9η Τεχνη!

επειδή η βλακεία μου δεν έχει όρια, εδώ είναι και το λινκ

[B]Walt Disney’s Mickey Mouse Collector’s Box Set[/B]

και φυσικά θα πάει για αγορά αυτό και όχι το προηγούμενο…

τα ειπατε μια χαρα οι απο πανω.φαινονται και γαμω τις εκδοσεις κιολας,οποτε και μονο στην ιδεα του να τα εχω στα χερια μου τρελαινομαι.ποτε ειπαμε οτι βγαινει?

δεν έχει βγει ακόμη τελική ημερομηνία απο οτι κατάλαβα

τελικα βρηκα ποτε βγαινουν οι απο πανω τομοι.ο πρωτος μονος του,βγαινει τον ιουνιο,ενω το collector’s box που εχει και τους δυο μαζι βγαινει τον οκτωβρη.

Εν τω μεταξύ το box set φαίνεται να έχει περισσότερες σελίδες και απο τους δύο μαζί. :-k

Πάντως σιγά μη περιμένω ως τον Οκτώβρη… Ιούνιο τσιμπάω τον πρώτο χαλαρά, και το πολύ πολύ τον Οκτώβρη να πάρω και το box. (και θα δώσω σε κανέναν φίλο τον διπλό πλέον πρώτο τόμο :PPP)

edit. Στο bookdepository για κάποιο λόγο λέει πως αναμένεται [U]αυτό[/U] τον Ιούνιο. Διαφορετικό εξώφυλλο, ίδιες σελίδες όμως και φαίνεται πως είναι το ίδιο βιβλίο ουσιαστικά. Χμ…

διάβασα το Logicomix. Γενικά μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον και καλογραμμένο και μου άρεσε και ο διαφορετικός τρόπος με τον οποίο τελειώνει.

Τo logicomix είναι άψογο και ευτυχώς είχα την τύχη να μιλήσω και να κάνω λίγη παρέα με τον Δοξιάδη και με μερικούς που εργάστηκαν σε αυτό. Τρομερή ιδέα και πολύ καλή δουλεία. Να το διαβάσει όποιος δεν το έχει κάνει ήδη…

δεν ηξερα που να το γραψω.αξιζει να διαβασω κορτο μαλτεζε?

http://rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=630208&postcount=381

θεος8)

http://www.enet.gr/?i=news.el.texnes&id=264307
δεν το χανω ουτε φετος.

http://www.donrosamovie.com/documentary.html
επειδη ξερω οτι ειμαστε πολλοι,στις 16 απριλιου βγαινει αυτο το ντοκιμαντερ αφιερωμενο στη ζωη του ντον ροσα,οπου μιλαει ο ιδιος για πολλα και διαφορα.ενδιαφερον φαινεται,φανμπουδες ειμαστε οποτε εννοειται οτι θα το δω!

αυτό σχετικά με τον Μπαρκς κ τις μηνύσεις δε το ήξερα :-k…
Κατά τ’ άλλα…:vibrate::vibrate::vibrate::vibrate:

α καλη φαση αντε να βγει και τιποτα για τον αγαπημενο μου τον θεουλη μαρκο ροτα!

Ωραίο ήταν το comicdom και φέτος, πολύς κόσμος, ήταν εκεί για πρώτη φορά και υπέγραφε το βιβλίο του και ο δάσκαλος μου Ηλίας Ταμπακέας, ενώ το ντυμένο στα μαύρα αφιέρωμα στον πιο δημοφιλή ίσως σουπερήρωα άξιζε και με το παραπάνω τη βόλτα. (αν το η περσινή ιστορική πολυσυλλεκτικότητα στο αφιέρωμα ομολογώ μου είχε τραβήξει περισσότερο το ενδιαφέρον)

Θα χει λέει αύριο νομίζω παρουσιάσεις κουβανέζικου animation, εξαιρετικά ενδιαφέρον σαν θέμα ομολογώ, δε ξέρω αν θα μπορέσω να δώσω πάλι το παρόν όμως.

ΥΓ, σχετικό με το πάνω ποστ - Τι υπερτέλεια, θεική ιστορία ο Ηρωικός Κάτοικος των Προαστίων… Απο κοντά το Ωκεάνιο Θησαυροφυλάκιο και οι ιστορίες με τον Άντολντ τον Ανήμερο (ειδικά η πρώτες 2-3 που έγιναν).

εγω αυριο θα κατεβω στο comicdom,αλλα προτιμουσα σημερα.ελεγε τιποτα το ντοκιμαντερ για τον γκραντ μορισσον(αν το ειδε κανεις) ή ητανε μαλακια?

ομορφο και φετος το comicdom,το ευχαριστηθηκα χτες που πηγα,πηρα και αρκετα πραγματα για να διαβασω,γενικα μια χαρα.ενδιαφερουσα και η εκθεση με τον μπατμαν,αλλα οχι το ιδιο καλη με την περσινη.πολυς κοσμος,ακομα περισσοτερος απο οτι περσι μαλλον και ωραιο που υπηρχαν και πολυ δημιουργοι να υπογραψουν τα εργα τους(κυριως ελληνες).αντε και του χρονου!

Εμένα πάντως το φετινό comicdom στάθηκε η απαρχή της ουσιαστικής γνωριμίας μου με το έργο του [B]Chris Ware[/B], ο οποίος ήταν και ο guest star της έκθεσης (αν και δεν είχα δώσει το παρόν χθες που έγινε αυτό) και το σχεδιαστικό, γραφίστικο στυλάκι του οποίου πραγματικά ανήκει στα πιο πρωτότυπα και ενδιαφέροντα που έχω δει ποτέ - ξεφεύγοντας εντελώς απο τα mainstream comics.

βγήκε και αυτο για προ παραγγελιά…
[B]Walt Disney’s Mickey Mouse: Trapped on Treasure Island[/B]

αλλά δεν εχω καταλάβει πιο είναι το νοημα όταν μπορείς να τα πάρεις μαζί και τα δυο…και νωρίτερα 2 εβδομάδες…(αν δεν έχεις πάρει το πρώτο)

Για να ανεβάσω ακόμα περισσότερο τον βαθμό της πώρωσης, το site της fantagraphics, της εταιρίας που θα αναλάβει την έκδοση της πάνω σειράς, δίνει και [U][B]λινκ[/B][/U] με ένα ωραιότατο pdf αρχείο, για να πάρουμε μια καλή πρώτη γεύση. 8)

Εντάξει, προβλέπεται γαμώ τις εκδόσεις (δείτε και τα έξτρας στο τέλος και θα καταλάβετε!).