9η Τεχνη!

τσου, οχι ακομα, γιαυτο θα κατεβω μαλλον, να δω αν ηρθε ελλαδα ή ακομα…

Ω, κατάλαβα… :stuck_out_tongue:

αν μπορεί κάποιος που έχει το Wasteland να μου πει δυο λόγια και αν είναι καλή δουλειά γενικά γιατί μου κίνησε το ενδιαφέρον :slight_smile:

ΓΑΜΑΕΙ!!!
(πολυ περιεκτικο σχολιο, ξερω:p
αλλα γαμαει πολυ)

χαχαχα το πέτυχα τυχαία κ άρχισα να διαβάζω υπόθεση κλπ κ λέω αυτό πρέπει να είναι καλή περίπτωση αλλά ok με κάλυψες :smiley: είναι κ αυτό σε τόμους?

ναι, αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι 5 προς το παρον και συνεχιζεται κανονικα…επισης
[I]εδω[/I]
μπορεις να διαβασεις το πρωτο τευχος for free:)

oh yeah :smiley: ευχαριστώ!!κ μια τελευταία ερώτηση :roll: πού μπορώ να τα βρω??(η ίδια ερώτηση ισχύει κ για Sandman :p)

ε, στα κλασσικα κομιξαδικα εξαρχειων+public:wink:

Ωραία είναι αυτά που είπε ο Lupin, με την εξαίρεση του Tilt που κάνει ότι του κατέβει ορισμένες φορές με τις παραγγελίες. Καλό θα ήταν βέβαια να ενισχύουμε και τα ντόπια κομικσάδικα, όχι μόνο τα γνωστά των Εξαρχείων, και το Public. Προσωπικά ως Μαρουσιώτης πάω στο Dojo, που είναι το μοναδικό (αν δεν κάνω λάθος) στα Βόρεια Προάστια. Είναι κοντά στο σταθμό του Αμαρουσίου, απέναντι από τα Goody’s.

Εγώ θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά σε μια λίστα που έχουν φτιάξει στο anime.gr: http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=3468 Βέβαια η λίστα αυτή είναι για μαγαζιά που πουλάνε manga στην Αθήνα, και δεν ξέρω αν έχουν ξεχάσει κάποιο, η υπάρχει κάποιο που πουλάει μόνο comics το οποίο δεν έχουν ανεφέρει.

Γειτόνας :!::smiley: Και για φαντάσου, δεν είχα ιδέα για το Dojo (πες μου μόνο οτι πουλάει και κόμικς πέρα απο manga :P)

OXI, μαθε να διαβαζεις μανγκα ρε!:stuck_out_tongue:

Πολύ περισσότερο πουλάει Κόμικς, και λιγότερο manga. Είναι μικρούλι, όμως είναι συνεπές, σωστό, και με λογικές τιμές.

Νομίζω πως το μόνο κομικσάδικο που πούλαγε μόνο anime merchandise και manga ήταν το μαγαζί του Ηλία, το Otaku no sekai, το οποίο έχω ακούσει πως έκλεισε πριν λίγους μήνες. Από συζητήσεις που έχω κάνει με διάφορους μαγαζάτορες κομισάδικων έχω ακούσει από παντού το ίδιο πράγμα: Πως δεν υπάρχει αρκετός κόσμος για να στηρίξει σκέτο Anime/manga μαγαζί στην Ελλάδα.

Δε μου κάνει εντύπωση αυτό, εδώ που τα λέμε πάλι καλά που έχει πάρει μια κάποια ώθηση η όλη φάση με τα manga (και γενικά τα κόμικς) την τελευταία δεκαετία περίπου, έστω και με τα προβλήματα της… παλιά υπήρχε πολύ περισσότερος κόσμος στα εδώ μέρη που δεν ήξερε τι είναι αυτό όταν του έλεγες για “mangas”…

Μια που είναι και κοντά πάντως και έχει προσιτές τιμές όπως είπες, θα τσεκαριστεί σίγουρα!

Κόψε τις μανγκ-ιες εσύ μη φτιάξω τη συνέχεια του προ-τριετίας manga που είχα κάνει με τίτλο “Ο Καημός του Μά(ν)γκα”, και σε βάλω συμπρωταγωνιστή με τίποτα φιγούρες απο το σύγχρονο South Park σε Chinpokomon style… δε θες να δεις πως θα εξελιχθεί! :stuck_out_tongue:

:lol::lol: θελω θελω

τα μανγκα οντως τα τελευταια 2 ειδικα χρονια εχουν κερδισει αρκετο χαμενο εδαφος αλλα και παλι ειναι πολυ πισω σε σχεση με τα δυτικα κομιξ εδω στην ελλαδα…κι αν σκεφτει κανεις πως τα ‘κλασσικα’ κομιξ εχουν αυτο το Β μικρο γραφικο κοινο τους ακομα-και εννιοτε το χανουν λιγακι λογω τιμων,κλασσικης αδιαφοριας των περισσοτερων για την τεχνη αυτη κτλ κτλ-, δυσκολο τα μανγκα να κερδισουν κατι παραπανω…ουτως ή αλλως και το ιντερνετ εχει παιξει πλεον μεγαλο αρνητικο παραγοντα σε αυτο-ξερω τουλαχιστον 4-5 γνωστους που κατεβαζουν καθε βδομαδα πχ το one piece τους και το διαβαζουν σε pdf παρα το αγοραζουν-…

Παιδια παιδια βοηθεια.Μπορειτε να μου πειτε κανα καλο μανγκαδικο στην αθηνα.Δηλαδη αν υπαρχει κανα αποκλειστικα μανγκαδικο ή τεσπα που να εχει αρκετα.[Περα απο εξαρχεια ,που εχουν σεβαστο αριθμο απο μανγκα βεβαια]

Όλες οι απαντήσεις στο μήνυμα σου είναι στα 5-6 προηγούμενα post blizzora. :stuck_out_tongue:

Lupin, υπάρχουν ακόμα ιστοσελίδες που μπορείς να διαβάζεις manga? Πίστευα πως έχουν κλείσει όλες και είχα σταματήσει να ψάχνω. Πάντως επειδή manga άρχισα να διαβάζω απο το ιντερνετ και μετά πήρα στα χέρια μου, μπορώ να πώ πως είναι άλλη η μαγεία να τα διαβάζεις σε βιβλία… Και έτσι είναι καλύτερα… :slight_smile: Ο ιαπωνικός τρόπος διαβάσματος είναι που σε συναρπάζει πρώτη φορά, πέρα από το ίδιο το manga με τα σκίτσα και την ιστορία…

δεν ξερω, δεν το εχω ψαξει προσφατα Online, και γω σταθερα οτι θελω συνηθως το αγοραζω ή απλα περιμενω μεχρι να εχω λεφτα:p

και γω με τα manga ειδικα εχω θεμα, μου αρεσει πολυ το να τα διαβαζω απ’το χαρτι λογω αυτου του ιδιομορφου σε μας ιαπωνικου τροπου διαβασματος…

Νταξ, στην αρχή σου σπάει λίγο τα νεύρα αλλά μετά στρώνει! Και έχει πλάκα! :smiley: Και εντάξει φαίνονται και καλύτερα τα σχεδια στο χαρτί! :slight_smile:

Διάβασα το πρώτο τεύχος Wasteland και όντως είναι πολύ καλό…έχω περιέργεια να δω πως θα συνεχιστεί…όταν βρω την ευκαιρία θα το τσιμπήσω :slight_smile: