Νέες Κυκλοφορίες 2013

[B]Zozobra - Savage Masters
[/B]

^ το εξώφυλλο το θέλω σε γιγαντοαφίσα :stuck_out_tongue: προς άμεσο τσεκάρισμα και το Light Bearer.

[B][SIZE=“5”][B]TΙ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΡΕ!!![/B][/SIZE][/B]

Σχεδόν μαζί με CttS, η χρονιά του σάμαν λέμε.

the underground resistance εξω

για οσους δεν το πηραν πρεφα ακομα


για να δουμε τι θα λεει ετουτο

ακούστε νέα δεκάλεπτη μαστούρα από [B]Disappears[/B]. Βγάζουν EP τον Απρίλη με τίτλο Kone, το οποίο θα έιναι self released.Επίσης αναφέρουν ότι το νέο άλμπουμ θα έχει ηχογραφηθεί μέχρι τέλος του έτους.

Κριμα που ο Steve Shelley ηταν μαζι τους μονο για το Pre Language.

Kι ακομα πιο κριμα που εχασα το λαηβ τους με το Steve (οσο και να πεις ειναι μεγαλο συν) το καλοκαιρι.

Ωραιο το καινουριο κομματι, παντως …ισως καποια στιγμη περιμεναμε ενα ξεσπασμα στο τελος, αλλα και παλι ειναι αρκετα καλο.

Nai kai emena ena ksespasma sto telos tha me eftiaxne arketa. Alla entaksei, gia EP paei to kommati. To thema einai oti h mpantara einai uperdrastiria, kai an o diadoxos tou Pre Language einai estw antaksios tou, tha exoume na leme kai na xairomaste.

http://amok.atomsforpeace.info/

Τι παίζει με αυτό; Ξέρει κανείς;

Δισκάρα για άλλη μια φορά έβγαλε ο thom.

Όσοι κατέβασαν το leak να το σβήσουν και να βρουν το καινούριο rip που υπάρχει από προχθές στα ιντερντετς.

Κατά τα άλλα

το καινούριο mutiny within είναι εκεί έξω, σήμερα το πήρα χαμπάρι

How to Destroy Angels - Welcome Oblivion

η νεα δουλειά του Reznor μαζι με την γυναίκα του…

ειναι ηλεκτρονική μουσικη με τα πειράματα του Trent, μου αρεσε αρκετά!

επίσης ειναι εξω και το Virginmarys

edit τωρα ακουσα το virgin…
γαμαει!!!
αλλα καλα ρε αμπαλοι δεν βαλατε το Nothing To Lose??? [-X

http://www.youtube.com/watch?v=QpGS2K0huxQ

Για όσους στηρίζουν…κάτι καλό!

27/5 βγαίνει το “Construct” των Dark Tranquillity… για να δούμε! :smiley:

Επίσης είμαι περίεργος να ακούσω 29/4 το "Tears On Tape? των HIM. Να δούμε μήπως η μπάντα καταφέρει να βρει τις παλιές καλές εποχές του. Μιλάμε για την περιόδο 1996-2000. Που δεν το νομίζω…αλλά λέμε :stuck_out_tongue:

χωρις να τους εχω τρελη συμπαθεια
οι bring me the horizon βγαζουν το νεο τους αλμπουμ Sempiternal
σε παραγωγη terry date (θρυλος-απο metal church και pantera μεχρι dredg και korn)
αυτο ειναι το νεο τους βιντεο
που δεν μπορω να κρυψω οτι μου αρεσε πολυ

Τους παραπάνω τους έμαθα εδώ. Οκ, δεν μου αρέσουν καθόλου, αλλά ο λόγος που μπορώ να πω ότι τους αντιπαθώ κιόλας, είναι ότι κανονίζουμε μία μέρα να παμε εδώ σε ένα μεταλλάδικο. Λέω οκ, γαμώ να ακούσουμε τίποτα της προκοπής να γουστάρουμε ρε παίδί μου. Καμμιά heavyμεταλιά, καμμιά θρασιά, καμμιά ντεθιά να στανιάρουμε. Πάμε λοιπόν εκεί για πρώτη φορά, και αφού ο πορτιέρης μας προειδοποιεί ότι το μαγαζί παίζει δυνατά μέταλ μουσική (…), μπαίνουμε μέσα. Και βρισκόμαστε που λες δύο τριανταφεύγα τύποι, σε ένα μαγαζί που ήταν λές και ήταν παιδική χαρά. Μόνο 17χρονα μέσα, έβλεπα μόνο t-shirts από τέτοιου είδους μπάντες (Bring me the horizon φοριούνται πολύ γιατί είναι και γείτονες κλπ) και έπαιζε ΜΟΝΟ τέτοια. Οκ πραγματικά κάτσαμε απο περιέργεια αλλά γύρω στις 2 ώρες που είμασταν εκεί έπαιζε μόνο τεέτοια χαζοχαρούμενα. Σε φάση που λέγαμε με τον φίλο μου, άμα βάλει τίποτα Slayer ξέρω γω τα παιδάκια θα βάλουν τα κλάματα. Χαχα. Οκ, τι να πω.

Εδώ στη Ελλάδα αυτό; Μου κάνει εντύπωση αυτό δεν τον είχα για δημοφιλή ήχο στα μέρη μας αυτόν. Ούτε εμένα μου αρέσει αυτός ο ήχος αλλά συνήθως στα rock/metal όπου και αν έχω πάει παίζει τα κλασικά. Τα περισσότερα είναι σαν να μπαίνεις σε portal που σε πάει στα '80 και '90

οχι φίλε μου, στο Manchester. Το ακριβώς αντίθετο από αυτό που λες για το πορταλ!

Δεν ασχολούμαι πλέον με το συγκρότημα αλλά η εισαγωγή μου θύμισε πολύ enter shikari.
Όπου φυσάει ο άνεμος γενικά οι bmth.

χαχαχα
καημενε παναγιωτη
εχω παρατηρησει και γω, οτι στον λονδινο τα μεταλ κλαμπς παιζουν επι το πλειστον πιο συγχρονα πραγματα. metalcore και ολα τα συναφη, με καμια τζουρα απο γνωστα κλασσικα γκρουπς (maiden,slayer,pantera)
εχε υποψη οτι τα περισσοτερα κλαμπς, διαφημιζουν το προγραμμα τους.

αραγε υπαρχει κλαμπ για τους 90ς μεταλλαδες?
γι’αυτους που δεν θελουν ουτε 80ς δηλαδη αλλα ουτε και οτι τελειωνει σε core σημερα…