Τζίμης Πανούσης

δεν ξέρουμε τι τους είπαν…
εσύ πιστεύεις οτι δεν τους είπαν να σταματήσουν?

doyble post αλλά τώρα το είδα…

Συνέντευξη του Τζίμη Πανούση
[B]“Ο Γιώργος είναι αναρχικός γιατί διαλύει το κράτος”[/B]

έχει και την συνέντευξη σε βίντεο…

http://www.protothema.gr/life-style/Gossip/article/?aid=97971

Ενταξει ρε παιδια γιατι σας φαινεται παραξενο? Ολοι τους ειναι μερος του συστηματος. Ο Πανουσης, Λαζοπουλος κλπ. ακομα και ο Νταλαρας και ο Παπακωνσταντινου. Αλλοι το παιζουν αναρχικοι, αλλοι ακροδεξιοι, αλλοι δεξιοι, αριστεροι και κομουνιστες και παει λεγοντας. Ολοι για την κονομα ειναι. Εσεις πιστευετε οτι πραγματικα υπαρχουν καλλιτεχνες αγωνιστες με την σωστη εννοια του ορου? Κανενας. Μην πιστευετε κανεναν και να εμπιστευεστε μονο τον εαυτο σας και αυτους που πραγματικα σας αγαπουν και νοιαζονται για εσας.

Ολοι αυτοι εχουν το πεπλο της υποκρισιας οταν προκειται για χρηματα και φορανε τις μασκες (πολλων και διαφορων εκφρασεων οπως τους βολευει) ενα θεατρο του παραλογου δηλαδη της μασας και της βολεψης. Περα απο τον εαυτο σας κανενας δεν ειναι καλυτερος. Ολοι αυτοι που το παιζουν και καλα μαχητες της αληθειας και του δικαιου και ‘‘καλα εναντια στο συστημα’’ θελουν δεν θελουν ΕΙΝΑΙ μερος του συστηματος και ειναι υποκριτες γαματα με μεγαλα γραμματα. In god we trust (χρημα δηλαδη).

Οπως λεει και το τραγουδι στο Ρεμπετικο του Ξαρχακου - Γκατσου:

Tα ψευτικα τα λογια τα μεγαλα, μου τα 'πες με το πρωτο σου το γαλα…

για αρχή δεν θυμάμαι ο πανουσης να εχει πει οτι είναι αγωνιστής…
εχει πει κάμποσες φορές οτι είναι δουλειά…

και για συνεχεία, τον καλλιτέχνη δεν τον θες να βγει με την τσουγκράνα στο δρόμο και να αρματωθεί…τον θες να σου ξύσει λίγο το μυαλό και ότι άλλο έχεις…(μην πάει το μυαλό σας στο πονηρό…καρδιά ψυχή και τα λοιπά εννοώ…)

Δεν εχει πει οτι ειναι αλλα το παιζει ομως. ‘‘Αγωνιστες’’ εννοω αυτους και καλα που ειναι εναντια στο συστημα κλπ. Που το χλεβαζουν και το σατυριζουν. Αλλα στην τελικη ενα ειναι με το συστημα. Γιατι ετσι τους βολευει. Καλοπερνανε και καλα κανουν, αφου τους περναει. Δουλεια ειναι και θα συμφωνησω απολυτα. Στη πραγματικοτητα δεν τον κατηγορω. Και μενα πολλα απο αυτα που λεει συμφωνω και μου αρεσει και πραγματικα γελαω (εχει πολυ χιουμορ). Καλυτερα αυτος να τα λεει παρα κατι αλλοι. Αυτος ειναι ισως ο λιγοτερο μαιμου.

δεν γίνεται να μην ανακατευτείς με το σύστημα…
από την στιμγη που πρέπει να βγάλεις άδειες(που οπως λέει και πανουσης σκατά άδειες, με προσωρινές την βγάζει το μαγαζί), να έχεις μια συνεχή παρουσία, να είσαι επαγγελματίας, δεν γίνεται όσο και να το θέλουμε…

τουλάχιστον γελάς με κατι κάλο…ο πανουσης χειρίζεται πολύ καλά την γλώσσα και δεν ειναι επίπεδου σεφερλη…

μια που είναι και μέρες…

[B]Τζίμης Πανούσης-Δεν έχετε βάλει σημαία κυρία μου…Τηλ.Φάρσα[/B]

Ο πανούσης ειναι απόγονος του Σουρή και του αρχαίου αντιεξουσιατή σάτυρου Αριστοφάνη
Ειναι ο μόνος(όπως και ο Νίκος Καλογερόπουλος) που κάνει ΣΑΤΥΡΑ σοβαρή σε αυτή την χώρα που νομίζουν ότι σάτυρα κάνει ο τσου-ρε λακης λαζόπουλος :stuck_out_tongue:

Άνθρωπέ μου όπως τα λες είναι.

http://www.radio9.gr/Media.aspx?a_id=1338&item=3472&prodId=4&prodId=4

φοβερη φαρσα στο 16:40

[B]τζίμης Πανούσης για το Ίντερνετ και το Παιδί του Μ@λ@κ@ [/B]

microsoft ρε μαλάκες…

:lol::lol:…όλα τα κλιπάκια απαυτή τη παράσταση, είναι γαμάτα…ξανάνιωσε ο Τζιμάκος:):!:

το Παιδί του Σωλήνα είναι χαλαρά το τραγούδι της ημέρας ε, με το έκτρωμα που ανακοίνωσαν ως κυβέρνηση.

Δυστυχώς, το κόμμα προβλέπω να κάνει περικοπές ακόμα και στο “κρατικό οξυγόνο” (αντί για τρεις μήνες το χρόνο, το βλέπω να μειώνεται κ άλλο). :yes:

κανει φετος ραδιοφωνο ο τζιμακος?

http://trojansound.posterous.com/

Αυτές τις μέρες είδα είναι θεσσαλονίκη… Μια επίσκεψη επιβάλλεται πιστεύω… Αλλά ρε τζιμάκο 160 ευρώ το μπουκάλι στα 4 άτομα…:-k φθηνός δεν είναι… Με βλέπω για μπαρ με το πιο τίμιο 20άρικο…

κράτα τα…πρέπει να μαζέψουμε 680 χιλιάδες δολάρια να τα δώσουμε στους sabbath

Για αυτούς δεν υπάρχει πρόβλημα… έχω βρει αγοραστή για την μάνα μου οπότε κομπλέ…

εσυ την μάνα σου? εγω σκέφτομαι για τον αδερφό μου…αλλά πρέπει να τον γυρίσω απο γερμανια…

[B][I]_ μην ψάχνετε να βρείτε το υποκείμενο στις προτάσεις του γιωγακη…δεν χρειάζονται…είναι ο ίδιος υποκείμενο…[/I][/B]

άλλο ένα επίκαιρο τραγούδι του τζιμάκου, από την πρώτη του κασσέτα με τις μουσικές ταξιαρχίες.