Ποια ταινία ξαναείδατε σήμερα;

…ακόμα μία επαναληψούλα στα τρία πρώτα του Indiana Jones:):!:

…κλείνει σήμερα με την προβολή του τέταρτου Ιντιάνα Τζόουνς, η επανάληψη των τεσσάρψν ταινιών…τελικά η πιο αγαπημένη είναι η ‘‘Τελευταία Σταυροφορία’’:):!:

x1o0000:roll:

…σωστός…και τα πρώτα δύο τα σπάνε…αλλά αυτό είναι το κάτι άλλο:):!:

το αποπάνω έπος!

…εεε δεν άντεξα και το ξανάδα

The Langoniers

:):!:

Έπεσε επαναληπτική στις 2 πιο αδικημένες για μένα blockbuster-ιες του '14.

[B]The Hobbit: The Battle of the Five Armies[/B] και [B]The Hunger Games: Mockingjay Part 1[/B]. Μέτριες σχετικά κριτικές και χαμηλές βαθμολογίες σε imdb από τους φαν (σε σύγκριση πάντα και με τις προηγούμενες ταινίες των 2 franchise). Ειδικά το Hunger Games εκείνο το 6,9 μου κάνει τεράστια εντύπωση. Δηλαδή ακόμα και εκείνο το Maze Runner έχει πιάσει τόσο. Anyway για μένα αποτελούν ίσως τις καλύτερες ταινίες φαντασίας των τελευταίων ετών (βγάζουμε έξω super hero movies). Το γιατί έχουν ψιλοθαφτεί όταν βγήκαν συνεχίζει να μου προξενεί μεγάλη εντύπωση. Προσωπικά μου φάνηκαν ακόμα καλύτερες τώρα που τις ξαναείδα. Το μόνο πραγματικά κακό είναι τα κιλά που πήρα τις 2 τελευταίες μέρες που έκατσα να τις παρακολουθήσω (χοληστερίνη party).

…ότι πρέπει για την ώρα αυτό το παραμυθάκι

The Dungeons and Dragons

:):!:

^ Πρέπει να έχει αγαπηθεί ιδιαίτερα αυτή η ταινία από το κοινό, με τέτοια βαθμολογία…:stuck_out_tongue:

Εγώ ξαναείδα (ολόκληρη, αυτή τη φορά) τους Intouchables. :slight_smile:

…δεν καταλαβαίνουν την τέχνη:D :slight_smile: :!:

Lawrence of Arabia

Αυτή αν θυμάμαι καλά είναι η πρώτη ταινία που αγόρασα σε bluray. Ωστόσο μόλις σήμερα την έβαλα για πρώτη φορά. Συνολικά ήταν μόλις η τρίτη φορά που έχω δει την ταινία. Κάθε φορά μου φαίνεται και καλύτερη παρά την εξοντωτική διάρκεια της (228΄). Κατά τα άλλα δεν έχω κάτι παραπάνω να πω,old time classic αριστούργημα με την μεταφορά του σε high definition να κόβει την ανάσα. Η εικόνα είναι απλά τέλεια. Νόμιζα πως με πνίγει η σκόνη και με καίει ο ήλιος της ερήμου. Σε φάσεις μοιάζει σχεδόν 3D. Είχα την εντύπωση πως αν σηκωνόμουν από την καρέκλα θα μπορούσα να δω πίσω από τα βουνά και τους ανθρώπους. Απίστευτη λεπτομέρεια και ζωντάνια. Αν δεν υπήρχε και ο σχεδόν ανεπαίσθητος κόκκος θα ήμουν απόλυτα πεπεισμένος ότι η οθόνη μου είχε μετατραπεί σε παράθυρο.

…έπος των επών το αποπάνω:):!:


Βαριόμουν.:bye:

Hostel I II III:):!:

[B][U]Natural Born Killers[/U][/B]

Γενικα,δεν το συνηθιζω να βλεπω ταινιες για δευτερη φορα,αλλα ξαφνικα “ξεπηδηξε” στη μνημη μου μια μερα… Πανε τοσα χρονια απο τοτε που την ειδα για πρωτη φορα,αλλα ο ενθουσιασμος μου ηταν ιδιος με τοτε. Απλα, φοβερη!

Υ.Γ: ο Woody Herrelson(Mickey) “φερνει” καπως σε Ralf Scheepers οταν ηταν στους Gamma Ray,ε;;

…πο πο…πόσο καιρό είχα να δω αυτή την ταινιάρα:):!:


Ο εναλλακτικός του τίτλος Hooker’s Revenge τη περιγράφει κατάλληλα.


Και bonus αυτό γιατί I <3 Pikipikiram!

Resident Evil

:):!:


Carpenter 1986. Και ένα από τα καλύτερα του. Τόσο που ετοιμάζουν και remake με τον The Rock.


Εξαιτίας του Kung Fury αυτό. Έχει ξυλάκι και λίγη νιντζίαση. Κατά τ’άλλα αμερικάνικη τρασίλα.

…ότι πρέπει για να χαλαρώσεις τέτοια ώρα

Two Weeks Notice

:):!: