Τζήμερος

Αν το έπαιζε και λίγο χριστιανοταλιμπάν θα έμπαινε…

Έχει το απάνθρωπο του νεοφιλελέ, του λείπει η κυρπαντελίαση για να τον ψηφίσει ο Έλλην πατριώτης.

1 Like

που το ξεθαψατε το θεμα ρε , χα χα χα.
Για οσους δεν εχουν ιδεα ποιος ειναι ο Τζημερος ή κρινουν απο μισο-ειδησεις και αποψεις του ξαδερφου του κουμπαρου τους, προκειται για τον πιο τσεκουρατο και “take it or leave it” πολιτικο που εχει υπαρξει στην μεταπολιτευση και ας μην μπηκε βουλη (παραλιγο το 2012 με 2,5%). Και φυσικα δεν μπηκε γιατι δεν συμβιβαστηκε με την βρωμια των ΜΜΕ κ.α. ωστε να παρει και αυτος στασίδι όπως εκαναν καποιοι αλλοι που μπορούσαν …
Ασχετως αν συμφωνει κάποιος με τις θεσεις του ή όχι, ειναι οτι πιο straight στην πολιτική σκηνή και δεν εχει αλλάξει ουτε τελεία απο την ρητορικη του απο το 2012… Μόνο αν τον ακουσεις εστω και μια φορά θα καταλάβετε για τι πραγμα μιλάμε.

Άγαλμα εδώ και τώρα, μην τυχόν οι μελλοντικές γενιές δε μάθουν ποτέ για τον πιο τσεκουράτο ασυμβίβαστο και τεκιτορληβιτ πολιτικό και μείνουν σε μισο-ειδήσεις και απόψεις του ξαδέρφου του κουμπάρου τους.

image

4 Likes

Από τους θλιβερότερους.

9 Likes

Υοung atlas ωραια αυτα που παρεθεσες , πρεπει να σχολιασω κάτι ? Γιατι και γω καπως ετσι τα αντιλαμβανομαι τα γεγονοτα που αναφέρει, αν δεν σε πειράζει βεβαιά που (προφανώς) διαφωνουν οι οπτικες μας γωνίες…
Να σε ενημερωσω επισης οτι έχει την ίδια σχέση με την ΧΑ οσο ο Κιμ με την Δημοκρατια…
Επίσης δεν εχω χρόνο να κατσω μεσω αντιπαραθεσεων να πεισω τον οποιονδηποτε για την αρτιότητα του συγκεκριμενου, ουτε μισθο παίρνω απο αυτον για να το κάνω , ουτε συγγενης μου ειναι.
Απλά ειναι η απολυτη εκπροσωπηση της (ωμης) κοινης λογικής η οποία φαντάζει σκληρη πολλες φορές αλλα ειναι η πραγματικότητα δυστυχως…

Χρονο δεν έχεις να αντιπαρατεθεις αλλα εχεις χρονο να διαβάζεις αυτόν τον πουτανας γιο. Ντροπή να μας παίρνουν το οξυγόνο “ανθρωποι” σαν εσάς. Φαντάζομαι και συ δεν είσαι φασίστας αλλα …

7 Likes

Εξοστρακίστηκε η σφαίρα?

7 Likes

Αυτή είναι η ωμή αλήθεια τι δεν καταλαβαίνεις???

Ναι, το είπε και ο Κούγιας.

4 Likes

Ο λόγος που ακόμα ασχολούμαστε με τα σκατά;

2 Likes

διαβάζω οτιδήποτε και απο οπουδήποτε ιντριγκάρει το μυαλό μου το οποιο προσπαθω να κραταώ ανοικτό .
Εσυ συνεχιζε να βριζεις οτι δεν αποθεώνει Τσε και Μαρξ και να διαβαζεις οτι σου πασαρει το indymedia… Ουγκ…

οχι, εγω πιστευω ότι το πιο πιθανο ειναι οτι τον δολοφονησε εν ψυχρω. Αλλάζει κάτι όμως ή χάνουμε την ουσια ? Ηρωας δεν ηταν ο πιτσιρικας αλλά θυμα ενός ηλίθιου μπάτσου, τα υπολοιπα που αναφερει ο Τζημερος ισχυουν κατ’εμε…

Περίεργο, αν δούμε την ωμή πραγματικότητα έχουν περάσει 12 χρόνια, ο δολοφόνος έχει καταδικαστεί για την εν ψυχρώ δολοφονία αλλά εσύ δίνεις αβεβαιότητα. Τι λέει η κοινή λογική σου εδώ πέρα?

3 Likes

Ο Τζήμερος είναι αυτός ο αιώνιος φοιτητής που στο πλαίσιο της ανανέωσης έκανε συμμαχία με τον Μάνο ;;;;;;;;; Ο καλός αυτός ανθρωπάκος ;;;;; Ψυχούλα…

1 Like

εσυ ασπαζεσε παντα 100% τις αποφασεις δικαστηριων ? Εμενα γιατι μου φαινεται οτι όπως και η υπολοιπη μάζα, χρησιμοποιειτε την δικαιοσυνη κατα το δοκουν ?
Εγραψα ξεκαθαρα οτι , ασχετως δικαστηριου και κρινοντας απο αυτα που εχω διαβασει και ψάξει, προφανώς τον δολοφονησε εν ψυχρω, ειναι κάτι που σου χαλάει το αφήγημα μάλλον, ε?

Το ότι ο Τζήμερος δεν το πιστεύει, σε ενοχλεί καθόλου;

2 Likes

πραγματικά το ρωτας αυτο ή τρολαρεις? Εχει ουσιωδη σημασία ? Η αληθεια είναι ότι διαφωνώ και με την γραμματοσειρά που χρησιμοποιεί στις ανακοινώσεις του, άρα ίσως δεν με καλύπει τελικά…

Πραγματικά το ρωτάω, ναι.

2 Likes

οχι, δεν με ενοχλεί γιατί το κυρίως θέμα είναι η βλακώδης σύγχρονη ηρωοποίηση θυμάτων που έπεσαν απο στοχευμένες, έστω, δολοφονικές ενέργειες…
Τους 2 της ΧΑ που δολοφόνησε εντελώς “δημοκρατικά” η φασιστερά όμως ως αντίποινα στον Φυσσα, λαμβάνοντας υποψη τις ίδιες συνθηκες κτλ θα έπρεπε να τους κάνουμε και αυτους άγαλμα ή να δωσουμε το ονομα τους σε δρόμους όπως έκαναν με τους άλλους “ήρωες” που τυχαίνουν φυσικά άλλης αντιμετώπισης λόγω “αριστεροσύνης” βεβαιως βεβαίως…
Επομένως φίλε, μένω στην ουσία και στις θεσεις του συνολικά. Μεινετε εσεις στο πτυχιο που δεν πήρε επειδη παράτησε την ΑΣΟΕ…

1 Like

DnLD

13 Likes