Πρόβλημα

πολύ ωραία,δεν μπορώ να δώ τις απαντήσεις…

Jquery Problem =>
Failed to load resource: net::ERR_BLOCKED_BY_CLIENT - http://www.rocking.gr/js/jquery.dfp.min.js
which causes this error
Uncaught TypeError: $.dfp is not a function &

Fira Sans είναι η γραμματοσειρά; Αν ναι τότε αυτό είναι το πρόβλημα. Chrome δεν την αναγνωρίζει. Κάπου στον έλεγχο της σελίδας βγάζει μια επιλογή και μόλις ξεκλικάρω την γραμματοσειρά τα εμφανίζει κανονικά. Το πρόβλημα είναι πως δεν ξέρω πως να διατηρήσω την επιλόγή αφού είμαι noob σε κάτι τέτοια και σε κάθε επαναφόρτωση της σελίδας γυρνάει στο απόλυτο λευκό.

Γενικά όταν τελειώσει η όλη ανανέωση (και στο site και στο forum) ας γίνει μία ενημέρωση, μην γκρινιάζουμε τζάμπα μέχρι τότε. Π.χ. και σε μένα τα γράμματα δε φαίνονται σωστά (“τρώγονται” στο πάνω μέρος), αλλά λογικά δεν έχουν τελειώσει ακόμα οι διεργασίες, ε;

Πάντως για mozilla διορθώνεται το πρόβλημα.

Εργαλειά–>Επιλογές–>Περιεχόμενο–>Γραμματοσειρές–>Για προχωρημένους–> ξεκλικάρεις την επιλογή “Οι ιστοσελίδες να χρησιμοποιούν τις δικές τους γραμματοσειρές” και όλα οκ. Δυστυχώς δεν έχει ανάλογη επιλογή στο Chrome.

Με Chrome εμένα τρέχει μια χαρά το σαιτ/φόρουμ πάντως.

Και εγω δεν εχω καποιο προβλημα, απλα η γραμματοσειρα ειναι λιγο περιεργη / αχνή .

Δίκιο έχεις, η μαλακία είναι ότι μετά αλλάζουν οι γραμματοσειρές σε όλα τα site γενικά. :frowning:

οι υπόλοιποι όμως έχουμε θέμα.ψάξτο.

Τι να ψάξω ακριβώς;

Για την χαμένη ατλαντίδα, κάπου εδώ γύρω θα είναι.

Έκανα μια μικρή πρόοδο στο chrome.

Κατεβάζετε εδώ το αρχείο

http://www.fontsquirrel.com/fonts/fira-sans

όλα τα αρχεία χύμα στον φάκελο windows–>fonds

από την λευκή σελίδα πήγα σε αυτό

Δυστυχώς όι περισσότεροι τίτλοι από τα threads και πάλι δεν φαίνονται αλλά μέσα τα ποστ φαίνονται κανονικά.

Για το debugging παίρνουμε μέρος από τον μισθό του admin;

Sent from my D5803 using Tapatalk

Εγώ πάντως θέλω ποσοστά :stuck_out_tongue:

Τελικά δεν φαίνονται όλα καλά. Δεν είναι μόνο οι τίτλοι των περισσότερων thread (βασικά δεν φαίνονται οι τίτλοι όσων thread έχουν νέες απαντήσεις) αλλά δεν φαίνονται και τα ονόματα των users.

Που θα πάει θα τα βρούμε και αυτά :stuck_out_tongue:

Καλυτερα που δεν δουλευει το forum. Εξαλου οι αποψεις κ τα μηνυματα ειναι για τον πουτσο, ειδικα τα δικα μου.

Με το Internet Explorer φαίνονται κανονικά, με Chrome κάνενα κείμενο δέν φαίνεται σε φόρουμ και σάιτ, η κατάσταση είναι μόνιμη ή δουλεύουμε πάνω σε λύση?

Μία η ΝΔ και δεύτερο το rocking.gr, νιώθω την ζωή μου να χάνεται.

Σοβαρά τώρα. Από Chrome δεν φαίνεται κανένα γράμμα. Είναι εντελώς προβληματικό. Κι εγώ από explorer μπήκα (ωιμέ). Αναμένουμε την επιδιόρθωση και σας εμπιστευόμαστε.

[SIZE=1][/SIZE]κι εγώ έχω chrome αλλά δεν έχω πρόβλημα με την εμφάνιση των γραμμάτων αλλά με αυτή των εικονιδίων :stuck_out_tongue: <<–μόνο αυτό που βγάζει γλώσσα μου εμφανίζεται σωστά.

[SIZE=1]Υ.Γ τον τρελάναμε τον admin…[/SIZE]:stuck_out_tongue:

Ok, το πρόβλημα με την γραμματοσειρα παρουσιάζεται μόνο στο forum ή και στο υπόλοιπο site;
Γιατί παντού η ίδια χρησιμοποιείται.

Όλο το site. Και με ένα μικρό search που έκανα στο internet είδα πως γενικά ο Chrome έχει θέμα με fira sans γραμματοσειρά.

font changer προς το παρόν