Τζίμης Πανούσης

…την επόμενη Κυριακή, η απαγορευμένη κασσέτα σε cd format, Ντίσκο Τσουτσούνι…άρα οι φήμες βγήκαν αληθηνές:):!:

Πανούσης = σιχαμένος,γεροντοφρικιό,ανώριμος,αναρχοάπλυτος που έχει πάρει οριστικό διαζύγιο με τη μπανιέρα. παίζει να’χει να πλυθεί από τότε που τον ρίξανε στην κολυμπίθρα.

Απορώ πώς υπάρχει κόσμος που το θαυμάζει,ο τύπος είναι θεόμουρλος :?

οντως ρε μαλακες,ειναι χοντρος και βρωμαει,αν ειναι δυνατον πια.

το χέσατε. μοναχογιός μικρομεσαίου με καθώς πρέπει ανατροφή.

εγώ πάλι λέω να ακούσετε τον δίσκο. μετράει περισσότερο απο οσο περίμενα.
η βαριές κιθάρες έχουν δώσει ωραία διάσταση στα τραγούδια.

[I]Αυτή η επιδημία για δόξα και για φράγκα
τριγύριζε και μένα και μ’ έσπρωξε στη φάκα
κλεισμένος στο μικρό μου ρετιρέ, αντίσταση με βίντεο και πουρέ
σε λίγο θα σαλτάρω, δεν έχω το χτικιό, είμαι φρικιό
[/I]

Ντουμ;

ναι. να βάλεις να ακούσεις

Άμα συνεχίσεις έτσι για τον Πανούση- SPOILERΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΚΛΕΙΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ[/SPOILER] -θα βάλω να ακούσω.

σιγά μην με νοιάζει αν θα τον ακούσεις

όλος ο δίσκος εδώ.
http://www.youtube.com/playlist?list=UU5iqQmaI211smDR_1H7RwwA[/SPOILER]

Μπροστά γυαλί πίσω λυχνία
μαλακισμένη φαντασία
Θέλεις να δεις δε θες να ζήσεις
στη μοναξιά της Άγριας Δύσης

Μαλάκα, μαλάκα

Πήρα το cd από την Real(??!) News.H αλήθεια είναι ότι με εξέπληξε ευχάριστα! Στίχοι που σφάζουν, ωραίοι ροκ ρυθμοί και πραγματικά [U]πανέμορφες[/U] κιθάρες!!! Το πήρα με επιφύλαξη (συλλέκτης γαρ) αλλά τελικά αποδείχτηκε ότι άξιζε η αναμονή για καινούριο υλικό από Τζιμάκο.

…αναπάντεχα ωραίος δίσκος, δεν το περίμενα να μαρέσει τόσο πολύ, και οι στίχοι είναι αιχμηροί, καιι οι κιθάρες του Στέλιου Φράγκου είναι εμπρηστικές
…Ο Στέλιος Φράγκος, για όσους τό’χαν δει, ήταν στην περιοδεία του Αλκίνοου Ιωαννίδη, ‘‘Σόλο’’ το Καλοκαίρι του 2010, στην οποία χειριζόταν την κονσόλα, και στο τέλος έπαιζε κιθαρά στο ‘‘Κάγγελα Παντού’’
:):!:

Ευχαριστώ για το παραπάνω λινκ με την playlist. Και όποιος κανει το καλό να στείλει και κάνα λινκ για μας που 'μαστε εκτός ελλάδας!

στεφ, σωστή η παρατήρηση για τον Φράγκο, αλλά ας συπληρώσω ότι τον μάθαμε κυρίως από τους Deus Ex Machina!

νταξ, νταμπλ ποστ, αλλά ολες οι κομματάρες που ακούγαμε τόσα χρόνια στα λάηβ επιτέλους μαζεμένες σε άλμπουμ. Γαμάει! Κλασσικό ήδη!

περασε καιρος απο τοτε που ειχε να βγαλει album και τωρα μας ικανοποιησε πληρως… εβγαλε ΑΛΜΠΟΥΜΑΡΑ… και οι οι επανεκτελεσεις απλα σφαζουν… ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ…

…σωστός:roll:

…σε ότι γράφεται…χ1000
:):!:

Πρέπει να το έχω ακούσει καμμιά 15αρα φορές από το μεσημέρι.

Πράμα που σου 'δωσε ο θεός
δεν έκανες τον κόπο
μην το λυπάσαι κοπελιά
δίνε το των ανθρώπων!

Τώρα μάλλον εσύ μπερδεύεσαι, γιατί απαντάει άλλα λόγια ν’ αγαπιόμαστε “ευθέως”…
Γιατί ρωτάς τους εβραίους να πουν αν νιώθουν πιό εβραίοι από ότι Έλληνες και δεν ρωτάς τους ορθόδοξους χριστιανούς αν νιώθουν περισσότερο χριστιανοί απ’ ότι Έλληνες;
H Eρώτηση είναι άκυρη, συγχέει τη θρησκεία με την εθνικότητα.

Όσο για το παράδειγμα με τους Maiden στο αναμάσημα άστο καλύτερα, είναι ο λόγος που δεν έχω πάει να τους δώ live από το 2000 και μετά! Και το πρόβλημα δεν είναι το NOTB και το Trooper αλλά πως οτιδήποτε “νέο” έχουν βγάλει τα τελευταία 20 χρόνια είναι ουσιαστικά αναμάσημα εκείνης της “χρυσής” εποχής. Δεν συνεχίζω γιατί εδώ είμαστε off topic.

Το πιο πανκ σημείο του δίσκου είναι το σημείο που λέει

“μα ξαφνικά ξυπνώ και κάνω εμετό”

και μετά χώνει εκείνες τις κορώνες σαν να ξερνάει!!! Απίστευτο. Είχα να νιώσω τέτοια συγκίνηση από τότε που πρωτακουσα το “Jack Daniel’s and Pizza” των Carnivore ή τα πρώτα δευτερόλεπτα του “Heavy metal” του πλοκαμιού.

Πήγε κανείς στο μαγαζί που εμφανίζεται να μας πεί αν λέει για κάποιον που θέλει να πάει μπαρ αν δεν μπορέσει για τους χ,ψ λόγους να κλείσει τραπέζι;

Πολύ καλό το νέο σιντι του τζιμάκου
το αγαπημένο μου ειναι αυτό