ΗΓΓΙΚΕΝ Η ΩΡΑ

έχετε δίκιο,άλλος κόσμος οι bathory με τους manowar. το blood of my enemies δεν το έχει ακούσει ο q ποτέ :lol::lol::lol:

η αλη8εια ειναι οτι δεν το ειδα αυτο.

χορσετ στο τετραγωνο :!:

Επειδή αυτή η παπαριά με τα γούνινα είναι πιο γραφική και από την ίδια τη φωτογραφία των Manowar με αυτά να πούμε ότι σε κάποια θέματα ή δέχεσαι όλες τις περιπτώσεις ή καμιά. Δεν έχετε βαρεθεί τόσα χρόνια να πετάτε σα σφηνόπουτσα αυτή τη μαλακία και από την άλλη με αυτό

http://www.youtube.com/watch?v=i0_THrxYs1w

ή με αυτό

να μην έχετε κανένα πρόβλημα?

χέστε μας με τα γούνινα.

Να σαι καλά.

Μόνο που σου εξήγησα ήδη ποιό είναι το πρόβλημα: ότι ο “σατιρικός” τρόπος με τον οποίο μιλάς για τους Manowar έχει γίνει απλά το πιο αφόρητο κλισέ γύρω απ’ αυτή τη μπάντα εδώ και πολλά χρόνια (simply: not fuckin funny anymore), και δεν ξέρω, τί να πω, είπα να βοηθήσω λίγο να γίνει πιο ουσιαστική η κουβέντα, να μιλήσουμε καμιά φορά και για μουσική εκτός από γούνινα σώβρακα (το ότι δημοσίως τα έχει βάλει και o Quorthon, btw, όπως σωστά επισημαίνει ο Τραμπάκουλας, εξακολουθεί να περνάει στο ντούκου, αντίθετα από τους Manowar, αλλά τέλος πάντων). Όσο για το ότι οι Bathory παίζανε λέει σε διαφορετικό είδος από τους Manowar, αυτό πραγματικά δεν αξίζει να σχολιαστεί σαν επιχείρημα. Τόσο άκυρο είναι. Anyway. Καλή καρδιά.

Με το συμπάθειο και χωρίς παρεξήγηση αγαπητέ ΝίκοΜαλκ, η υπογραφή σου λέει “Live In a HxC way…!!!” = end of discussion. :slight_smile: Σε βάζω στην ίδια κατηγορία με τον Τζιμ: καλός, φιλότιμος, ίσως και ανοιχτόμυαλος ακροατής, για να του αρέσουν οι Bathory, αλλά απλά άσχετος με το είδος. Σόρι.

[I]Αν ήταν λογοτεχνία, θα’λεγα οι μεν Manowar ταυτίζονται περισσότερο με…ήρωες τύπου Conan ο βάρβαρος και υπερήρωες του Ρόμπερτ Χάουαρντ και Ε.Ρ.Μπάροουζ - ενώ οι δε Bathory περισσότερο “βλέπουν” Beowolf, Τυρ, Οντιν και λοιπά…[/I]

Αλλά κιόλας βαρέθηκα να παρακολουθώ το παιχνίδι. [B]Κοντεύω να βάλω κι εγώ τα…κλάματα[/B]! :lol:

Άν εσύ Gracchus λες ότι είμαι άσχετος με το θέμα θα είμαι δεν μπορεί… Κι ας έχω ακούσει τόσες μπάντες του ίδιου χώρου. Δε θα κάτσω να σου αλλάξω γνώμη - έχω κ σοβαρότερα πράγματα να κάνω.

παρακαλω οποιος θελει να μιλησει για μπρατσα με λαδια να ανοιξει δικο του τοπικ. αυτο εδω ειναι μονο για γουνινα βρακια (αποτι φαινεται…)

Fair enough :stuck_out_tongue:

Αν δε βαριέσαι όμως, κάνε τον κόπο να γράψεις και δυο πράγματα, να καταλάβω γιατί είναι τόσο μαλακία αυτό που έγραψα.

τέλος και τα γούνινα και τα δερμάτινα, πλέον βγαίνουν με outfit μισθοφόρου. τους φάγατε :frowning:

[B]Καλά ντε εκνευρίστηκες…[/B]

Πράγματι, περισσότερο ακούω χαρντκοριές, αλλά και έπικ μέταλ έχω στη δισκοθήκη μου: ναι ναι και Μάνουγουορ και Μπάθορυ. Απλά δεν τα’χω λιώσει. Μάλιστα, αποτέλεσαν από τα πρώτα μου μέταλ σιντί ([I]τι φαντάστηκες- κανά πιτσιρικάς είμαι[/I]; )

[B]Και εδώ σταματώ [/B][B][SIZE=“4”]Off![/SIZE][/B][-X

ο αμποάγκουε είναι?

τσακάλι μου

Όχι βρε Νίκο, ούτε για πιτσιρικά σε πέρασα, ούτε εκνευρίστηκα (αλήθεια!) Απλά λέω το ίδιο πράγμα που λες κι εσύ ουσιαστικά: ότι πέρα από 1-2 ακούσματα στο χώρο απλά δε θα μπορούσες να ισχυριστείς ότι τον κατέχεις σαν χώρο. Το ίδιο θα έλεγα κι εγώ σχετικά με το hardcore. Με γοητεύει σαν μουσικό είδος και έχω ορισμένες αδυναμίες από κει μέσα, αλλά ποτέ δεν έχω κάτσει να ασχοληθώ σοβαρά. Δε θα ήταν λίγο άκυρο να παριστάνω ότι έχω άποψη;

Εύκολα θα σατίριζα πάντως και τους Virgin Steele για τα λεοπάρ που φοράνε στη φωτό που ποσταρίστηκε πιό πριν ή (αντίστοιχα) δε θα χα κανένα πρόβλημα άν κάποιος τους κοροϊδευε γι αυτό παρόλο που μ’αρέσουν (μουσικά). Δεν έχω τέτοια κολλήματα στον εγκέφαλο. Διαφέρει βέβαια με το να με βρίσει κανείς κατά πρόσωπο. Όπου και πάλι δεν απαντάω με βρισιές (συνήθως).

Edit: Όλοι έχουν άποψη και δικαιούνται να έχουν για όλα τα είδη που έχουν ασχοληθεί ν’ακούσουν, άλλος περισσότερο άλλος λιγότερο φίλε Gracchus. Άν εσύ και καλά αφαιρείς τη γνώμη από τον άλλον επειδή ακούει περισσότερο hardcore ή από μένα που ακούω (έστω) μερικές epic μπάντες , να κοιτάξεις να αντιμετωπίσεις πρώτα τα θέματά σου και μετά να συζητήσεις. That’s all.

αντιμετώπισε τους εσωτερικούς σου δαίμονες γράκχε :stuck_out_tongue:

Εσύ τώρα συμμαχείς φίλε elric με το φίλο Γράκχο ενάντια στον κοινό εχθρό σωστά; Έξυπνος τρόπος να το βλέπεις. Ε ναι αν σου θίξουν τους Manowar λογικό είναι… :wink:

δεν μπορεις να αφαιρεσεις μεν την αποψη απο καποιον, ουτε φυσικα να του απαγορεψεις να την πει, αλλα αν σου πει ο αλλος οτι λες πιπες αν εισαι ασχετος, ε δεν θα φταιει αυτος, και ουτε πρεπει και να θιχτεις. και εγω ακουω 5-10 μπαντες ολες κιολες απο black metal, αλλα αποψη ολοκληρωμενη δεν εχω. και αν μου πει καποιος πιο εμπειρος οτι ακου να δεις, αυτο που λες δεν ισχυει, θα τον ακουσω…

Ακούω όλες τις απόψεις γενικά. Δεν είμαι προκατειλημμένος. Το θέμα όμως είναι πως ποτέ δεν έθιξα θέματα προσφοράς των Manowar στο χώρο π.χ. ή οτιδήποτε για να μου πει κανείς ότι είμαι άσχετος. Ακόμα κ εσύ που ακούς 5 black metal μπάντες μπορεί να μη σ’αρέσει ένα μεγαθήριο του χώρου. Άν ακούσεις άλλες 100 μπορεί πάλι να μη σ’αρέσει το συγκεκριμένο μεγαθήριο. Τότε όμως είσαι πιό έμπειρος κ έχεις πιό γαμάτη άποψη; Και αυτό σε σχέση με το ότι δε σ’άρεσε εκείνη η μπάντα σε τί επηρεάζει τη συγκεκριμένη άποψή σου π.χ. ;

Γάμησέ τα. Έχω “θέματα”. :?

Τζιμ, δεν ξέρω, εγώ τόσην ώρα έχω την εντύπωση ότι αυτό κάνω: συζητάω. Αντίθετα, πρέπει να παρατηρήσω ότι αυτό που κάνεις εσύ τόσην ώρα είναι περισσότερο να αποφεύγεις να απαντάς σε ερωτήσεις που σου απευθύνονται, να παίρνεις αμυντική στάση και βασικά να τσακώνεσαι με όλους τους υπόλοιπους. Εγώ να σου πω την αλήθεια δε νιώθω ότι τσακώνομαι με κάποιον αυτή τη στιγμή. Ξέρω τί σου λέω γιατί παίζει να είμαι από τους χρήστες που έχουν τσακωθεί τις περισσότερες φορές με άλλους χρήστες. Μπορώ να διακρίνω τη διαφορά. Στο ψητό λοιπόν, μπορεί να φαίνομαι απόλυτος μ’ αυτά που γράφω και καταλαβαίνω γιατί, έχουμε θεοποιήσει όλον αυτόν τον υποκειμενισμό του τύπου “οκ γούστα είναι αυτά” και “οκ άποψή σου, διαφωνούμε, τέλος η συζήτηση”. Αλλά επιμένω στην άποψή μου. Κατά τον ίδιο τρόπο που αποφεύγω να μιλήσω με ισοπεδωτικό ύφος για μουσικές τις οποίες - δεδομένα - δεν κατέχω, περιμένω κι από τους φίλους μας που δεν κατέχουν τις μουσικές που κατέχουμε εμείς να κρατήσουν ανάλογη στάση, κι όταν αυτό δε συμβαίνει, αυτό που εντοπίζω είναι αλαζονεία, ημιμάθεια και περαστική διάθεση. Εκεί είναι η ουσία. Υπάρχει κάτι το τραγικά ημιμαθές και τουριστικό να λες “έχω ακούσει πέντε έπικ μπάντες στη ζωή μου και είμαι της άποψης ότι οι Manowar δεν είναι γνήσια έπικ”. Δεν μπορείς να περιμένεις να σε πάρουν στα σοβαρά αυτοί που πραγματικά ασχολούνται με το είδος.