρήματα με λέξεις που πουλάνε στο mega channel (χρυσή αυγή, πολιτικά συμφέροντα κτλ). Εγώ το σταματάω εδώ. Τελείωσε η σταυροφορία. Σε γελοιότητες δεν αξίζει να δοθει συνέχεια.

Ακριβώς. Και μια τελευταία, ελιτίστικης (θα 'θελε) φύσης, γελοιότητα για το δρόμο.

Θεός Lajoie σατυρίζει τις ποπροκ/ιντιροκ μπάντες που βγάζουν μουσική ταμάμ για διαφημίσεις.

Εναρξη του προγραμματος του Πανου Κιαμου(!!!) υπο τους ηχους του Ytse Jam(!!!)

\μ/

Ετσι βγάλτε ολοι τον hentai που κρύβετε μεσα σας!!

Δεν εχω καταλαβει τι ειναι αυτο το θρεντ των μπουρδολογιών αφου δεν το εχω διαβασει παρα ελαχιστα κι επειδη δεν ξερω πού ειναι το Ασχετα βιντεοκλιπ, γι’ αυτο ας αναρωτηθω εδω και τωρα πώς γινεται να φτιαχνανε τετοια ασυναρτητα, ακαλαισθητα και ανουσια official music videos παλιοτερα; Ενω το τραγουδι ακουγεται δλδ., το βιντεο δε βλεπεται με τπτ.

λολ