Καλύτερες Κυκλοφορίες 2013

Kayo Dot - Hubardo
Samsara Blues Experiment - Waiting for the Flood
Beastmilk - Climax

Και των γάλλων Magoa και Glorior Belli μ’άρεσαν. Πιθανόν να προστεθεί και το νέο Cloak of Altering.

Ας μπει στον κόπο να μου στείλει κάποιος ένα λινκ για το Beastmilk αν το βρει κάπου.
Ευδοκιμώ.

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά. Τώρα έβαλα το Capricorn. Σκέφτηκα να τα βάλω να παίζουν με χρονολογική σειρά. Έως αυτή τη στιγμή μου ακούγονται ενδιαφέροντες, χωρίς να με τρελαίνουν, πάντως και πιστή αντιγραφή των Sabbath δεν τους λες, ξεχωρίζουν. Οι Kadavar τους μιμούνται πιο πολύ, απ’ όσο άκουσα. Κι αυτοί επίσης καλοί είναι. :slight_smile:

Αν και υπάρχουν μερικες ακόμα κυκλοφορίες που θέλω να ακούσω αυτό το top δεν θα αλλάξει και πολύ πιθανότατα.

[U]5 πρώτα (χωρίς σειρά) που ξεχωρίζουν κάπως περισσότερο και κόλλησαν αρκετά στο player[/U]

[B]Enforcer - Death by fire
Ghost - Infestissumam
Alice in Chains - The Devil Put Dinosaurs Here
Oliva - Raise The Curtain
Warbringer - IV Empires Collapse[/B]

Που εκτός των Enforcer όλα ήταν εκπλήξεις. Τα Ghost και Alice in Chains ήταν οι μεγαλύτερες όπως και το Warbringer που στα προηγούμενα δεν με είχαν κολλήσει τόσο πολύ. Απρόσμενα καλό και το Oliva που αν είχε βγει ως Savatage με όλη την μπάντα από πίσω να παίζει θα ήταν μάλλον το καλύτερο της χρονιάς.

[U]τα 5 που ακολουθούν (επίσης χωρίς σειρά)[/U]

[B]Motorhead - Aftershock
Necrocurse - Grip of the Dead
Black Sabbath - 13
Thou Art Lord - The Regal Pulse Of Lucifer
Autopsy - The Headless Ritual[/B]

Με τα πιο “ξεροκέφαλα” συγκροτήματα χωρίς εκπλήξεις μεν αφού όλοι αυτοί ακολουθούν τον ήχο που τους καθιέρωσε και το κάνουν τέλεια.

[U]Και μερικά ακόμα bonus που άκουσα αρκετά και μου άρεσαν πολύ[/U]

[B]Universe 217 - Never
Kvelertak - Meir
Satan - Life sentence
Dark Tranquillity -Construct
Rotting Christ - Kata ton daimona eyatoy
Havok - Unnatural Selection
Newsted - Heavy Metal Music[/B]

Satan εδώ ήταν η τεράστια έκπληξη από το πουθενά. Το Havok ίσως να άξιζε να μπει και στην πιο πάνω λίστα. Kvelertak ξεκίνησε μάλλον ως απογοήτευση αλλά ανέβηκε αρκετά με τον καιρό.

Και οι απογοητεύσεις.

[B]Megadeth - Supercollider
Crashdiet - The Savage Playground
Convulse - evil prevails
Satyricon - Satyricon[/B]

Επίσης Hell, Gorguts, Ulcerate κυρίως όπως και μερικά ακόμα τα άκουσα από ελάχιστα ως καθόλου. Ίσως να ήταν στις από πάνω λίστες αν έπαιρναν ακροάσεις (βασικά το Hell τώρα το πήρα χαμπάρι για τα άλλα δεν μπήκα ποτέ in the mood και τα άφησα).

χωρίς να έχει σημασία η σειρά :

Ghost - Infestissumam
Lingua Mortis Orchestra with Rage - Lmο
Timo Tolkki’s Avalon - Land of New Hope (Και μόνο το heloweenισμα του Κίσκε αρκεί)
Ayreon - The Theory Of Everything
The Gathering - Afterwords
Sirenia - Perils Of The Deep Blue
Orphaned Land - All is one
Edenbridge - The Bonding (δισκάρα ! ! !)
Delain - Interlude
Visions of Atlantis - Ethera

H [B]Grim Kim[/B] είναι εγγύηση.

Δεν παρακολουθω metalsucks αλλα αρχες τις χρονιας που τσεκαρα λιστες ειχα πεσει σε [B]αυτη[/B] και μου ειχε κανει εντυπωση
Επος η λιστα οντως, για το ruins of beverast διαφωνω αλλα οκ

Μπαίνει και αυτό με συνοπτικές διαδικασίες

Εισ ωραίος ρε κριμσον!

…και μερακλής!

παιδιά είμαι και ελεύθερος. αιτήσεις γίνονται σε skype, fb κτλ.
τρώω πολύ, γκρινιάζω περισσότερο, θέλω αγκαλιές τα βράδια

Γενικά η χρονιά ανήκει στις κυρίες ( Kylesa, Avatarium, Universe217, Blood Ceremony, Blues Pills…).

Μετά τα χθεσινά, η χρονιά ανήκει και στην κάτωθι κυρία:

θέλω να φάω που θέλω να φάω γυναικά που παίζει μουσική, βάζεις και το σταφ… ε την κοπελιά απο πάνω…ε γαμα μας…

Όρμα Βαγγέλη. Μάζευε κι ας είν’ και…

Δε φτάνει που χάσαμε το λάιβ, μας χτυπάτε και τον κάλο. Μη σε πετύχω πουθενά εσένα τον αποπάνω, θα σου κάνω σαπουνάκι στις ρώγες.

Και “μπολικη” και σαν ντραμερ οχι τιποτα σπουδαιο (δεν το λεω μειωτικα, τοσο οσο χρειαζονται οι Black Angels για να ειναι τοσο γαματοι). :stuck_out_tongue:

Mην κραξετε, δειτε το σαν λιγοτερο ανταγωνισμο. :lol:

Ετσι κι αλλιως, εγω εχω την Κιμ μου. 8)

(Η οποια, παρεπιπτοντως στην περιοδεια με τους Body/Head περναει απο Ιταλια και Τουρκια …ρε συ Κιμ, καρφωνεσαι ασχημα ετσι. 8))

ΧΥΝΩ_ΜΠΑΜΙΕΣ

[SPOILER]μεγιες το νεο φλορουμ,τωρα το δα.με μπερδεψε λιγο,αλλα θα το μαθω.[/SPOILER]

Πολύ καλό. Θα πήγαινε στην κορυφή του είδους του αν δεν ήταν το Cult Of Luna.

Και μία είσοδος των τελευταίων εβδομάδων, το εξής

[B]Necrohell - Possessed by Nocturnal Grimness[/B]

Από τις αρτιότερες προσεγγίσεις στον ήχο της δισκογραφικής Αγίας Τριάδας των [B]Darkthrone[/B]. Αλλά όπως έχει ήδη ειπωθεί, με παρουσία σε μπάντες όπως [B]Sad[/B] και [B]Slaughtered Priest[/B], το αποτέλεσμα θα ήταν σίγουρα καλό.