Πρόβλημα

Εσύ είπες ότι γράφεις κυρίως στο οφφ τόπικ όχι εγώ. Δε σε διώχνουμε. Να μην πρήζεις λέμε. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Ούτε είναι κανείς δικαστής εδώ. Και καλό θα ήταν εφόσον εξέφρασαν κάποιο άνθρωποι πρόβλημα ενώ δε σε ξέρουν καν στην πραγματικότητα, να σκεφτείς μήπως όντως σπαμμάρεις και ενοχλείς. Αυτό είναι όλο.

Όλα εντάξει τώρα που γύρισα σπίτι έκανα δοκιμαστικά log out και αποσυνδέθηκα κανονικά!!! Χίλια ευχαριστώ. Για καλό και για κακό monte πάντως ρίξτε μια ματιά αφού ο Ρούμης λέει ότι το 'χει πάθει κι αυτός.

Α, και να επαναφέρω το θέμα με τις εργαλειοθήκες που έχουν βελάκι (πχ η αναζήτηση) που όλα τα παραθυράκια που ανοίγουν βγαίνουν πιο δεξιά με αποτέλεσμα να μη φαίνονται καθόλου ή στην καλύτερη να φαίνονται πολύ λίγο.

Ισως γιατι το μουσικο κομματι εχει νεκρωσει τοσο, που ενοχλει και το (οποιο) σπαμ στο οφφ-τοπικ.

Ενιγουεη, ετσι κι αλλιως ημασταν παντα εχθρικο περιβαλλον προς τους νεους γιουζερς …πεσιματα, “αγαπαμε”, ελιτισμοι, ειρωνειες κτλ.

Δε με αφορα τοσο το ζητημα, νομιζω ειναι πολυ ευκολο να αποφυγεις συζητησεις που δε σε ενδιαφερουν.

Απλα, οταν θεωρεις νο λαηφερ καποιον που σπαμμαρει, το να ασχολεισαι τοσο με προβληματα μια “ιντερνετικης κοινωνιας” , ειναι καπως παρομοιο.

Το μουσικό κομμάτι έχει νεκρώσει γιατί έχουμε ξεχάσει τι πάει να πει φόρουμ (δηλαδή χώρος ανταλλαγής απόψεων) και όποτε ξεκινάει μια “καφενειακή” (χρησιμοποιώ τον όρο με την πιο θετική του έννοια) κουβέντα που ίσως έχει ένα ενδιαφέρον, πάντα θα βρεθεί ο εύθικτος, σπασαρχίδης γιούζερ που θα πει ότι “όλα γούστα είναι” και “δεν καταλαβαίνω γιατί άμα δε σας αρέσει ο δίσκος, δεν ακούτε κάτι άλλο και απλά βγάζετε χολή” κτλ.

Εκτός αν το μουσικό σέξιον είναι μόνο για να ενημερώνουμε για νέες κυκλοφορίες και συναυλίες, όποτε σε αυτήν την περίπτωση βρίσκω πως λειτουργεί μια χαρά.

προτείνω να φάει μπαν η συγκεκριμένη και να επιστρέψει η Αρέλδια. <3

κάθε φορά που μπαίνω στο φόρουμ και μπαίνω σε κάποιο τόπικ μου βγάζει οτι "κάτι πήγε στραβά’ και ότι υπήρξε προβλημα κατά την εμφάνιση της ιστοσελίδας.Μόνο αν το ανοίξω σε καινούρια καρτέλα δεν το βγάζει.

Παρουσιάζεται και σε κάποιον άλλο αυτό το πρόβλημα;

Το πρόβλημα με το Logout εντοπίστηκε και κοιτάμε να διορθωθεί. Εγκαταστήσαμε ένα νέο μηχανισμό caching για γρηγορότερο φόρτωμα των σελίδων, οπότε μέχρι να σεταριστεί πλήρως μπορεί να υπάρχουν κάποια θεματάκια. Sorry για την ταλαιπωρία.

Με αυτό θα γίνει κάτι;

σε μένα όχι, βασικά σε εμένα ούτε αυτό με το log out δεν μου παρουσίασε. Το πρόβλημα είναι σε μένα (και σε άλλους όπως έχω καταλάβει) με τα μενού στα βελάκια.

Στο Quick Links πανω δεξια οταν το παταω εχω ενα θεματακι. Δεν εμφανιζεται ολοκληρο το μενου.

Καπως σχετιζεται με την αναλυση. Απ΄οτι παρατηρησα, σε αναλυσεις 1920x1080 καποια υπομενου δεν εμφανιζονται καθολου και καποια εμφανιζονται σε λαθος θεση. Οσο χαμηλωνεις την αναλυση της οθονης ωστοσο, εμφανιζεται και μεγαλυτερο μερος του μενου Quick Links πχ. Οπως επισης αμα πατησεις Restore Down στον browser, το υπομενου θα εμφανιστει κανονικα.

Πχ εδω εχω πατησει το μενου Community, και το υπομενου του βγαινει σε αλλο σημειο, κατω απο το search.

Το εχετε κοιταξει καθολου το θεμα ή μπα?

Oμάδες ειδικών έχουν φάει τα βράδια τους κοιτώντας το.

Εάν σβήσετε cookies/cache του Rocking.gr από τις ρυθμίσεις του browser σας, πρέπει να λειτουργεί κανονικά το logout.

Στο Quick Links πανω δεξια οταν το παταω εχω ενα θεματακι. Δεν εμφανιζεται ολοκληρο το μενου.

Όντως υπάρχει πρόβλημα εδώ και παρότι έχουν αφιερωθεί ώρες στο tracking του (δεν είναι το ίδιο εύκολο να λύνεις θέματα σε “ξένο” κώδικα – vBulletin), σε λίγες μέρες που θα βγει στον αέρα η νέα μορφή του forum θα έχει διορθωθεί.

Τώρα διάβασα το θέμα με τη ναντια…
Εφυγε η ναντια ακόμη; Αν την προλάβουμε, να την παλουκωσουμε σε κοινή θέα, να βάλουμε φωτιά και να σκορπισουμε τις στάχτες στο Σύνταγμα, ώστε να αποκατασταθεί η ισορροπία του φόρουμ…
Αστείο… Κανείς δεν συμφωνεί πάντα με κάποιον άλλον, λογικό ειναι. Ούτε εμενα μου αρέσει ότι διαβάζω απο κάποιους, κυρίως το στυλ τους, απέλαση και σε αυτούς. Σορυ δεν τους δίνω σημασία και καθαρίζω. Πιο σορυ αλλά εδώ διακρίνω λίγη εμπάθεια.

ποιο θεμα?

…έλα ντε ποιο θέμα;

τωρα καταλαβα το …θεμα

εφοσον η Ναντια δεν…τρολαρει και δεν ποσταρει για να σπασει αρχιδια,εχει καθε δικαιωμα να γραφει οτι γουσταρει.

Αλλα και εσυ Ναντια μη το παρακανεις με τα οφφ-τοπικ τα παιδια εχουν δικιο.Σε καθε φορουμ σκοπος ειναι με τα λογια σου να παραμενεις στο περιεχομενο του τιτλου.Δε λεω καμια φορα θα ξεφυγεις αλλα… με μετρο.

Mε αυτό το logout τι θα γίνει? Να φωνάξω τον κομπιουτερά της δουλειάς? Τσάμπα θα το φτιάξει. Άντε το πολύ να ζητήσει καμιά τυρόπιτα.

Ώπα άμα παίζει και τυρόπιτα το κάνω κι εγώ :stuck_out_tongue:

Αυτο με το logout μια συμβαινει-μια οχι.Σημερα παρατηρησα και αυτο.
Δεν φαινεται στο πλαι το submenu για τις ειδοποιησεις.