Τζίμης Πανούσης

Πανούσης κι Αγγελάκας έβγαλαν τραγούδι κατά του ΚΚΕ :expressionless:

ο πανουσης δεν κρύβει(καλά πλέον το φωνάζει.και άτσαλα κιόλας) ότι αυτό το κκε δεν τον αντιπροσωπεύει σε κανένα επίπεδο.
για τον αγγελακα δεν νομιζω η αριστερά να έχει σχήμα και οντότητα. σαν ιδέα μπορεί να πιστεύει, αλλά σε οτιδήποτε άλλο, πολύ το αμφιβάλλω.
δεν μου μοιάζει και τραγικό πάντως.
περισσότερο με πειράζει η εμμονή πλέον του πανουση στις αριστερές αδερφές, και στο οτι εχει βάλει στην άκρη τις καλλιτεχνικές του θέσεις(που παίρνουν να τις τραβήξεις και στον θεο), και προσπαθεί τώρα στα πίσω πίσω να κάνει νορμάλ κουβέντα. περισσότερο πρόσφερε με την σάτιρα

Ο Αγγελάκας σιχαίνεται την “οργανωμένη”-μαντρωμένη αριστερά που διοχετεύει την αντίδραση του λαού καταπώς τη βολεύει.

Ο Τζιμάκος έχει γνωστές απόψεις τις οποίες έχει τεκμηριώσει κιόλας. Αν δέχεται ή όχι κανείς τις απόψεις αυτές είναι προσωπικό θέμα.

Η μόνη μου ένσταση είναι η εξίσωση με τη Χ.Α. κατά τα άλλα, μια χαρά τα λέει…

…στο τελευταίο συμφωνώ απόλυτα:):!:

Κρίμα για τον Αγγελάκα που συμμετείχε στην συγκεκριμένη παπαριά του Πανούση.

[I] [B]“Αριστερά που δεν αντέχει τη κριτική και δεν διανοείται την αυτοκριτική είναι κατα φαντασίαν αριστερά”.[/B][/I]

[B]Γιάννης Αγγελάκας[/B]

https://www.youtube.com/watch?v=xaesQ9XB10c

Αλητεία.

Εντάξει και η Πάολα heavy metal ακούει :lol:

http://www.newspistol.com/article.php?id=5491

…μπα…ψάρεμα νέου κοινού…η κουλτούρα είναι με πια με τον ΣΥΡΙΖΑ:D

…νέες δόξες για το metal με την Πάολα:lol:

:):!:

Να πούμε περαστικά στον Τζιμακο μιας και είδα την είδηση στην αρχική και στεναχωρηθηκα

Ταχεία ανάρρωση

1 Like

ημουν το προηγουμενο Σαββατο Κυτταρο.Περαστικα σου Τζιμακο

1 Like

Περαστικα και γρηγορη αναρρωση στον Τζιμακο και απο εμενα.

Σήμερα έφυγε ο Τζιμης Πανουσης.

1 Like

Στεναχωρήθηκα πολύ τώρα

Σημαντικός καλλιτέχνης σε αυτό που έκανε . Απ τα λίγα που ξέρω , κακό δέχτηκε αλλά κακό δεν έκανε σε κανένα

Ελαφρύ το χώμα

4 Likes

Ίσως η μεγαλύτερη καλλιτεχνική φυσιογνωμία της μεταπολιτευτικής Ελλάδας. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιον άλλο.

Το γεγονός δεν ήταν “κεραυνός εν αιθρία” με δεδομένα τα προβλήματα καρδιάς που είχε εδώ και χρόνια, αλλά και πάλι είναι θλιβερό.

5 Likes

Πολύ κρίμα. Αγαπώ τις δουλειές του με τις Μουσικές Ταξιαρχίες, αλλά και τις προσωπικές του.

Πέρα από το μουσικό Τζίμη, χάσαμε και ένα αιρετικό μυαλό και προσωπικότητα, πράγμα -για μένα- πολύ σημαντικό στη συντηρητική Ελληνική κοινωνία που ο φονταμενταλισμός είναι κυρίαρχος.

5 Likes

Αντίο Τζιμακο. Μεγάλο σοκ και κρίμα.

2 Likes

Ο άνθρωπος δεν είχε την έννοια του χιούμορ. ΗΤΑΝ η έννοια του χιούμορ. Ο αυτοσαρκασμός και η ετοιμολογία του είχαν περίοπτη θέση στο παλμαρέ του. Πάλευε κανείς να διαπιστώσει πότε έκανε χιούμορ και πότε μίλαγε σοβαρά.
Τον είχα δει σε πολλές παραστάσεις και μια απορία που είχε πάντα η γυναίκα μου ήταν "Μα καλά…δεν νομίζεις ότι κάπου το παρακάνει?"
Η αλήθεια είναι πως ναι, υπήρχαν στιγμές πως σκεπτόμουν πως είναι too much αλλά αμέσως έλεγα Οκ…δεν συμφωνώ με όλα όσα λέει αλλά στην τελική δεν είμαι εκπρόσωπος του και ποιος ο λόγος να είμαι δογματικός ή/και μηδενιστής??

Τον γουσταρα γιατί τον έβρισκα σωστό στα περισσότερα. Όπως και στην μουσική ένα πράγμα… γουστάρει τους Maiden κάποιος παρά το Virtual, τους Metallica παρά το St. Anger και πάει λέγοντας…

Στο καλό ρε Τζιμακο…Που να βρεθεί άλλος σαν και σένα που θα κάνει τους “politicaly correct” Σταηδες και Αρναούτογλους τούτου του star system να το ξανασκεφτούν πριν σε καλέσουν…

4 Likes

Καλό ταξίδι Τζιμάκο!!!

2 Likes