Τζίμης Πανούσης

γουστάρω πολύ με τον δίσκο.

μικρή τερέζα ρε \Μ/

επανεκτελέσεις είναι τα πιο πολλά?

Επανεκτελέσεις είναι τα εξής:

17 Νοέμβρη απόγευμα (1η εκτέλεση στο cd του μετρό πριν αρκετά χρόνια)
Παρδαλό Τζιτζίκι (ομοίως)
Φάτε τους (1η εκτέλεση στο δίσκο Vivere Pericolosamente)

Τα υπόλοιπα 10 τραγούδια είτε τα έπαιζε λάηβ εδώ και πολλά χρόνια αλλά δεν είχαν ποτέ ηχογραφηθεί στο στούντιο (μπελογιάννης, αντε γαμήσου εργατιά, Μικρή τερέζα κλπ), είτε είναι καινούργια (Κουφάλες, Κανελόριζα, Κόκκινος Ζορό κλπ). Δεν είμαι σίγουρος για το Κουφάλες βασικά, παίζει να το είχα ακούσει σε κάποιο λάηβ του, αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος.

δε το ξερα για τη στούντιο ηχογράφιση αλλά τα πιο πολλά τα χω ξανακούσει γενικά κάπου/κάπως/κάποτε .

Ε ναι, αφού παίζουν πολλές λάηβ εκτελέσεις από δω κ από κει (dvd/youtube κλπ).

Έγραψε ένα νέο έπος (όπως λέει και το άσμα) κατά τα άλλα!

το εχασα αυτο
θα παρω τα παλια ομως

…αυτό που έχει την προσεχή Κυριακή, είναι γαμάτο:):!:

ρε δώστε ίνφο. θα ακολουθήσουν και άλλα cd; ποιό έχει την κυριακή;

…την απαγορευμένη κασσέτα…και θα τα βάλουν όλα τα cd και δεν ξέρω για ‘‘Με Λένε Πόπη’’ dvd

http://www.tzimakos.gr/diskogr/disco/d1.php

:):!:

Δεν ηξερα για τον καινουριο δισκο, αλλα το διαβασα εδω και προλαβα και βρηκα Real News την Δευτερα. Δεν το ακουσα ακομα, αλλα θα γινει συντομα αυτο. Θα τσιμπησω Real News και αυτη την Κυριακη παντως.

Καθε κυριακη θα χει πανουση μαζι με την ριαλ;
Χτυπαμε το συστημα εκ των εσω ε;;:roll:

Γκουχ, γκουχ, αυτο ειναι ενα θεμα που προσπαθω να κανω λιγο τα στραβα ματια…

Πάντως δεν θα αγόραζα εφημερίδα για δίσκο για κανένα λόγο :stuck_out_tongue:

Ξερει κανεις αν θα ειναι σε χαρτινη συσκευασια η σε jewel case?

…σε χάρτινη είναι…έτσι μάλλον θά’ναι τα περρισότερα…το επόμενο μάλλον θά’ναι σε χάρτινη συσκευασία cd+dvd…η παράσταση ‘‘Προσεχώς Βουλγάρες’’:):!:

Nαι το πηρα μολις τωρα στα χερια μου 8)

…αναμονή για αύριο λοιπόν:):!:

για πειτε ρε παιδες τι λεει το cd-dvd?

το dvd ειναι τόσο καλό που μερικοί που κοιμήθηκαν πρωί, σηκωθήκαν πάλι πρωί για να πάνε να το πάρουν(και να το δουν και στα καπάκια)., λιγότερα μουσικά κομμάτια απο οτι περιμένεις(ισως να είναι και ιδέα μου) αλλά τα αστεία και γενικά η παράσταση(?) σε καλό επίπεδο.πάνε παρτο

…έτσι ειίναι, αν και του 97 η παράσταση, είναι πολύ καλή…και όντως λίγα τραγούδια:):!: