Πρόβλημα

επιτέλους κάτι που λειτουργεί :smiley:

Για δοκιμάστε να κάνετε 2-3 refresh στην [B]κεντρική σελίδα[/B] του site, [U]όχι του forum[/U], και δείτε αν υπάρχει ακόμα το πρόβλημα.

Αν εξακολουθεί, θα αλλάξουμε τη γραμματοσειρά.

(Η αλλαγή έχει γίνει προσωρινά στο υπόλοιπο site, όχι στο forum).

Για δοκιμάστε να κάνετε 2-3 refresh στην [B]κεντρική σελίδα[/B] του site, [U]όχι του forum[/U], και δείτε αν υπάρχει ακόμα το πρόβλημα.

Αν εξακολουθεί, θα αλλάξουμε τη γραμματοσειρά.

(Η αλλαγή έχει γίνει προσωρινά στο υπόλοιπο site, όχι στο forum).

Η αρχική λειτουργεί το forum όχι. (εννοείται απενεργοποίησα την παραπάνω επέκταση για το δω).

Τώρα πρέπει να λειτουργεί σωστά και στο forum.

yeap… τουλάχιστον σε εμένα και χωρίς την επέκταση.

Σε μένα πάλι όχι, μόνο στα quotes φαίνεται σωστά.

Το “πρόβλημα” δεν είναι ότι δεν “λειτουργεί σωστά”, δεν τρώει γράμματα ορ σμθ, απλά είναι πολύ αχνή και σε ποστς σεντόνια όπως πχ τα σημερινά στο star wars thread* σου βγαίνουν τα μάτια για να τα διαβάσεις και προσωπικά τα προσπερνάω, δεν ξέρω αν ενοχλεί και άλλους αυτό το πράγμα ή είμαι μόνο εγώ ο γεροπερίεργος =/

*

Είναι εύκολο ένα printscreen;

Το έκανα πριν δω το ποστ, τώρα κάθομαι και κοιτάω την οθόνη και δεν καταλαβαίνω πραγματικά αν η τωρινή γραμματοσειρά είναι η ίδια που είχε το φόρουμ την πρώτη μέρα μετά την ανανέωση ή άλλαξε και απλά έχω συνηθίσει την πιο παλιά…

Ας πει και κανένας άλλος από αυτούς που είχαν παραπονεθεί για το ίδιο θέμα, να δω μήπως έχω εγώ το πρόβλημα :frowning:

Εμένα τώρα είναι ΟΚ η γραμματοσειρά, δεν “τρώγονται” τα γράμματα στο πάνω μέρος.

Να ρωτήσω κάτι, στο site έχει τελειώσει η ανανέωση; Γιατί γενικά νομίζω είναι πιο δύσχρηστο τώρα. Π.χ. παλιότερα ήταν πολύ βοηθητικό που τις κριτικές μπορούσες να τις δεις αλφαβητικά, τώρα αυτό δεν υπάρχει αν δεν κάνω λάθος.

Σε μένα έχει αλφαβητική αναζήτηση =/

Ναι όντως, μαλακία έγραψα. Υπάρχει, αλλά μου φαίνεται ότι έχει προβλήματα. Τι εννοώ:

Παλιότερα π.χ. πάταγες πάνω στο “D” και στα έβγαζε μετά αλφαβητικά σε λίστα κι εσύ scroll-αρες προς τα κάτω.

Τώρα αν πατήσω πάνω στο “D” μου τα βγάζει με χρονολογική σειρά. Δηλαδή πρώτα τον David Bowie, μετά Damian Wilsin κλπ. Όχι σε αλφαβητική σειρά.

Υπάρχει μήπως κάποια επιλογή να γίνεται αλφαβητικά και [I]αφότου[/I] κλικάρεις ένα γράμμα;

Μάλλον διορθώθηκε η κατάσταση.

Μια χαρα δουλευεις σε μενα πλεον.

Σε μένα από σήμερα το site λειτουργεί κανονικότατα στον Chrome.

Προφανώς δεν αμφέβαλλα στιγμή ότι θα το φτιάξατε, καθώς γενικά είστε τέλειοι. Άντε καλορίζικο!

Μεγάλη ευανάγνωστη γραμματοσειρά μέσα στα threads, μπράβο καλή δουλειά

Εμενα παλι τα αρθρα μου βγαινουν ετσι στο Chrome:

http://tinypic.com/r/4gorro/9

Υπήρξε κάποια αλλαγή στο χρονικό όριο που περνάει για να γίνει αυτόματο log out; Το παρατήρησα σήμερα ότι λίγο να ξεχαστώ με πετάει αμέσως, ενώ παλιότερα όχι.

Τελικά υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που έγινε το παραπάνω; Αν όχι, υπάρχει περίπτωση να διορθωθεί; Είναι αρκετά δύσχρηστο για όσους δεν είναι μόνιμα log-αρισμένοι.

Καλησπέρα.

Ανέκαθεν ήταν 10 λεπτά η διάρκεια. Είσαι από κοινόχρηστο υπολογιστή (πχ στη δουλειά) και δεν μπορείς να επιλέξεις το “Remember me” ή μέσω private browsing;

Το αλλάξαμε σε 20 λεπτά, αν αυτό βοηθάει καθόλου.