9η Τεχνη!

ω ρε μάνα μου.! (αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί η έκδοση με τα 2 book είναι με παραπάνω σελίδες)

[B]EDIT[/B] υπαρχει και αυτο το,λινκ με the full Table of Contents, David Gerstein’s first chapter introduction, and 15 pages of strips!

το κατεβασα κι εγω!πιο χορταστικη προγευση για το τι μας περιμενει δε θα μπορουσαν να μας δωσουν.
παρεπιπτοντως,η εκδοτικη που θα βγαλει τους τομους ειναι η ιδια με αυτην που εκδιδει τα στριπ των peanuts,οποτε ειναι εγγυηση,ισως και να εχουν κανει ακομα καλυτερη δουλεια αν κρινω και απο τα extras.τους βγαζω το καπελο.

Crimson, φοβερή πάσα, τα σπάει και το νέο λινκ! Εντάξει, μιλάμε για ατελείωτη πώρωση, τα σχόλια στην αρχή της ιστορίας δείχνουν δουλειά αντίστοιχη με τα άπαντα του Μπαρκς ενώ… λίγο πολύ έχει [B]60 σελίδες extras [/B]στο τέλος!!! 8O

Επίσης διαπιστώσαμε τώρα και το σχήμα της έκδοσης, που θα είναι πιο τετραγωνισμένη και όχι σαν το κλασικό ορθογώνιο μακρόστενο στυλ των περισσότερων βιβλίων…

Πρόσθετα, μετά απο λίγες ώρες: Δε χρειάζεται να κάνω διπλό ποστ, όσοι είναι να το δείτε θα το δείτε. Εντάξει, πρόσεξα στα περιεχόμενα οτι συμπεριλαμβάνεται (στα έξτρας) και το [B]Lost on a Desert Island[/B], aka η πρώτη έβερ ιστορία σε κόμικς του Μίκυ, σχεδιασμένη απο τον μεγάλο Ub Iwerks (τον άνθρωπο που σχεδίασε μόνος του όλα τα πρώτα aimation του ποντικιού, Steamboat Willie και δεν συμμαζεύεται) και με στόρυ του ίδιου του Walt Disney. O οποίος Disney έχει συνεισφέρει και στην πρώτη ιστορία του Gottfredson, το Mickey Mouse in Death Valley… Υπόψιν οτι οι δύο αυτές πρώτες ιστορίες του Μίκυ διαφέρουν πολύ μεταξύ τους… Η πρώτη θυμίζει τα καρτούν της εποχής. Εκείνη του Gottfredson δεν έχει καμία απολύτως σχέση όμως…

Πω ρε, δε βλέπω την ώρα.

όποιος θέλει για προ-παραγγελία
τα
[B]Walt Disney’s Mickey Mouse Vol.1
Walt Disney’s Mickey Mouse Collector’s Box Set [/B]

πάει σήμερα γιατι η τιμή τους έχει πέσει στα
[B]£13.11
£20.89[/B]

αντίστοιχα

:!:

*στο αγγλικο amazon…

'Οταν πρόσφατα μια προσφιλής συμφορουμίτισσα μου είπε πως θα μου δώσει να διαβάσω ένα χιουμοριστικό κόμικ μιας γυναίκας δημιουργού, σε μορφή στριπ, γραμμένο υπό το οπτικό πρίσμα μιας [I]γυναίκας[/I], και απευθυνόμενο κατά πολύ σε [I]γυναίκες[/I], το πρώτο που σκέφτηκα ήταν “[B]ΩΧ[/B]”.

Πραγματικά όμως.

Αλλά ξέρετε κάτι? Άξιζε τελικά. Θα κοιτάξω να διαβάσω κι άλλα κομιξάκια της αργεντίνης [B]Maitena[/B] στο μέλλον. Δεν είναι η φάση Cosmopolitian που φοβόμουν (οκ, ίσως σε κάποια σημεία μου το θύμισε). Η δημιουργός έχει χιούμορ, και ορισμένα απο τα στριπάκια τα βρήκα πανέξυπνα.

Και πολύ ενδιαφέροντα, απο μια αντρική ματιά. Δεν είναι η σειρά που θα αλλάξει τον κόσμο, αλλά έχει γέλιο και περνάει ευχάριστα η ώρα. Και καταλαβαίνεις πέντε πράγματα παραπάνω για τα μυστήρια αυτά πλάσματα (ας το διαβάσουν και οι ίδιες, μπας και καταλάβουν τίποτα παραπάνω για τον εαυτό τους).

Συν οτι θεωρώ πολύ θετικό το οτι τα κόμικς της έχουν μεταφραστεί σε πολλές γλώσσες, ανάμεσα στις οποίες και η ελληνική. Είναι ωραίο να βλέπεις όλο και περισσότερες γυναίκες δημιουργούς (και αναγνώστες) σε έναν, κατά κύριο λόγο, ανδροκρατούμενο χώρο. Και να επιβεβαιώνεις πως [U]μερικές φορές[/U], οι γυναίκες έχουν όντως χιούμορ. :stuck_out_tongue:

χαχα…το απο πάνω το έχω τσεκάρει μερικές φορές σε καταστήματα και εχω διαβάσει μερικά σημεία στα όρθια…γέλασα πολύ.!

http://www.fantasy-fan.org/index.php/News/2009/4/15/New-images-from-Wheel-of-Time-comic/ θα τσεκαριστει παραυτα.

[-X ώστε έτσι ε;τς τς!Σε έσωσε το "προσφιλής’’ :razz:
Xαίρομαι πάρα πολύ που σου άρεσε τελικά η Μαιτένα.Ειδικά όταν το λέει αυτό ένας άνθρωπος σαν τα μούτρα σου, που ασχολείται με τα κόμιξ και φτιάχνει δικά του που καραγαμάνε,ε τότε αποκτά μεγαλύτερη αξία :smiley: Ετοιμάσου next time για τα υπόλοιπα τέσσερα.

ίσως οι καλύτερες σελίδες που έχω διαβάσει ποτέ σε μικιμάου, αυτό το 4ο chapter. είτε σας αρέσουν τα κόμιξ είτε όχι, Watchmen να διαβάσετε όλοι.

:thumbup::thumbup::thumbup:
τα watchmen είναι must ρε

Το διαβάζαμε β λυκείου την ώρα της Χημείας…μεγάλες στιγμές…:smiley:
Κι επίσης είναι το πρώτο κόμικ που κατάφερα να πασάρω σε γνωστό, τελείως αντι-φαν του fantasy και sci-fi…έχει και καλό μερίδιο πόλιτικς, οπότε τον πώρωσα :stuck_out_tongue:

β’λυκείου την ώρα του μαθήματος διάβαζα Ποπάη, ώ πώς αλλάζουν οι καιροί

για αυτό υπάρχει καμία γνώμη??

Γνώμη δε ξέρω αν υπάρχει, υπάρχει όμως θρεντ! :PP

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=14055

κατα τη γνωμη μου,τα peanuts ειναι ισως μεσα στα 2-3 κορυφαια κομικ ολων των εποχων.credits στον lupin που απο οταν διαβασα το ποστ του σε εκεινο το θρεντ,εφαγα μεγαλυτερο μου κολλημα με κομικ.

σε αλλα νεα,αυριο παραγγελνω τον τομο με τα στριπ του gotfredson.:smiley:

Σε πρόλαβα. Εγώ αύριο πάω στο ταχυδρομείο να το παραλάβω, μου έχει έρθει ειδοποιητήριο. 8):smiley:

:blow:

:lol::lol::lol:

δεν το είχα δει ποτέ.!

ειδα τις (αμέτρητες)εκδόσεις στο amazon και είπα ωραία θα ήταν…βέβαια είναι πολλά στην ουρά και λίγα χρήματα…:frowning:

*queen rulez, εγω θα το πάρω στην διπλή έκδοση…το κακό ειναι οτι θα αργήσει

Εντάξει queen rulez… Καταλαβαίνω πως θα το παραγγείλεις τώρα και θα περιμένεις κάποιες μέρες… Και ναι crimson idol, κατανοώ οτι θες να πάρεις και τον δεύτερο τόμο μαζί και θα περιμένεις… κάποιους μήνες ακόμα!

Καταλαβαίνω παιδιά.

[SPOILER]

\:D/\:D/\:D/

:PPP

[/SPOILER]

αχχαχα τον αλήτη.! :smiley:

*αλλά θα περιμένω…